Krutý a výjimečný

• Kanada Cruel & Unusual

Psychologický thriller o muži, který stále dokola prožívá zločin a nevěří, že jej kdy spáchal. Svůj poslední tragický den zažívá znovu a znovu. Ve snaze vymanit se ze začarovaného kruhu potřebuje najít skutečnou pravdu o smrti vlastní ženy. Manželé zemřou jeden druhému v náručí. Edgar, muž ze zesnulého páru, skončí na zvláštním místě v pekle, kde je obviněn z manželčiny vraždy. To on však důrazně odmítá. Vyměřený trest je krutý – svůj poslední tragický den bude prožívat stále dokola. Aby unikl ze začarovaného kruhu, dá společně se spoluvězněm dohromady plán. Opakem nevinnosti není vždy vina, někdy postačí jen zodpovědné chování. (Cinemax)

markotter

Škoda, že každý, kdo provede nějakou svinárnu, neprojde tímto "nápravným zařízením". Sice by to asi od těchhle svináren nepomohlo, ale aspoň by se ti hajzlové usmažili v pekle :-). Dobrý nápad. Přiměřeně tajemné i pro gumu, jako jsem já. ()

DavidWebb

Je na škodu filmovej veci, že podobných námetov sa moc nechytajú talentovanejší režiséri s omnoho väčším budgetom. O príbehu nechcem písať nič, pretože sa to nedá bez spoilerovania, tak spomeniem aspoň: 1. Tento flik sa celkom úspešne bráni základnému predpokladu, že čo sa raz stalo nemožno zmeniť, a 2. Prevedením sa jedná o béčkovú produkciu v televíznom šate, navyše to občas takmer pripomína divadelné javisko - tak lacno to pôsobí. Celkovo som nato ale pozeral so zaujatím a stále ma zaujímalo čo bude nasledovať v ďalšej scéne a ako to vlastne skončí. Ako som spomínal lepšia réžia a soundtrack spolu s väčším budgetom by tomu hodne pomohlo. 3½ ester za snahu. ()

Pitryx odpad!

Vizuálně k ničemu, klidně to mohla být divadelní hra. Jako psychostudii to rozebírat nebudu. Zda je horší utrpení psychické nežli fyzické si každý musí v makovici přebrat sám. Já se nemohl dočkat konce, nudil jsem se, a skoro stále čučel na zbývající čas. Přítomnost podivné opice Gogana, což byl protivný spratek, mi film zhnusila ještě více. Zato pobavilo Edgarovo přiznání /53/. To jsem fakt nechápal, však to tam každý věděl ne?? No, třeba mi něco uniklo. V každém případě, tyto filmy nejsou moje parketa a jako fantasy jsou na nic. Jen malililinko mně zaujalo téma, ale to je vše, a to k nějakému velkému plusu nestačí. A ten konec? Citovka jako noha. Telenovela hadr. 201503188341/8801 ()

LeChouan

Původní posmrtná trestnice, provinilcům netřeba žádných kotlů a „cizí“ asistence – delikvent se trestá sám, znovu a znovu a znovu, … dokud neporozumí a … nu optimisté mohou čekat, že mu bude odpuštěno. Obtloustlému mužíkovi středního věku chvíli potrvá, než-li pochopí: kde je a z jakého důvodu se tady ocitl, proč je trestán, a konečně i to, že i „láska“ může přivést člověka do pekla – jejího nositele i její oběť. Povedená nápaditá jednohubka, kterou nepokazí ani závěr, jak se mnohdy stává. ()

Domas88

Film u kterého musíte použít mozek a i empatie.. Pokud se vám to podaří, tak si jej užijete, za mně takových filmečků vic.. ()

kolodej1

zajímavý film, který v rámci fantasy žánru měl tak akorát logických děr, aby to člověku nevadilo a mohl si to užít. Líbilo se mi postupné a důmyslné rozkrývání skutečného průběhu osudného dne, trochu méně pak scény za dveřmi. I tak to ovšem jako celek bylo zajímavé, byl to jeden z těch filmů, který začne jakoby nenápadně, ale pak člověka stále víc vtahuje a vtahuje. Trochu jsem se bál závěru, který mohl vyznění snímku hodně pokazit, ale bylo to vyřešeno vkusně a k mé spokojenosti, Povedený film s dobrou atmosférou ()

Vojta-x

Po delší době jsem si pustil skvělý film, který je sice místy dobře čitelný dopředu, ale na konci se vše změní a divák jen kouká jak je to dobré. Pár chybek by se našlo, ale celkově spokojenost. ()

Saxos

Kdyby Edgar dodržoval životosprávu a nebyl vyžranej, tak nemusel svoji manželku zalehnout, a tím by se všemu vyhnul. Nebo je všechno úplně jinak. "Na hromnice o den více" opět z jiného pohledu. Pojetí pekla celkem luxusní. Zajímavosti: popis Williama, jak zabil rodiče a proto se vlastně dostal do tzv. pekla. Za závěr jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení. ()

Emperor1

Tenhle film mě docela dostal, především závěr, když dává jakousi naději i těm, jejichž duše propadla "peklu" (o tom se křesťanům ani nesní) ... ()

jjjerry

Nadprůměrný námět, podprůměrné provedení. Casting jak od Paola Pasoliniho. Nesympatičtí herci (možná to byl záměr). Zprvu trochu zmatený děj, pak jsem se začínal orientovat, ale chybělo vysvětlení, závěr. Určitě zajímavý počin, ale nemam důvod vidět znovu... ()

Methew

Toto je veľmi geniálny film o tom ako zmeniť osud, oklamať sudcov a čokoľvek, ako pomôcť odsúdenej duši a spasiť ju. Žiadne peklo ani nebo, ale proste miesto, ktoré Vás prinúti zamyslieť sa. A ako sa pomaly zamýšľate, tak začínate chápať, že musí existovať aj niečo viac. Viac možností, viac života. To miesto obsahuje zhýralé utrápené duše, ale to nevadí, vy ich dokážete oslobodiť. Takto znel koniec. Milujem surralizmus, ale toto prekonalo všekty moje očakávania o surrealizme, bolo to prosté mani fiko, úžas nad úžas. Odporúčam každému milovníkovi surrealizmu. ()

lukas.frydry

tenhle film v sobě měl velikej potenciál a hodně mě mrzelo, že byl vlastně zbytečně krátkej, hlavní hrdina je sympatickej tlouštík, kterej je vlastně chytrej a má rád svoji rodinu, ale možná až moc. Hodně se mi líbila ta myšlenka pekla jako takového místa, které si hraje na nějaký psycho ústav, akorát se mi to zdálo celé tak o půl hodinku useknuté, jinak vážně dobrej film, kterej stojí za to čeknout :D ()