Prázdniny v Provence

• Slovensko Prázdniny v Provence

Léto neskončilo, zábava trvá. Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek se po zimní komedii Padesátka vrací na plátna kin s letní atmosférou a s francouzskou vůní v komedii Prázdniny v Provence. Režisér Vladimír Michálek je obsadil do rolí tří kamarádů a členů hudební skupiny, kteří utečou před svojí manažerkou až do slunné Francie k tetě jednoho z nich. Trochu se poflakují, hodně si užívají a taky potkají krásnou a sympatickou dívku, která umí lámat srdce. Každý z velké trojky kámošů je jiný, společně pak vrství více či méně šílené situace. Zavilý hulič marihuany, hláškující filosof a nesmělý basák dělají všechno ve větším, než malém množství. (Bontonfilm)

alesandro2 odpad!

Tímto prosím Státní fond na podporu české kinematografie o podporu. Rozhodl jsem se totiž také jet na dovolenou... ehm... totiž natočit film, zatím s pracovním názvem: Prázdniny na Makarské riviéře 2. Finální název ještě upravím podle výše dotace. Děkuji. ()

Irish Stout

Dobrý film pre puberťákov, prečo nie, každý sme tým prešli, teda skoro. Neodsudzujem, a výkon hercov Jakub Prachař a Kryštof Hádek na vysokej úrovni. Mňa to pobavilo. ()

sun.eagle odpad!

Hodně, hodně zlý. Soubor epizodnich scének které nemají v ramci filmu žádnou návaznost a jsou divákovi sázeny v random pořadí bez ladu a skladu. Záměrem asi mělo být vypointování každé epizody do nějakého vtipu nebo do bilancování nad životem, vysledek je trapnost nad trapnost. Postavy se chovají pokaždé jinak, a marně přemýšlím do jakého žánru tenhle skvost zařadit. Ono je to chvíli letní komedie, chvíli rodinné drama, pak zase nový Kameňák, Trainspotting, soft porno, a osvěta střevních problémů. ()

Jandiczek

“Rocker je dobrej!” :-D Prachař též nemá chybu a Kokotek ač je to pan neherec, se celkem slušně snaží vecpat na stejnou úroveň kolegů.. Ve výsledku to vůbec nebylo zlý.. Vy ste sežraly lanýže za 100tisíc? Ne my sme je vyhulily 😀 za mě dobrý 😊 ()

Maaarc

Pohodový film pro všechny pohodáře, komedie pro všechny co se umí smát. Ovšem i nuda pro všechny upjaté suchary bez fantazie. Každý strůjce svého štěstí. Jsme jen návštěvníci na této planetě. ;-) ()

stanslon odpad!

Právě na to koukám a mám štěstí, že nikde nic jiného nejde. Jsem slušný člověk a proto nenapíšu sra*ky. Ježíši už jsem to napsal. Přemohlo mne to. Prý prožili mnoho zážitků s krásnými ženami, francouzským vínem a marihuanou, píší na info. Proboha, vždyť i ty kozy, co se daly ny chvíli zahlédnout nebyly Krausové, ale nějaké náhradnice. Vždyť se koukněte na Jirkovizz na její obrázky z roku 1991. Takže nejzajímavější snad jen podvodní záběry s Hádkem, zápasícím s elktronickou příšerou, snad vysavačem. ()

-robi- odpad!

Snad nikomu nebude vadit, když prozradím, že ve filmu se hulí o106. Bohužel mám pocit, že zhulený byli scénáristi, celý štáb, prostě všichni, kdo se na tomhle kusu odpadu podíleli. Od samého začátku, od prvního písmena ve scénáři. Jak jinak si vysvětlit něco tak tragicky hrozného? ()

NinetyOne

Asi jsem si naivně myslel, že mi Netflix nabídnul druhý pokračování Snowboarďáků a Rafťáků, když jsem viděl Kotka na fotce. Film mě nenadchnul, ani neurazil, ale vlastně vůbec nechápu, co bylo jeho posláním. Od odpadu mě asi dělí pouze fakt, že to bylo natočeno na kameru a ne na mobil. A jednu hvězdu navíc tomu dám, protože jsem se jednou zasmál při scéně, kdy si Prachař myslel, že mu francouzka nerozumí. Jinak doopravdy nechápu smysl toho filmu. 30% ()

