Sin-Dee je zpět a je naštvaná. Pouze měsíc se zdržela ve vazbě, a její přítel Chester si už začal s jinou. Jako by situace nebyla už tak dost špatná, zapletl se tentokrát s „normální holkou". Sin-Dee vyráží na trestnou výpravu s nejlepší přítelkyní Alex v patách. Zatímco obě ženy, ukrývající pod sukněmi přidanou mužnou hodnotu, drancují podsvětí Los Angeles, arménský taxikář Razmik prožívá šichtu jako každou jinou, možná trochu horší. Služba na Štědrý večer pro něj sice znamená vyšší výdělky, ale také více opilců a znečištěnější auto. A ano, Sin-Dee je zpět. Zpráva, kterou nelze ignorovat, a Razmik se s temperamentní ženou nutně musí opět setkat. Co všechno se může stát během jedné žhavé vánoční noci v městě andělů? Kdo koho miluje, kdo s kým jen spí a jak to vše má pochopit nebohá Razmikova tchyně, když nikdo nerozumí arménsky? Násilí, láska, přátelství a obchod s drogami, to vše k sobě navzájem poutá aktéry komedie natočené na iPhone 5. (MFF Karlovy Vary)

EKLEKTIK

Snímek naprosto nabitý úžasnou sílou, která mě úplně zamáčkla do polstrované sedačky setmělého kinosálu, jež svérázným a vtipným způsobem pojednává o potřebě přátelství a odpuštění i o tom, že i když jsme zvenku jiní, uvnitř jsme všichni stejní. ()

kolemjdouc

dávám pět za to,že mě film udržel až do konce ve zvědavosti: jak tohle může dopadnout??? A situací kdy se smíchy neudržíte tam je požehnaně.Nic nebrat vážně a doufat že takhle to v reálu ani nemůže chodit ()

F.W.Colqhoun

Yeah, I know life is a bitch. God gave me dick! Sean Baker, vycházející hvězda amerického nezávislého filmu, se do širšího povědomí dostal nedávno prostřednictvím slušně obsazeného The Florida Project. Dva roky předtím ale natočil smartfounem, resp. několika smartfouny film, který efektivně civilně uvádí do prostředí, které touží navštívit každý - světa losangeleských šlapajících afro-transek. Opoužívanou šablonu "moment, kdy se osudy protnou", naplňuje natolik originálními charaktery, že divák klišé pohodlně přechází a cestou se dozvídá leccos užitečného, např. že BBBJ znamená bare back blow job, neboli (placenou) felaci bez prezervativu. V hříchu se setkávají arménský taxikář, který potřebuje nutně pokouřit černýho ptáka chlapovi s kozami (zatímco se doma žena s dceruškou a tchyní připravují echt-arménské Vánoce), ebenové krasavice Sin-Dee a Alexandra, jejichž mužné strniště nepřekryje ani nejfortelnější make-up, šlapající ošklivá Annie Hall, pasák, který v tom umí chodit a další figury, na které na české vsi nenarazíte. What have you done to her? You're not Chris Brown, bitch! Baker to niterně tragické trans-pinožení podává s lehkostí, humorem a nadhledem, s níž hlavní postavy nezáviděníhodný identitní úděl přijímají. Lehčí přístup kořeněný cool soundtrackem střídajícím hip hop, electro producenta alb Massive Attack Neila Davidge a klasiku, uvádí do lidského dramatu rozháraného LA obloukem. Místo aby dramatizoval, soustředí se na frašku všedního dne vysvalených šlapajznic, fušky, neplatící štamgasty, kuřby v automyčkách a, inu, lásky. Když no-home-video a štětkobraní všedního dne ve světle stroboskopů hasičských vozů vrcholí, uzříte, že ti chlapi jsou skutečně ženami a nikdo s tím nic nenadělá. What is this. / Its a pussy. / Get back my money and get the fuck out of my car! ()

peetriss

Snímání iPhonem dává filmu zvláštní šarm, navíc přidává na realističnosti prostředí. Kombinace s povedeným soundtrackem dokonce povyšuje film na zajímavý audiovizuální koktejl. Mělo se ovšem mírně přitlačit na obsahovou stránku. Mám z tohoto filmu poněkud rozpolcené dojmy. ()

