Léto neskončilo, zábava trvá. Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek se po zimní komedii Padesátka vrací na plátna kin s letní atmosférou a s francouzskou vůní v komedii Prázdniny v Provence. Režisér Vladimír Michálek je obsadil do rolí tří kamarádů a členů hudební skupiny, kteří utečou před svojí manažerkou až do slunné Francie k tetě jednoho z nich. Trochu se poflakují, hodně si užívají a taky potkají krásnou a sympatickou dívku, která umí lámat srdce. Každý z velké trojky kámošů je jiný, společně pak vrství více či méně šílené situace. Zavilý hulič marihuany, hláškující filosof a nesmělý basák dělají všechno ve větším, než malém množství. (Bontonfilm)

Jara.Cimrman.jr

"Rocker je rád, když je odřenej." A taky spálenej, ožralej nebo zhulenej z lanýžů. Já tedy nejsem závistivý člověk, takže filmovému štábu rozhodně nezávidím, že se vydal do slunné Francie trochu si užít a natočit přitom nějakou hovadinu. Když to byl někdo ochoten zaplatit, a nebyl jsem to já, tak proti tomu skutečně nic nemám. Dokonce jsem se nejednou zasmál. Bylo to tedy přesně třikrát - při Davidových břichohrátkách, při hlavičkou zakončeném sexu století a při "kropení" posledního husity na Baltu. Jinak jsem se trošku ztrácel v mlžném oparu zapomnění, což asi nebylo nejhorší rozpoložení pro sledování tohoto snímku. ()

xxmartinxx odpad!

Omluvte mě za to, že jsem tak vulgární, ale myslím si o tomto filmu to samé, co si myslí jeho tvůrci o svých divácích. Slyšel jsem od několika lidí několik protichůdných historek, jak se mohlo stát, že tyhle scény někdo nalepil za sebe a nazval filmem, a ze všech vyplývá, že jde o něco mezi vědomým pokusem okrást lidi o peníze za vstupenky a absolutní rezignací, kdy nikdo ani neměl v plánu odevzdat film, který by měl být "dobrý". Vážně mě uráží, že si tohle někdo troufne dát do kin. Někdy se produkce rozpadne, to se nedá nic dělat, a nevyprodukovat nasmlouvaný film je určitě problém, ale když je výsledek ve stavu, v jakém je tenhle film, nikdo by neměl mít drzost to prodávat za plnou cenu. Všichni lidi, kteří na tom pracovali, postrádají náznaky autorské důstojnosti a lidské slušnosti. ()

Fr

“JEDINĚ KDYŽ PROJDEŠ UTPENÍM, MŮŽEŠ POZNAT PRAVÝ ŠTĚSTÍ“ /// (prohlásil Prachař poté, co se málem posral…) Tak tak, o hluboké myšlenky tady nepude. Spíš ukázat trošku tý exhibice, zachlastat (víno z flašky), zhulit se a něco zprznit. Že jsou to věci zajímavý? Tak tady ne! Fešákům (hele, nic pro ti těm týpkům nemám, nevaděj mi, dokonce bych řekl, že jeden z nich umí i hrát…) se snaží sekundovat stará Krausová, předvádějící doutnající stodolu, která by prej ještě mohla chytnout… Píčovina, ve který kromě akoholdrogovýho opojení nemá smysl nic hledat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su neustále zhulenej (a proto můžu čumět na cokoliv!). 2.) Zjistím, proč je dobrý si vzít na prázdniny (dovču) kameru. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

hirnlego

A zrovna u tohohle je sekce "zajímavosti" prázdná, ach jo. Utratilo se víc za honorář Šantal, za drogy pro Hádka, nebo za to, že někdo bude předstírat existenci scénáře? První půlku bych si s upřímnou absurdní láskou pustila podruhý poprvý, střízlivění, mělnění a ňahňání v druhý půlce už spíš ne. A to jen piju. Medvěd staví döm je to nejnádhernější, co Prachař lidstvu mohl dát. ()

Pethushka

Kluci se snažili, ale to je tak všechno. Z ukázek se může zdát, že půjde o čistou komedii, kde o vtipné hlášky nebude nouze. Všechno je ale jinak. Naprosto všechny vtipy byly využity do upoutávky. Zbytek filmu je špatně natočené zmatené drama, kterému chybí jakýkoliv smyslný děj. Postavy nemají jasné charaktery, jednou se chovají tak, potom zase onak. Film se v podstatě skládá ze spousty nikam nevedoucích scén, které jsou tam jen kvůli tomu, aby mohl padnout většinou hodně slabý vtípek, který zrovna scénáristy napadl. Vedlejší postavy jsou opět spíš zbytečné. Prostě se tam jen mihnou, aniž by nějak zamíchaly s dějem. Navíc je většina z nich dost hrozně zahraná. Tohle není ono. 1,5* ()

• „Vždycky jsem chtěl být pořádně pokérovanej. A když už jsme měli hrát rockery na útěku, byla to ideální příležitost,“ vzpomíná herec Vojta Kotek na svůj nápad udělat si tetování, kvůli němuž musel být každý den na place o tři hodiny dřív než jeho parťáci Jakub PrachařKryštof Hádek. (SONY_)
  • Hudba, která hraje na diskotéce, je píseň „Ještě se připlazíš“ od kapely J.A.R., pouze v instrumentální verzi. Píseň jako taková vyšla na desce „Eskalace dobra“ až téměř rok po premiéře filmu Prázdniny v Provence. (MTHRFCKR)
  • Námět a scénář vznikl podle zážitků scenáristy Daniela Miňovského z cestování po Francii a pobytu u známých. Reálný základ tak mají i některé figury filmu, například postava rázovitého moravského vinaře, který se usadil na statku ve Francii a kterého hraje Igor Bareš. (SONY_)