Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

• xxmartinxx

Omluvte mě za to, že jsem tak vulgární, ale myslím si o tomto filmu to samé, co si myslí jeho tvůrci o svých divácích. Slyšel jsem od několika lidí několik protichůdných historek, jak se mohlo stát, že tyhle scény někdo nalepil za sebe a nazval filmem, a ze všech vyplývá, že jde o něco mezi vědomým pokusem okrást lidi o peníze za vstupenky a absolutní rezignací, kdy nikdo ani neměl v plánu odevzdat film, který by měl být "dobrý". Vážně mě uráží, že si tohle někdo troufne dát do kin. Někdy se produkce rozpadne, to se nedá nic dělat, a nevyprodukovat nasmlouvaný film je určitě problém, ale když je výsledek ve stavu, v jakém je tenhle film, nikdo by neměl mít drzost to prodávat za plnou cenu. Všichni lidi, kteří na tom pracovali, postrádají náznaky autorské důstojnosti a lidské slušnosti.(14.9.2016)

• bari68

Veľký úlet. Absencia deja, zápletky a pod. A hlavne nevyužitý potenciál krásnej francúzskej prírody, či trošku toho road-movie nádychu. A o komédii, resp. vtipu a humoru taktiež nemusí byť reč. Jediným plusom a za čo dávam aspoň jednu hviezdu je fakt, že film diváka vlastne ničím až tak neirituje (pretože je vlastne prázdny) a nenudí, osemdesiat minút celkom rychle ubehne.(18.2.2017)

• dawe787

Film bez hlubší myšlenky a zápletky. Scénarista by zasloužil uhradit veškeré náklady za vstupenky lidem, kteří jim skočili na špek a šli na toto do kina. Já to vydržel do konce jen kvůli dobrým hercům jako je Hádek, Bareš, Krausová či Nosek. Scény, kdy se zhulili a svět se jim houpal před očima byly kýčovité a tvůrci si mysleli, že díky tomu snad bude tento film něco jako český Trainspotting, já fakt nevím....:D(11.2.2017)

• Fr

“JEDINĚ KDYŽ PROJDEŠ UTPENÍM, MŮŽEŠ POZNAT PRAVÝ ŠTĚSTÍ“ /// (prohlásil Prachař poté, co se málem posral…) Tak tak, o hluboké myšlenky tady nepude. Spíš ukázat trošku tý exhibice, zachlastat (víno z flašky), zhulit se a něco zprznit. Že jsou to věci zajímavý? Tak tady ne! Fešákům (hele, nic pro ti těm týpkům nemám, nevaděj mi, dokonce bych řekl, že jeden z nich umí i hrát…) se snaží sekundovat stará Krausová, předvádějící doutnající stodolu, která by prej ještě mohla chytnout… Píčovina, ve který kromě akoholdrogovýho opojení nemá smysl nic hledat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su neustále zhulenej (a proto můžu čumět na cokoliv!). 2.) Zjistím, proč je dobrý si vzít na prázdniny (dovču) kameru. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(10.3.2017)

• Morholt

Štáb si prostě udělal výlet do Provence (teda pokud se to točilo v Provence), kde natočil zmatené cosi, co nedávalo vůbec žádnej smysl. Vlastně to byl jen sled zmatených záběrů, kde se buď chlastalo víno nebo hulilo cokoliv. Ústřední trojka se se sice snažila a Pfauserová je roztomilá, ale kde nic není, ani smrt nebere. 5%(9.3.2017)