Ma Ma

Španělsko, 2015, 111 min

Julio Medem

Julio Medem

Kiko de la Rica

Kazdy dobry film musi nechat divaka v pozore a bavit ho. Mademovi sa to dari. Ma Ma s Penelope Cruz v hlavnej ulohe je toho dokazom. Silny zazitok, vazna tema prerastana nenasilnym vtipom. Film je bud dobry alebo zly. Tento film rozhodne dobrym je. Predpokladam, ze toto je vrcholna postava Penelope Cruz. Je z nej mama. Pristane jej to a je to cele krasne, pounce, smutne vesele, jemne, plynule / 80 %(19.2.2016)

"Jsem na špatný straně statistiky." Tak jsem se zase, po nějaký době vypravil do kina a protože jsem se do něj vypravil s nejlepší kamarádkou, je jasný, že to bylo na film určený hlavně pro kamarádky, tedy pro ženy a taky je tento film ženám věnován. Mužům jako jsem já, však ale také může leccos nabídnout. Akorát bych upřesnil žánrové zařazení, jedná se zde spíš o romantické rodinné melodrama, než o pouhé drama, ale snímek by se dal zařadit i mezi tituly, jako je třeba "Duch", s Patrickem Swayzem nebo "Hříšný tanec" s Patrickem Swayzem, či "Listopadová romance", bez Patricka Swayziho a tím pádem i mezi tituly, které mají blahodárný vliv na osoby něžného pohlaví a které si slečny a paní pouštějí, když jim je nejhůř nebo jsou nemocné, aby se jim ulevilo. Ještě bych zde rád pochválil zajímavou kameru i nevtíravou hudbu, stejně jako scénu se skvělým nezobrazením pohlavního aktu, naprosto vhodnou pro děti a mládež, všechny puritány a asexuály, nebo zcela originální pohled na císařský řez.(22.2.2016)

Smutný a blbě koukatelný film. Takové trochu laciné dramátko o skvělé ženské, která i rakovinu v posledním stádiu zvládne bez mračení, bolesti, a HLAVNĚ utišujících léků, aby SPOILER: stihla odnosit dítě, které ulovila s Luisem Tosarem. Ten od dob Bolševikovy slabiny velmi zestárl. Obrazově je to působivé (bílá v kombinaci s barvami), moc zajimavá byla i technika prostřihů dvou časově nepříliš vzdálených scén, neustále prolínaných. Ten příběh ale, námět a rozuzlení moc pěkné nejsou, ani umělecky, ani lidsky.(15.9.2017)

Bezesporu výborný film. Jestliže část komentářů hovoří o tom, že zejména průběh chemoterapie i konečné fáze rakoviny nebyl vykreslen příliš realisticky, musím k tomu podotknout, že autorovi šlo ve filmu o něco zcela jiného. Samozřejmě, jako u většiny filmů bychom mohli vytknout i jistou nereálnost příběhu, střetnutí tří osudů - Magdina karcinomu, Albertově ztrátě rodiny a lékařově touze po dceři - bylo trošku náhodné, ale měl-li být příběh skutečně nosný a diváka zaujmout, bylo to prokombinováno slušně. Hlavně ovšem výborné herecké výkony s Cruzovou na čele; ohromně by mě zajímalo, jak se nakamuflovaly ty plastiky, holohlavost a těhotenství. Nádherná hudba a zvláště ta závěrečná píseň věnovaná na pláži Magdě - po její smrti ji zpívali všichni tři mužští a musel jsem slzu uronit. A ještě jedno - k neobyčejné poetice filmu přispěly pohledy no nitra lidského těla, zvlášť tu bušící srdce, to mě taky dostávalo. Nelze jinak než pět hvězdiček.(9.3.2016)

Xtá variace na Medemovo nikdy nekončící téma tragické smrti člověka a nesmrtelnosti jeho duše. Jenže tentokrát v takovém strašně divném, téměř až šupáckém filmovém pojetí, kdy jsem si chvilkama říkal, jestli nekoukám spíš na nějaký studentský film. Podivný střih, neustálé rušící jump cuty, občas dost divné záběrování a nejisté kompozice. Nic z toho navíc podle mého názoru snímku nesloužilo, ale naopak šlo proti němu. Nechápu, jak se něco podobného může dít natolik zkušenému filmaři, jakým Julio Medem bezpochyby je. 6/10(5.11.2016)

• - Magda (Penélope Cruz) si v jedné scéně dá za levé ucho červenou květinu. To se dá chápat jako jasný odkaz na film (a především plakát) filmu Pedra Almodóvara Volver (2006), ve kterém hraje Penélope Cruz taktéž hlavní představitelku. (poz3n)