Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V tomto filmu známí nosáči vysílají ve své stanici zábavné songy a jsou v širokém okolí velmi populární. To se nelíbí konkurenci a jeden ředitel jedné nejmenované stanice oznámí policii, aby rádio dvou nosáčů zastavila. Jenže je není lehké dopadnout, protože používají nejrůznější převleky... (duklak2)

Recenze (38)

Kalda69 

všechny recenze uživatele

Po letech jsem na to narazil na youtubu a musim rict ze jsem si tenhle prvni dil vubec nepamatoval. Prestoze to nedosahuje kvalit nasledujicich dilu i tak jsem se bavil a byl potesen ze zas tak moc tato komedie nezestarla a pro me osobne jde o lehky nadprumer a rozhodne stokrat lepsi nez vetsina radoby komedii typu "prcicek" dohromady. ()

Bigfuckman 

všechny recenze uživatele

Nejstarší z dílů nosáčů a nejlepší německá komedie 80 let? Ty skopčáci fakt nemají rozum. Tohle je očividně nejslabší díl z celé trilogie nosáčů. Možná to vidět v těch 80 letech kdy se u nás promítala maximálně Harpuna :) tak by mě to třeba trošku nadchlo, ovšem jak jsem již říkal je to nejnepovedenější díl. Škoda. Poznali jste v roli programového ředitele rozhlasu Sama Hawkinse z Vinetua?! Byl to on, jestli se nemejlím :) ()

Reklama

Le6n 

všechny recenze uživatele

Na DVD u nás uvedený ako 'posledný' diel do zbierky a on to pritom bol prvý z nich. Je to na ňom aj cítiť, Gottschalk s Krügerom akoby sa len zahrievali na ďalšie páchanie spoločných komédií. Bohužiaľ u väčšiny dnešných mladých divákov film neobstojí - nie sú tam digitálne efekty a modré pozadie, netočilo sa to v 3D, nie je to paródia na čokoľvek, neprdí a nezvracia sa tam a nemá to ani dvanásť bombastických trailerov na YouTube. Všetko, čo táto komédia má - dvoch správnych bláznov, pár dobrých nápadov a hlášok, dobrú muziku a spád - mi stačí na dobrý pocit, príjemne strávené popoludnie a poctivé tri hviezdy... ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Státem organizovaná kultura (jediné státní rádio) se nikomu dvakrát nelíbí, a tak není divu, že pirátské vysílání Mike (Mike Krüger) a Tommyho (Thomas Gottschalk) má obrovský úspěch. To si samozřejmě státní správa nechce nechat líbit, a vynaloží jakékoliv úsilí, aby vysílání pirátského rádia přerušili... Musím přiznat, že oproti oběma pokračování jsem Dva nosáče a rádio nikdy neviděl. Ale také musím přiznat, že mi to ani dvakrát nechybělo. Možná v roce 1982 to mohla být dobrá sranda, ale v roce 2011 jen divák neuvěřitelně zírá, co vše bylo dříve možné (Západní Německo, Československo - myslím, že všude to bylo stejné - akorát u nás by se patrně tento film vysílat ani nesměl - to by tak scházelo, aby se někdo chtěl postavit státní moci). Vtipy ve filmu jsou povětšinou docela ubohé (opět z dnešního pohledu), nicméně pár se jich přece jen podařilo (internát)... ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Celá série filmových nosáčů byla udělána na základě plánu komerčního vytěžení slávy dvojice populárních bavorských moderátorů televizních i rozhlasových pořadů. Ve své době to byl úspěšný hit a také v Československu zanechala série výraznou stopu. S odstupem času jsou patrné všechny možné nedostatky. A jediné, co výsledný dojem napravuje, je rozverná optimistická nálada, která dokáže i přes svou zcela zřetelnou slabost vykouzlit úsměv zábavy. A protože rádio, tak neschází ani příjemná hudební složka. Ústřední dvojice zapálených radioamatérů Tommy (sympatický Thomas Gottschalk) a Mike (příjemný Mike Krüger) roztáčí svou formu jednoduché taškařice. Hlavní ženskou postavou je Mikeova sestra Wachtel (Evelyn Hamann), učitelka náboženství na dívčí internátní škole s ambiciózním plánem na úspěšnou budoucnost. Nejzarytějšími odpůrci jsou velitel policejního zásahu Pluderer (Rainer Basedow) a hysterický programový šéf bavorského rádia Dr. Müller-Hammeldorf (příjemný Gunther Philipp), který absurdní honbu bere za své poslání. Z dalších rolí: nespokojený ředitel zemského rádia (sympatický Ralf Wolter), zaskočený ředitel dívčí internátní školy Dr. Eisenhauer (Jacques Herlin), snaživý pátrač nelegálního vysílání Richter (Willy Harlander), šokované nové učitelky dívčí internátní školy slečny Pfiff (Beate Hasenau) a von Hase (Gisela Krauss), či žákyně dívčí internátní školy a nadějná gymnastka Susi (půvabná Denise Bielmann). Je to naivní a místy dokonce přihlouplé. Přesto svojí energií a neposedností dokáže občas vyloudit tolik očekávaný úsměv. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v německém Mnichově. (GASTON73)

Reklama

Reklama