Prázdniny v Provence

Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

• iN

Tak na TOHLE bych pana Michálka nikdy netipoval. Trojka hlavních herců mi byla tolik nesympatická, "vtipy" tak ohrané (hulení, kadění, chlastání, balení...), dialogy naprosto mimo a celý film tak zbytečný, že si ode mě nezaslouží nic jiného než to nejnižší hodnocení. Lituju lidi, kteří na TOHLE šli do kina.(8.4.2017)

Já si nemůžu pomoct, ale v kině jsem se dost nasmál a nevadila mi absence příběhu, nevadily mi nesouvisle postříháné scény o ničem, jen jsem vnímal atmosféru toho filmu.Ale doufal jsem že jako kapela budou více hrát a být slyšet, mělo to být více zaměřené i do muziky a ne jen do chlastu a hulení. Takže trochu i zklamání že se to mohlo stát i něčím víc než jen prázdninovou blbostí,(23.9.2016)

Nenápadný film s koulema nadrženého faráře. Kupodivu podhodnocený. Přitom je film celistvý, s humorem, který se nevnucuje, ale vždy příjemně osvěží. Když už jsem se i opravdu zachechtal, a málokterý film mě zase až tak rozesměje, beru tento film za dobrý počin, neboť je vedený v sekci komedie. Film nemá ani hluchá místa, kde bych chtěl narychlo popojet dopředu, což se mi u hodně posledních českých filmů děje, takže dávám za 5, abych vyrovnal ty rojící se tu odpady.(13.2.2017)

• playboy_05

Jak rekla Anicka Polivkova...”tihle kluci jsou takovy...cesky”. Nevyrazny Hadek, komparzista Kotek a tehotny lachtan Prachar...docela se tesim az nam trochu doroste nova generace hercu, protoze sledovat tyhle nesympaticke petatricetilete pupkate trapaky, jak hraji mlade rockery je trochu moc. Vlastne je to ukazka jak malo sympatickych a rozumne vypadajicich mladych hercu vlastne mame, o hereckach to chvala bohu neplati.(10.7.2018)

• dawe787

Film bez hlubší myšlenky a zápletky. Scénarista by zasloužil uhradit veškeré náklady za vstupenky lidem, kteří jim skočili na špek a šli na toto do kina. Já to vydržel do konce jen kvůli dobrým hercům jako je Hádek, Bareš, Krausová či Nosek. Scény, kdy se zhulili a svět se jim houpal před očima byly kýčovité a tvůrci si mysleli, že díky tomu snad bude tento film něco jako český Trainspotting, já fakt nevím....:D(11.2.2017)

• - Hudba, která hraje na diskotéce, je píseň „Ještě se připlazíš“ od kapely J.A.R., pouze v instrumentální verzi. Píseň jako taková vyšla na desce „Eskalace dobra“ až téměř rok po premiéře filmu Prázdniny v Provence. (MTHRFCKR)