Reklama

Reklama

Když Magdu (Penélope Cruz) potká v krátké době několik životních tragédií, nesrazí ji to na kolena. Naopak získá novou chuť do života a uvědomí si, jak důležité jsou vztahy k těm nejbližším – desetiletému synovi i novému muži, který jí náhle vstoupí do života (Luis Tosar). Drama Julia Medema, jednoho z nejvýraznějších španělských tvůrců současnosti, ukazuje Magdu jako ženu silnou a milující, která i v těch nejtěžších chvílích dokáže brát věci s nadhledem. (Aerofilms)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (60)

Marze 

všechny recenze uživatele

Melodramatický temný film pro ženy o obyčejném rodinném štěstí, nebo spíše neštěstí. Penelope Cruzová se tímto filmem vrátila na výsluní jako hlavní hrdinka a zároveň producentka filmu. Je to velmi složitá postava. Do našich kin našich kin film přišel v únoru 2016 a zároveň v Praze zahájil festival španělsky mluvených filmů La Película, ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Shodou okolností se teď v českých kinech s týdenním rozestupem od svých premiér schází dva filmy s výraznou ženskou hrdinkou - tím druhým vedle Ma Ma je Brooklyn. A oba mě naprosto dostaly, byť každý jiným způsobem. Na obou se mi líbí sevřenost, s níž se zaměřují výhradně na osudy hlavní ženské postavy (ne že by tam nebyly i další postavy, ale ty jsou až na druhé koleji) - ta v obou filmech v podstatě nesleze z plátna a celý film stojí a padá na jejím fenomenálním hereckém ztvárnění (po této stránce nemám za sebe problém postavit vedle sebe Saoirse Ronan a Penélope Cruz, byť je mezi nimi věkový rozdíl 20 let - každá z nich dokázala vdechnout své postavě neobyčejnou míru přesvědčivosti). Tam, kde je ovšem Brooklyn příjemně civilní a nabytý pozitivní atmosférou, je Ma Ma oproti tomu melodramatická a celkově emočně mnohem vypjatější (jak se na správný španělský film sluší a patří). Film by však přesto diváka do žádné velké depky uvrhnout neměl - Magda rány osudu přijímá s pozoruhodnou věcností a až do samého závěru neztrácí optimismus, a celý film příjemně oživuje decentní humor (na můj vkus se některé ženy v sále smály některým scénám až příliš, ale já se zase někdy v kině směju scénám, kterým se nesměje nikdo jiný, takže je svět v rovnováze). Ma Ma se kromě výborného obsazení vyznačuje i pěknou kamerou, výbornou hudbou a invenčním střihem, který mě velmi zaujal, protože jsem to myslím v žádném filmu ještě neviděl (ve zkratce tam jde o to, že některé scény jsou napojeny na jiné tak, že se v rychlém střihu střídají v různém poměru záběry ze scény ukončené i nadcházející - film to zajímavě ozvláštňuje). Vzato kolem a kolem - zatím se mi zdá, že Julio Medem svůj umělecký vrchol (který spatřuji v jeho snímku Sex a Lucía) už jen tak nepřekoná, a stejně tak nesu s jistou nelibostí, že na Penélope Cruz jsou čím dál víc znát přibývající roky, ale přes to přese všechno jsem přijal jejich společný film s povděkem, a stíral v závěru slzy dojetí. Za mě velmi pěkný filmový zážitek, který mohu (nejen) všem fandům španělské kinematografie s klidem doporučit. Považuji mimochodem za zajímavé, že toto je už druhý film, v němž Penélope Cruz ztvárnila postavu umírající na rakovinu prsu (tím prvním bylo vynikající drama Umírající zvíře). Velmi bych té španělské krasotince přál, aby ji jednou nedostihl stejný osud, jako její filmové postavy - byla by to vrcholná ironie osudu! (a neobyčejná ztráta pro filmové plátno, neboť její ňadra soukromě považuji za dost možná nejhezčí ze všech současných hereček). ()

Reklama

nunka 

všechny recenze uživatele

Estetická hodnota filmu Ma Ma je vyššia ako jeho samotné poslanie a hodnota. Aspoň tak na mňa pôsobí. U Medema existuje len veľmi tenká línia medzi magickou pôsobnou filmárčinou a gýčom, ktorý je samozrejme umelecky podaný. Niekedy to dosť kĺže na hrane, ale aj to kĺzanie je vlastne uchvacujúce. V Ma Ma to Medem trochu prehnal, hlavne scenáristicky film ťažšie obstojí. Penelope bol žiarivo krásna, utiahla hlavnú postavu veľmi dôveryhodne a ostatné ingrediencie išli trochu do stratena. Ako fanúšička musím vyjadriť mierne sklamanie. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Medem je magnet a Ma Ma je v mnoha místech velmi vratká, kousek a spadne do kýče, ale nedokážu tentokrát mít odstup, téma se mě dotýká, jen mi přišlo, že léčba byla velmi rychlá nebo mají ve Španělsku hodně dlouhé letní prázdniny a taky neuvěřitelně empatické gynekology se spoustou volného času, to je ale ve stínu nádherné a dobré Penélope Cruz fuk. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já samozřejmě mám problém s tou závěrečnou částí, která je vlastně klíčem a hlavní pointou filmu, že to šlo tak hladce. Ovšem jsem jen člověk a nepotřebuji mít za každou cenu pořád drasťák, tenhle příběh měl v sobě sílu, laskavost a cit. Penelopa zahrála skvěle a opravdu jsem měl chuť s ní být v každý chvíli a držet za ruku. Film protkáný smutkem a tvrdým osudem, plný lásky. Profesionálně působily i další klíčové složky filmu jako kamera, střih a hudba. Je mě fuk, kolik se tomu tady dává hvězdiček, je mě fuk, že film se vyhýbá drsným scénám a klade důraz na úplně jiný věci, podstatný je, že mě dal emoce, velký emoce a pokud by se některá žena octila v situaci ve který byla Penelope, moc jí držím palce, aby měla po svým boku chlapa jako byl Luis a ne českýho filmovýho kritika. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v Tenerife na Kanárských ostrovech a ve Villajoyosa v provincii Alicante ve Valencijské komunitě ve Španělsku u Středozemního moře. Natáčelo se od 19. května do 16. července 2014. (noelcoward73)
  • Magda (Penélope Cruz) si v jedné scéně dá za levé ucho červenou květinu. To se dá chápat jako jasný odkaz na film (a především plakát) filmu Pedra Almodóvara Volver (2006), ve kterém hraje Penélope Cruz taktéž hlavní představitelku. (poz3n)

Související novinky

Reklama

Reklama