Prázdniny v Provence

Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

• klukluka

Kotek, Prachař, Hádek - to má přece samo o sobě potenciál. Bez scénáře bych je nechal improvizovat a muselo by to dopadnout líp. Ale udělat z těchhle tří sympatických kluků takový kreatury... Proč? Co tím jindy (měl jsem za to, že vždy) přemýšlivý režisér Vladimír Michálek sledoval? Vnímá takhle celou generaci českých třicátníků? Nebo má nějaký problém s muzikantama? Možná mi něco uniká, ale to nic plus, co jsem zachytil a zpracoval, ve mně vyvolává jedinou vážně míněnou otázku: co se Vladimíru Michálkovi děje? Smutné...(27.2.2017)

Ačkoliv je tenhle film jasným béčkovým a možná i céčkovým počinem party mladých herců, kteří asi chtěli zahrát na jinou strunu a očividně na strunu mladší generace, což se moc nepovedlo, nemůžu upřít filmu jakousi originalitu a zábavnost. Kdo nemáte rád Kotka jako já, vadit vám tu asi moc nebude. Pokud nemusíte ani Prachaře, tak tady je celkem fajn...no a pokud máte rádi Hádka, jako já, pak tady je opět bezvadnej :-) Příběh? Příběh prostě berte s obrovskou rezervou. Připravte se na alkoholickou, zhulenou a praštěně nesmyslnou podívanou :-D(25.2.2017)

• ForGump

Váhal jsem, stejně jako u Pohádkáře, jestli tomu vůbec dávat nějakou hvězdičku, tam jsem byl z dnešního pohledu rozumný a dal mu dvě, tady ale už končí veškerá legrace a nakonec se usvědčuji, že ani nebyl důvod váhat, protože jsem pocítil absolutní zmar. Totálně prázdná záležitost (takové horší Zahulíme, uvidíme) odehrávající se ve Francii, jak již název napovídá, u níž jsem neodhalil důvod, proč vznikla, ačkoliv konspirační teorie by byla - všichni byli zhulení lanýžem, stejně jako Kotkovo postava, který kdyby na to přišlo by si ubalil a vyhulil i použitý prezervativ, a dostali chuť na punk a anarchii. Vůbec všechny zdejší postavy se potácejí od jedné nelogické situace k druhé s naprostou bezstarostností pod vlivem ROSÉ či trávy. Pokud si člověk uvědomí, že režisérem je Vladimír Michálek, kameramanem Martin Štrba, a ta stejná jména jsou podepsána pod filmy jako Je třeba zabít Sekala, Babí léto nebo O rodičích a dětech, chce se skoro nevěřit. Každopádně výše zmínění pánové už mi začínají lézt na nervy se svou tvorbou posledních 5 let (mohou poděkovat HBO, že mohli natočit Mamon), a víceméně by se dalo říct, že právě Prázdniny v Provence svým obsahem shrnují onu poslední pětiletku. 10%(27.4.2017)

• Apeiron71

Film o ničem,bez děje,pouhý slepenec scén.Tři mladíci, údajně hudební skupina,od které tam nezazní ani jedna skladba,pouze drží v ruce nástroje,a maximálně něco zadrnkají,jedou do Francie, kde hulí trávu a chlastají víno,tu na pláži, tu u tetičky nebo u někoho dalšího,a Jakub Prachař který neustále chodí na wc.Myslel jsem že nic horšího než Decibely Lásky už letos neuvidím,a ejhle Prázdniny v provence to trumfly.(16.9.2016)

• LexBarker

Hodně jsem se snažil najít na filmu něco fajného a zajímavého, leč bohužel, kde nic není ani smrt nebere. Ještě bych tak chápal, kdyby se ta partička kolem filmu prostříhala k pár záběrům, které by pak dala na youtube, ale dělat z toho celovečerní film je marnost nad marnost... Takže jedinou hvězdičku dávám za kozičky paní Krausové.(22.2.2017)