Rozjimatel

"Chester is f*cking cheating on me with real fish?" "Yeah, bitch. Like a real fish girl, like vagina and everything."     Film nakrútený na iPhone? S dvoma prostitútkami s vtákmi v hlavných rolách? Film plný šľapiek, feťákov a úchylov, v ktorom sa v kuse f*ckuje, droguje a grcia? Jeden z 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete? To si zo mňa strieľate? Nakoniec ale ten film nie je až takou katastrofou, akou sa javí tak tri štvrtiny svojej dĺžky. Zachraňuje ho krásne šialená scéna v Donut Time, kde sa sa zídu všetky dôležité postavy filmu a prichádza k celkom zaujímavému rozuzleniu. A je pravda, že sa som sa mimo tejto scény ešte pár krát zasmial, najviac na tom šokujúcom odhalení, čo to mala tá prostitútka v nohavičkách.     "What the f*ck is this?" "It's a pussy." "Get the f*ck out of my car!" ()

ink flo

Pamatujete si na tu pětiminutovou "fuckbitchstupidbrokeassniga" scénu, která byla na začátku "Windowlicker" od Aphex Twina?.....tak tady je to roztažený na 90 minut v tom nejlepším stylu Harmony Korineho a Pink Flamingos. Non-stop jízda pár rozjetých tranďáků pičujících, uhánějících tam a zpátky po ulicích LA a hulících perník, a do toho detektivní tchýně arménskýho taxikáře, kterej má zálibu v kouření pér. Jeden z nejhezčích vánočních příběhů, který jsem kdy viděl...jo a celý se to točilo iPhonem, a dělal to režisér The Florida Project. ()

Kvasekus

To byla slušná jízda...i když to do nějakejch pěti hvězd má daleko, tak doporučuju...scénka kdy taxikář hledá slečně ptáka se pro mě stala asi legendární:-) ()

RedEagleSK

Tomuhle filmečku lze vytknout snad pouze to, že neobsahuje žádné poselství ani hlubokou myšlenku. A je to veliká škoda páč sledovat tohle v televizi o vánocích mne baví více, než se koukat na novoroční projev Miloše Zemana. ()

Blazkowicz

Mělo to vůbec nějaký smysl, bitch? Cokoliv jiného než pobavení jsem v tom neviděl, bitch. To jen abych nikoho neurazil, protože dívat se na takový odpad (bez urážky), bylo k nezaplacení, bitch. Ať už pěkně peprná mluva gay protitutek (trans/homo stvoření) nebo taxikáře, co ohrnuje nos nad frndama a radši kouří homoušům péra a ještě jim za to zaplatí, bitch. Závěr v donutárně nebyl špatný, ale už mě to nudilo, bitch. Ke všemu ten žlutý filtr mi vypaloval oči, bitch. Tolik k kdysi krásnému L.A., bitch. A samozřejmě čím víc bitch ve větě, tím větší šance, že je mluvící osoba taky bitch. 3* ()

mikiqex

Upřímně nechápu, jak tahle Velká Štědrovečerní Deprese může být 4. nejlepším Vánočním filmem na Rotten Tomatoes. To je stinná stránka toho, že se filmy nechávám překvapit a nečtu synopse. ()

Jurcekk

Najlepší film čo som tohto roku videl... Keď si našinec pozrie hviezdne vojny tak je to furt tá istá piçovina ... Bez tempa bez nápadu chodia jak zombie... Hovoria jak roboti... Okrem robotov samozrejme... Ale tu vidíš kam sa tento biznis za pár rokov posunul, keď si spomenieš na Priscillu...už pri svatbe Muriel som to chcel povedať, že je to o priateľstve ...a tu tak isto... Boli perfektné tie transky, či čo sú to...A páčila sa mi aj Starletka. S celkom iným tempom... ()

Vlkopec

Opravdu originální film. Taková "nová vlna", ale ne z 60. let z Československa, ale z desátých let 21. století z LA a z velmi specifické komunity. ()

Accuphose

V podstatě to, že se jedná o trans téma vlastně nehraje takovou roli, ale dodává to filmu autentičnost, líbí se mi herecké výkony, způsob vyprávění i takový jemný amatérský rukopis srovnatelný třeba k sérii Homolkových. Hlavní je příběh a ten je u mě odprezentován více než kvalitně 80%. ()

Troniq

Když si vyměníme paruky, všechno bude zase dobrý...i na tyhle podělaný Vánoce! Top...ultra-bizár, hořko-sladko-všechno snímek plnej wierdo lidí, pouliční směsi, gangsta pasáčků a trans problémů. Kdo by neodolal tohle zažít rovnou o Vánocích v hříšném LA. Nechtěl jsem moc vědět do čeho jdu a to víc se to vyplatilo. Tak krásně teatrální, že to hrozí opakovaným shlédnutím. Viděno při domácí Christmas indie movie challenge a už teď předpokládám, že tohle bude jasnej favorit. PS. Škoda že tam ještě nebyl Jirka Kára (RIP) a jeho kumpáni...to bych dal rovnou 5* ! ()

Hall900

No, no, no. no, no, no. Wait I go down.   Pull it out. Pull it out.   Pull it out.   What's wrong? - Is it tucked? - Ls it tucked? - What the fuck? - What the fuck is this?    It's a pussy.       Get the fuck out of my car. ()

krysarr

To jsem jenom ja letadlo nebo tohle umeni nechapu, pac moje jedina droga je kofein? Jo a cekal jsem komedii, kdyz se to teda vsude pise. Ahahaha, zlaty Mimoni ()