Prázdniny v Provence

Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

• blondboss

Toto zrejme mala byť akási humorná sonda do problematiky medziludských vzťahov, no nebola to ani sonda, už vôbec nie humorná a totálne bez významu a zmyslu. Len pozliepané scény z nejakej dovolenky, ktoré mali asi tvoriť nejaký súvislý dej, o ktorom podľa mňa ani režisér netušil, aký by mal byť. Na čo sa Česi zvrhávajú k takýmto tupostiam, to fakt netuším. Jedna hviezdička z milosti za pekné francúzske prostredie, inak ale jedna veľká filmová katastrofa. 20 %(4.2.2018)

• klukluka

Kotek, Prachař, Hádek - to má přece samo o sobě potenciál. Bez scénáře bych je nechal improvizovat a muselo by to dopadnout líp. Ale udělat z těchhle tří sympatických kluků takový kreatury... Proč? Co tím jindy (měl jsem za to, že vždy) přemýšlivý režisér Vladimír Michálek sledoval? Vnímá takhle celou generaci českých třicátníků? Nebo má nějaký problém s muzikantama? Možná mi něco uniká, ale to nic plus, co jsem zachytil a zpracoval, ve mně vyvolává jedinou vážně míněnou otázku: co se Vladimíru Michálkovi děje? Smutné...(27.2.2017)

• Apeiron71

Film o ničem,bez děje,pouhý slepenec scén.Tři mladíci, údajně hudební skupina,od které tam nezazní ani jedna skladba,pouze drží v ruce nástroje,a maximálně něco zadrnkají,jedou do Francie, kde hulí trávu a chlastají víno,tu na pláži, tu u tetičky nebo u někoho dalšího,a Jakub Prachař který neustále chodí na wc.Myslel jsem že nic horšího než Decibely Lásky už letos neuvidím,a ejhle Prázdniny v provence to trumfly.(16.9.2016)

• rigby

Na můj vkus až moc odlehčený letní filmeček. Přitom potenciál je tu obrovský v podobě vynikajícího hereckého obsazení, zejména u chlapců. Jen to z nich vytáhnout, jak už se to párkrát podařilo v jiných filmech. Kluci se hodně snaží udržet to trochu nad vodou, ale brzy vyjde najevo, že vlastně nemají co hrát. A to ani hudebně. Film bez příběhu se tak po dvaceti minutách smrskne na nekonečné čekání na konec, který stejně vlastně není. Velká škoda.(15.2.2017)

• Olík

Tak tohle nebyly zrovna dvakrát zábavné prázdniny....možná tak (nebo určitě) příjemná dovolená pro dotyčný filmový štáb, ale ty drahý diváku raději honem zanes uspořenou libru do nejbližší cestovky. Hned v první minutě to tam napálíme v podobě hlavního hrdiny hledajícího vhodné místo k vykonání velké potřeby...to aby bylo každému ze staru jasno oč tu poběží. A scénář jste nechali na letišti u odbavení? Potřebuju na velkou-zhulím se- ožeru se- zhulím se-potřebuju na velkou-udělám lachtana-zhulím se-potřebuju na velkou-ožeru se-zhulím se.....tak jsme se zasmáli "ha, ha, ha"! Z dobře sestříhané upoutávky se by dalo uvěřit, že jde o vtipnou letní odpočinkovou komedii, ale realita je trochu jiný Cabernet Sauvignon. Když nejvydařenějším počinem celého projektu je písnička z závěrečných titulcích, tak je hádám něco špatně.....že pane Michálek?(2.5.2017)

• - Hudba, která hraje na diskotéce, je píseň „Ještě se připlazíš“ od kapely J.A.R., pouze v instrumentální verzi. Píseň jako taková vyšla na desce „Eskalace dobra“ až téměř rok po premiéře filmu Prázdniny v Provence. (MTHRFCKR)