Prázdniny v Provence

Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

Čemu se upocená karikatura češství v KOSMU ani nepřiblížila, to vystihl Michálek naopak mistrně. Protože Češi prostě nepijou víno. Pijou pivo. A když už musí pít víno, lemtají ho jako pivo. Protože Češi se Francouzům omlouvají entschuldigen sie a jejich blafy jim nechutnají. Krajinu Provence připodobňují té české. Ne, oni ji s ní ztotožňují (tohle je Sněžka a tady se táhne Polabí). Češi nepijou, aby se pobavili, ale aby se zdunili, a konečně se se vším poperou (třeba s robotem na čištění bazénů)... PVP je samozřejmě pestřejší a Michálek důslednější. Já mu za jeho výlet s posledními ze skutečných Čechů (a s posledním husitou na Baltu) od srdce děkuji. Snad se mi teď při každém pobytu mezi vydesignovanými mamlasy cumlajícími frisco, přemoudřelými nad každou předraženou břečkou z origoš domácího pivovárku nebo rozvalenými po autentických prostorách moravských vinných sklípků, podaří si připomenout, že svět je stále v pořádku. Michálek je bůh!(16.3.2017)

• mira007

Jedna hvězda za obsazení, Francii a sluníčko ( a asi i za Denisu ), ale jinak film o ničem doslova a do písmene a ani jednou jsem se nezasmál. Nesmyslné dialogy, hulení, chlastání, sprostá slova, melancholické vzpomínání Krausové, nulový děj, nulová myšlenka - nuda o naprosto ničem. Taková sračka nepatří do kin.(17.2.2017)

• Big Bear

Uh.. a to bylo jako co? Marně mamky říkají dětem - nesahej! Pálí! Marně tu má film hodnocení 19 %, musel jsem si sáhnout. A pálí, ku*va pálí ! Snad to bylo tou Kotkovou Padesátkou s vůní Skiva a s cinkotem zmrzlých plivanců dálkových běžců, nevím. Prostě jsem tomu chtěl dát šanci. Zbytečné! Je to film o ničem. Jediné co snad zaujme je to francouzské léto, které byť na sklonku, ale přesto ještě stále dlouhé letošní zimy působilo o to sladčeji a lákavěji. Jinak fakt nevím co měl film sdělit a čemu se měl divák smát. Hulení? To už tu bylo tolikrát... Nenacházím nic. Celkem příjemně hrál Hádek, Prachař a Kotek to byl takový ,,snowboardovský'' standard. Herecké výkony ostatních hvězd i nehvězd se nedají nazvat ani herecké, ani výkony. Tohle že režíroval tvůrce Sekala a O rodičích a dětech? Pane Michálku, příště ty lanýže už fakt nehulte! *(22.2.2017)

• Pethushka

Kluci se snažili, ale to je tak všechno. Z ukázek se může zdát, že půjde o čistou komedii, kde o vtipné hlášky nebude nouze. Všechno je ale jinak. Naprosto všechny vtipy byly využity do upoutávky. Zbytek filmu je špatně natočené zmatené drama, kterému chybí jakýkoliv smyslný děj. Postavy nemají jasné charaktery, jednou se chovají tak, potom zase onak. Film se v podstatě skládá ze spousty nikam nevedoucích scén, které jsou tam jen kvůli tomu, aby mohl padnout většinou hodně slabý vtípek, který zrovna scénáristy napadl. Vedlejší postavy jsou opět spíš zbytečné. Prostě se tam jen mihnou, aniž by nějak zamíchaly s dějem. Navíc je většina z nich dost hrozně zahraná. Tohle není ono. 1,5*(26.9.2016)

• Jitomirka

Film o tom, jak kluci z kapely jedou do Provence a celou dobu tam chlastaj a hulí... vlastně by vůbec nemuseli jet do Francie, mohli by zůstat doma a výsledek by byl stejný.... Prachař celou dobu buď sere nebo mele hovna, Kotek pořád jenom hulí a Hádek (asi nejsympatičtější ze tří hlavních postav, protože má alespoň nějaký charakter) se pere v bazénu s vysavačem. A pak tu máme nějaké francouzské rodinné drama, přitom vlastně ani pořádně nevíme, kdo je čí matka, otec a dcera... no prostě film ad absurdum. Tu jednu hvězdičku dávám za těch pár vtipných scén (které jsou samozřejmě v traileru, takže ušetřete čas, prachy a iluze a koukněte jen na trailer).(17.9.2016)