Prázdniny v Provence

Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

Nenápadný film s koulema nadrženého faráře. Kupodivu podhodnocený. Přitom je film celistvý, s humorem, který se nevnucuje, ale vždy příjemně osvěží. Když už jsem se i opravdu zachechtal, a málokterý film mě zase až tak rozesměje, beru tento film za dobrý počin, neboť je vedený v sekci komedie. Film nemá ani hluchá místa, kde bych chtěl narychlo popojet dopředu, což se mi u hodně posledních českých filmů děje, takže dávám za 5, abych vyrovnal ty rojící se tu odpady.(13.2.2017)

Ačkoliv je tenhle film jasným béčkovým a možná i céčkovým počinem party mladých herců, kteří asi chtěli zahrát na jinou strunu a očividně na strunu mladší generace, což se moc nepovedlo, nemůžu upřít filmu jakousi originalitu a zábavnost. Kdo nemáte rád Kotka jako já, vadit vám tu asi moc nebude. Pokud nemusíte ani Prachaře, tak tady je celkem fajn...no a pokud máte rádi Hádka, jako já, pak tady je opět bezvadnej :-) Příběh? Příběh prostě berte s obrovskou rezervou. Připravte se na alkoholickou, zhulenou a praštěně nesmyslnou podívanou :-D(25.2.2017)

• Fr

“JEDINĚ KDYŽ PROJDEŠ UTPENÍM, MŮŽEŠ POZNAT PRAVÝ ŠTĚSTÍ“ /// (prohlásil Prachař poté, co se málem posral…) Tak tak, o hluboké myšlenky tady nepude. Spíš ukázat trošku tý exhibice, zachlastat (víno z flašky), zhulit se a něco zprznit. Že jsou to věci zajímavý? Tak tady ne! Fešákům (hele, nic pro ti těm týpkům nemám, nevaděj mi, dokonce bych řekl, že jeden z nich umí i hrát…) se snaží sekundovat stará Krausová, předvádějící doutnající stodolu, která by prej ještě mohla chytnout… Píčovina, ve který kromě akoholdrogovýho opojení nemá smysl nic hledat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su neustále zhulenej (a proto můžu čumět na cokoliv!). 2.) Zjistím, proč je dobrý si vzít na prázdniny (dovču) kameru. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(10.3.2017)

Prázdniny v Provence jsou plnokrevný filmový zombie, který má v sobě víc života, než český divák, který je, jak přesně říká můj kamarád, největší slabinou českého filmu. Prázdniny jsou nekorektní film, ze kterýho se vytratil příběh. Což vás vytáčí. Dobře vám tak. Prázdniny chtěly být nechutné, chtěly znechutit. Fyzické vztahy ošetřit jako chtíč, tok tělesných šťáv bez citu. /A ne víc než naznačit jedno sblížení, nebo jeho (ne)možnost./ Chtěly sebrat slovům smysl. Vínu chuť. Hulení jeho high. Provenci jejího Cézanna. A sterilním výchovným komediím s příběhem a cool hláškami, neškodným zahulením a roštěnkami a romancemi (nebo aspoň hygienickým sexem) ukázat, kde všude se pokrytecky zastavují, aby nepohoršily, protože chtějí jen: vydělat. Prázdniny jsou film o hudební kapele, která nehraje, jen to za trest (za nehorázný zprznění kuchyně hostitele) předstírá, prostituuje se na zahradní párty v kostýmech z některýho z minulých století - takže dělá zhruba to, co Krajčo a jeho kapela (pro prachy). Prázdniny se vysmívají potřebě morálky, kterou bychom rádi rozředili licoměrnost a s ní se bratřící konzum, které nám už dávno připadají normální, a s morálkou (nějak) slučitelný. Potřebě morálky, za kterou chceme taky zakrýt mizerný vkus. — V Prázdninách v Provence se nic neděje. A to je zatraceně dobře. Právě o to, co se úplně nahý uděje v onom nic, přece jde.(23.2.2019)

• Morholt

Štáb si prostě udělal výlet do Provence (teda pokud se to točilo v Provence), kde natočil zmatené cosi, co nedávalo vůbec žádnej smysl. Vlastně to byl jen sled zmatených záběrů, kde se buď chlastalo víno nebo hulilo cokoliv. Ústřední trojka se sice snažila a Pfauserová je roztomilá, ale kde nic není, ani smrt nebere. 5%(9.3.2017)

• - Hudba, která hraje na diskotéce, je píseň „Ještě se připlazíš“ od kapely J.A.R., pouze v instrumentální verzi. Píseň jako taková vyšla na desce „Eskalace dobra“ až téměř rok po premiéře filmu Prázdniny v Provence. (MTHRFCKR)