Reklama

Reklama

Prázdniny v Provence

  • Slovensko Prázdniny v Provence
Trailer

Obsahy(1)

Léto neskončilo, zábava trvá. Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek se po zimní komedii Padesátka vrací na plátna kin s letní atmosférou a s francouzskou vůní v komedii Prázdniny v Provence. Režisér Vladimír Michálek je obsadil do rolí tří kamarádů a členů hudební skupiny, kteří utečou před svojí manažerkou až do slunné Francie k tetě jednoho z nich. Trochu se poflakují, hodně si užívají a taky potkají krásnou a sympatickou dívku, která umí lámat srdce. Každý z velké trojky kámošů je jiný, společně pak vrství více či méně šílené situace. Zavilý hulič marihuany, hláškující filosof a nesmělý basák dělají všechno ve větším, než malém množství. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (200)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Kdyby Mirce dopředu řekli, že Michálek se něčím strašně zedral, a možná to nebylo hulení, mohla si soudružka Spáčilová ušetřit pero a inkoust a nesnažit se napsat recenzi, protože ve veškerém respektu k ní, to nejde. Michálek, ten Michálek, který natočil skvosty porevoluční kinematografie jako Zapomenuté světlo a Je třeba zabít Sekala (obojí oskarová úroveň), se teď bůhví proč vrhnul na rádoby komedii. Hlavně, že si kluci a holky udělali výlet k moři. Všichni tři hoši z kapely jsou na pěst, Hádek nejmíň. A všichni tři jsou normálně skvělí herci. Romanovi Holému by někdo měl říct, že ta hudba bylo strašná, a asi nikdy jsem kromě produkce Loyda Schimandla nic horšího v "českém" filmu neslyšel. Ten, kdo psal repliky pro Prachaře, by zasloužil zalejt do betonu. Ano, takhle nějak může filosofovat feťák a ožrala, ale sakra natáčet o tom celovečerní film není žádoucí. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Já to vidím tak - to se jednou na divokém večírku probral kolem třetí nad ránem Vladimír Michálek vedle Kyštofa Hádka a povzdychnul si: "Ty vole, život je na hovno." "Není na hovno, jen už není co hulit, "opáčil oslovený. "Chtělo by to něco natočit," připojil se Jakub Prachař lehce opileckým hlasem zatímco močil na spícího Vojtěcha Kotka. Ten se probudil a nepřítomně se rozhlížel kolem. "No jasně, natočíme nějakou kokotinu, budou prachy a koupíme novej matroš!" zaradoval se Daniel Miňovský, který se připotácel se skleničkou v ruce. "Oukej a ty to vole napíšeš!" probral se konečně Kotek a nechápavě si prohlížel mokré nohavice. "Co chceš psát? Prostě popiš dnešní večírek a přidej tam hezký baby!" škytnul ospale Jakub Prachař a tipnul mu nedopalek o rameno. "Ale chci tam pěkný kozy!! zasnil se Vladimír Michálek, "třeba Janičku Krausovou." "Tu néé! " protestoval zoufale Kryštof Hádek. "To by mě zase její bejvalej zdrbal". "Ty Vláďo, hoď tam něco mladšího!!"zaškemral Vojtěch Kotek, "vždyť Krausová je..." ale nedořekl "Mluvili jste o mě?" nakoukla do dveří zmiňovaná dáma. "Neruš, točíme!" zabrblal Daniel Miňovský a pokusil se dolít si do sklenice obsah nedaleké vázy. "A co v tom hraju?" nedala se Jana Krausová a ležérně si posunula ramínko volných šatů. "Milačku, ty nic, leda by se to točilo u vás na chalupě!" zapojil se do debaty producent Vojtěch Frič. "Zatím nemáme prachy ani lokaci." "To se zařídí" pohodila hlavou Krausová a otočila se přes rameno: "Chantal, už nechlastej a pojď sem!! Kluci točí novej biják!!" "Tak to máme v cajku, já brnknu vo nějaký to hulení!" zaradoval se Jakub Prachař ... Bylo nebylo - kdoví. Ale tak nějak to být mohlo! Aspoň tak to vidím já. ()

Reklama

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Ano, je to břečka, u které podezřívám tvůrce, že neměli žádný scénář a jen tak se vydali něco natočit do Francie. Výsledek tomu rozhodně napovídá. Šílené herecké výkony a samotný děj si snad ani nezaslouží komentář, stejně jako školácké chyby ve zpracování jako například otřesný střih v některých momentech. Přesto musím uznat, že úplné dno tahle "taškařice" není, neboť alespoň co se vizuálu týče a některých momentů v samotném filmu, není to taková bída. Existují totiž v českých luzích a hájích daleko horší adepti, u kterých se nedá najít ani to. ()

maverick10 odpad!

všechny recenze uživatele

Jak říkaval pan Werich, pokud má být hra dobrá, musí v ní o něco jít. Jenomže v této parodii na film nebyl žádný děj. Šlo v zásadě jen o jednu velkou filozofickou otázku: Najde Jakub svůj vysněný záchod včas? Koho to zajímá, pro toho bude mít film obrovský úspěch a pokud se tohle bude lidem líbit, pak celý náš film směřuje tam, kam směřují kroky Jakuba Pracháče celý film... ()

Jazzzz odpad!

všechny recenze uživatele

Tak dnes jsem pochopil, že i sebeoblibenejsi herec že špatného filmu oskarovy neudělá. Mám rád jak Prachaře tak Kotka, ale ani jeden z nich mě nedokázal přesvědčit, že má význam se na tenhle film koukat. A jestli v tom filmu byl nějaký jiný herec jsem si mezi všemi těmi hroznými komparzisty nevšiml. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (9)

  • Hraji frontmana kapely, který vidí věci, které ostatní lidé nevidí, a říká věci, kterým ostatní moc nerozumí. Všichni si o něm myslí, že je idiot. Ale na konci se ukáže, že co říkal, byla pravda. Když o tom tak přemýšlím, hraju asi trochu blbce,“ říká o své roli Jakub Prachař. (SONY_)
  • „Je to taková road movie na jednom místě bez auta,“ uvedl producent filmu Vojtěch Frič. (SONY_)
  • Film se natáčel přímo v Provence ve městečku Six-Fours-les-Plages ležícím na pobřeží mezi Marseille a Nice. (SONY_)

Reklama

Reklama