Ókami šódžo to kuro ódži (TV seriál)

オオカミ少女と黒王子

Ōkami shōjo to kuro ōji

Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Wolf Girl & Black Prince

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2014, 13x24 min

• Teelus

Jako by si tvůrci tohoto díla řekli, že spíchnou Ao Haru Ride s Nisekoi a úspěch bude zaručen - tzn. ve stručnosti - máme tu generickou patetickou dívenku Eriku, která se snaží získat přátele a zcela logicky si vybere 2 nejhorší slepice ve třídě (Ao Haru Ride - dokonce ty baby i vypadají naprosto stejně!), aby si je získala, vymýšlí si historky o sobě a svém úžasném příteli, za kterého pak označí sexoně Kyoya. Následně jej ukecá, aby předstíral randění (Nisekoi), na což on přistoupí s tím, že mu ale Erika bude dělat psa a poslouchat ho na slovo. Pak se Erika zcela a naprosto pochopitelně zblázní do nafouklého protivy se smutnou/záhadnou minulostí, kvůli které se z něho stal takovýto naprosto neodolatelný škarohlíd (Ao Haru Ride). Bohužel oproti dvou zmíněným vcelku solidním shoujo počinům strádá toto anime jak na poli komedie, tak romantiky. Nisekoi dokázal člověk díky srandě a dost prdlé zápletce i lecos odpustit a Ao Haru Ride zase mělo alespoň trochu méně otravnou hlavní hrdinku a každopádně sympatičtějšího partnera. Zde oproti tomu máme hlavní představitelku tak vrcholně trapnou, že se to prakticky nedá snést. Její akutní nedostatek sebeúcty a rozumu mě doháněl k šílenství.(26.10.2014)

Ano, jak píše Teelus, spousta klišé a již jinde viděných věcí se nám sešlo v tomto anime, navíc hlavní hrdinka je opravdu patetická, i když co čekat od někoho, kdo souhlasí, že bude dělat psa, aby neprasklo, že je vlastně velká lhářka... Já si všechny uvedené anime, s kterými je Ökami shoujo srovnávána užil a i tady jsem se občas dokázal bavit, navíc se mi líbil drsný sadistický hlavní hrdina, ale také musím nějak vyjádřit své rozčarování nad tím, že se nám z těch romcomů stávají klišé ve stylu červená knihovna a tak i když mě to dokázalo zaujmout tak víc jak 3* nedám...(14.11.2014)

• SonGokussj

Vysvětlení tu už padla, tak jen krátce. Hezký začátek, nudný prostředek a konec. Prakticky co se děje v první ep. se nezmění až do konce. Krom toho, že naše princátko semtam opravdu "pomůže". Těch 13? episod bylo až moc. Naprosto zbytečně natahované, bez hlubšího příběhu, předpokládané konce, bez jakéhokoli překvapení, nuda. Ztěží 35%(28.12.2014)

Zpětně mě dost pobavilo, jak jsem si po shlédnutí prvního dílu myslela, že přesně vím o čem to je a bude. :-D Místo klasického scénáře ( školní idol + tuctová blka. Ona ho chce, ale on jí ne. Pak naopak. Pak se oba umoudří , nějaká dějová omáčka kolem a happy konec oba jdou za ruce vstříc duze.) Ovšem tady jsem se dočkala opravdové přehlídky komplexů hlavních postav, Erika je sebelítostivá husička bez sebevědomí se sklonem k masochimu. A Sata narcistický pózer bez schopnosti hlubších citů. I když se o tohle tvůrci nesnažili, tak se jim povedlo docela slušné i když dost natažené dílko o platonické náklonosti. Tohle opravdu není romantická komedie jak nám servírují z popisků. Spíš je to místy trapno/smutné. Dá se ovšem říct, že i mnohem reálnější, než jaký byl záměr původní. Takže tohle anime nezavrhuji i když nesplnilo má očekávání . Co mi z tohoto anime nejvíce utkvěla v hlavě, je šíleně vlezlý, bohužel pro mě návykový OP.(16.9.2017)

V něčem mi to připomíná podobně naladěné anime Itazura na Kiss. Nejspíš kvůli lehce natvrdlé hlavní hrdince, která bezmezně pálí za bezcitným playboyem. Většina postav nijak zvlášť nepřekvapí, ale Sato, tajemný krasavec, co se rozhodl udělat ze své přítelkyně svého psa, je sympaťák, protože se zde alespoň hlouběji rozebírá jeho postava. Ten je však asi jediným důvodem, proč se na pár dílů tohohle anime podívat. Je to vesměs průměrné anime s předvídatelným chováním postav a průběhem děje.(22.7.2017)