poster

Přeludy (festivalový název)

 • Německo

  Hirngespinster

 • Slovensko

  Preludy

Drama

Německo, 2014, 96 min (Alternativní: 89 min)

 • filipvrbik
  ***

  Jako trochu mě to zklamalo, jak název vypovídá mělo se jednat o drama o schizofrenikovi- a o schizofrenii tam není kromě dvou zavření v blázinci skoro nic. Takže to tvůrci vzali z pohledu jeho syna, což už ovšem pro mě není tak zajímavé.....60%(7.2.2017)

 • Autogram
  **

  Film skôr slabý ako priemerný. Je hlavne o tom, aké je to na hovno mať psychicky chorého rodiča. Ono je to na hovno mať akokoľvek vážne chorého ktoréhokoľvek člena rodiny. Pre chlapca je jediným východiskom čo najskôr opustiť rodné hniezdo, zase nič prekvapujúce. Dosť umelé dialógy a chabý dej.(16.4.2018)

 • Vesecký
  *****

  Výborně zpracované psychologické dílo, které je ze skutečného života, žádný laciný Hollywood, ale kvalitní evropský film, jaké jistě jsou, ale v našich televizích se jich objevuje jen málo, protože rozhodně to není pro ty, které zajímají pouze akční podívané. Ano, i takový je život a řada rodin musí řešit těžké situace... A žít s duševně chorým člověkem, chápat ho, snažit se mu pomoci i tam, kde mu jeho choroba nepomáhá svou situaci vyřešit, je nesmírně obtížné. A je to traumatické pro celé okolí, nejvíce ovšem trpí děti. Mladý Simon je citlivý a hloubavý člověk, který sám přemýšlí o tom, nakolik je schizofrenie dědičnou chorobou. Přesto se mu chce lásky a nakonec odjíždí, aby si uspořádal život po svém... Rozhodně jsem se při tomto filmu nenudil. Tobias Moretti ve zcela odlišné roli, než v jaké jsem ho dosud znal z inspektora Rexe. Skvělý herec.(6.2.2017)

 • Marze
  **

  Nuda(19.9.2017)

 • JardoLe
  ****

  Nemecko opat boduje,tentokrat v celku velmi dobra psychologicka drama,ktora ma zaujimavy pribeh i herecke vykony su fajn,hlavne Tobias Moretti bodoval svojou rolou...:-)(16.4.2018)