Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

gabin(a)

V době svého promítání v našich kinech naprostá pohroma pro mě jako pro fanynku Rolling Stones, Doors, Led Zeppelin, Queen, Genesis, Jethro Tull, King Crimson a podobných skvostů. Navíc nás v tanečních učili debilní skupinový tanec na Stayin´Alive, no prostě hrůza. Tehdy bych při své mladické nekompromisnosti určitě označila jako odpad. Dnes za ten bezpočet zparodovaných scén v čele s Připoutejte se prosím, za mrštného Travoltu, za zaznamenání disco doby a ne úplně blbý scénář dávám za čtyři. ()

nascendi

Aj keď som ani po štyridsiatich rokoch nenašiel dôvod pre štyri hviezdičky, naďalej považujem tento muzikál za významný. Jednak pre Johnnyho Travoltu, pre ktorého znamenal prvý krok k povesti skvelého tanečníka (neskôr Pomáda a Pulp Fiction), ďalej pre dokonalé navodenie atmosféry diskoték a najmä pre výnimočnú hudbu Bee Gees, ktorí vtedy prežívali svoje druhé obdobie slávy. Takže každý, kto by chcel nasávať atmosféru tej doby má pri sledovaní horúčky veľmi vhodnú príležitosť. ()

Pedestrian

Jen těžko si lze představit větší klasiku 70. let, než právě Horečku sobotní noci. A víte, co je na tom tak krásný? Že ten film vlastně vůbec nezestárnul. "Viděl jsem tě v 2001. - No a? - Dívala ses na mě a já se díval na tebe. - Podívám se na kluka miliontinu sekundy a on z toho dělá kdoví co!" Takže ty 4* dáme. Hodně scén mi navíc pořád leží v hlavě (opening, Travoltova forever alone jízda nočním metrem, závěr). ()

Cimr

Koncentrovaný veškerý nevkus a kýč sedmdesátek, High School Musical roku 77. Je to totální hovadina, ale protože to je zasazeno do hodně bizarní doby, tak to má nechtěné kouzlo. Příběh o klukovi, co chodí na diskošku, protože je to to jediný v čem je fakt dobrej a do čeho dokáže dát srdíčko a žije svůj povrchní život až do doby, než mu nečekaná tragédie ukáže, že na světě jsou i důležitější hodnoty než disco, je sice nesmírně cool a zábavné dílo (rozhodně si pustím radši toto, než třeba Intoleranci, přestože jsem jí dal plné hodnocení), ale je to prostě taková blbost, že ji nemůžu ohodnotit lépe. Mimochodem - pokud budete stejně jako já natěšeni na druhou Pomádu, budete hodně překvapeni. Dočkáme se takových krás jako je Travolta ve slipech, hromadné znásilnění jedné dívky nebo záplava vulgárních mouder ve stylu ,,Když kluk dlouho neš*ká, tak ho bolej kulky." Spíš než Pomáda je to předchůdce Prciček. Tak bacha na to. ()

ABLABLABLA

Nechápu čím se tento film stal tak slavným a věhlasným, že každý (i když ho neviděl), zná název, že tam hraje Travolta a jsou tam písně od Bee Gees. Vždyť je to s prominutím totální hovadina. Herecké výkony otřesné, ale opravdu...koho to jako ten Travolta alias "zničil si mi účes" hrál? O dalších hercích se nebudu zmiňovat...děs a hrůza. Scénář alias příběh? Ty taneční kreace a scény na parketě jsou dobré, protože prostě ta hudba je dobrá a kdo nezná ty 4 hity, co tam hrály furt dokola a kapelu Bee Gees, tak na profilu tohoto filmu nemá, co dělat. Ale celý zbytek filmu je jen výplň naprosto o ničem, no dobře o totálních vymaštěncích a frajírcích, kteří jsou asi páni světa a aby ten film byl asi něčím "zajímavý" tak SPOILER tam samozřejmě ten největší ňouma z nich, kterého celou dobu přehlíží a beztak ho vzali mezi sebe jen proto, že měl auto, umře, když po blbé zábavě spadne z mostu. Ne fakt mě to nijak neuchvátilo, naopak mě to spíše nudilo a možná i trochu štvalo, ale za ty písně a tanec 2*. ()

• Do hlavní role Tonyho bylo již předem počítáno s Johnem Travoltou. Díky jeho popularitě se však muselo několikrát přerušit natáčení v ulicích města, protože byl neustále obklopen davem šílících dívek. [Zdroj: Cinema] (Terva)
  • Tony Manero (John Travolta) ve filmu pije koktejl Seven & Seven, což je 1,5 cl Seagram´s 7 Whishky a 6 cl 7-UPu. (Ruuzha)
  • Ve filmu také hrají sestra Johna Travolty Ann, a to roli prodavačky pizzy, a jeho matka Helen. Ta ztvárnila postavu, od které si  Tony (John Travolta) na začátku filmu bere barel s barvou. (Terva)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!