Khotzilla

Kdyby podobný film natočil někdo jako Magnusek, asi by to odpovídalo, a nebylo by se čemu divit. Ale zjištění, že se pod podobně bezobsažný film podepsal Vladimír Michálek, je prostě trochu šok. Celé to působí tak, že si chtěl štáb užít fajn dovolenou, a nechal si to zaplatit od produkce. Děj by neutáhl ani půlhodinovou povídku, prostě prakticky neexistuje. Nejvíc tu "hraje" krásný exteriér, protože herci nemají co. A tak Prachař vede rádobyfilozofický žvásty a ostatní se ožírají nebo sjíždějí (ať už reálně nebo jako - vyjde to nastejno). Relativně nejpodařenější na tom je "zhulená" hudba Romana Holého. Po vzoru titulu "Zahulíme, uvidíme" může divák jen čekat, zda se z toho něco vyloupne.... ovšem čekání je to marné... A když už se čirou náhodou objeví něco, na čem by se dala postavit alespoň malá zápletka - například to, že chlapci vyrobí mnohatisícový dluh nápadem kouřit lanýže... tak se prostě nic nestane. Penize tu ostatně vůbec nehrají žádnou roli - nikdo je neřeší, chlapci se vesele opíjejí a nikoho ani nenapadne po nich něco chtít. Jen jednou, když jeden z nouze koupí drahé cigarety, mohou se z toho ostatní takřka pominout - co na tom, že další den prokalí a profetují pravděpodobně třicetinásobek? Tři "hrdinové, kterým podle hlášky, že jako kapela fungují patnáct let, musí být minimálně třicet, se chovají jak patnáctiletí rozmazlení absolventi Zvláštní školy. Jestliže se tedy např. o Padesátce zde hrajícího Vojty Kotka nebo Hřebejkově Svaté čtveřici (kterou zas atraktivní lokace a nastolená bezstarostnost může lehce připomenout) mluví jako o nepovedených filmech, vedle tohoto oba působí jako velkofilmy - v prvním případě s přemírou gagů, v druhém se zajímavě pojatou hlavní situací a úvahami o ní. Neříká se to lehce, ale vedle tohoto filmu jsou např. Troškovy nejslabší filmy vlastně docela zábavné a sledovatelné a takový Dušan Klein se svými Básníky tvůrcem takřka psychologických dramat, která jsou realistická a ze života. ()

Jirkacek odpad!

K tomu, abych se podíval na snímek Prázdniny v Provence z roku 2016 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká komedie z francouzského prostředí objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili se třemi členy populární hudební skupiny Pangejt, jimž byli Matěj Novotný (Vojta Kotek), David Merta (Jakub Prachař) a Filip Stárka (Kryštof Hádek). Mladící se rozhodli utéct před svou přísnou manažerkou Klárou (Eva Leimbergerová) do prosluněné francouzské Provence, kde žila Matějova teta Agáta (Jana Krausová) se svou dcerou Sofií (Denisa Pfauserová). Žila tu jako vdova už dlouhá léta a mladíci se jí očividně líbili. Hudebníci měli v plánu v Provence trochu relaxovat, zkoušet a napsat nové písničky. Během pobytu se teta i Sofie seznámili s jejich povahami – Matěj byl neúnavný flamendr, David ukřičený narcis a Filip nesmělý stydlín. Teta jim dohodila práci u dalšího z Čechů žijících v Provence, obchodníka s vínem Dražinského (Igor Bareš). Ten je požádal, aby mu pomohli připravit balíky s vínem do Česka, a kluci se tak blíže seznámili se Sofií a po oplzlých narážkách s překvapením zjistí, že se naučila mluvit česky. Aby s ní mohli zůstat v Dražinského domě, požádali ho o další práci. Dražinský jim uložil úklid bazénu a za pár dnů je Dražinský pozval jako kapelu na svatbu svých známých. Zde se setkali s dalšími Čechy, manželi Kovandovými (Chantal Poullain a Jan Novotný), jejich dcerou Editou (Anna Stropnická) a synem Františkem (Jaromír Nosek). Přijali od Kovandových pozvání na oběd a domluvili se s Editou a Sofií na večerní návštěvě diskotéky. Do klubu však kluci nebyli vpuštěni, protože neměli vhodné oblečení a tak uspořádají vlastní večírek na pláži, kde narazili na opilou Kláru. Dopravili ji ke Kovandovým, kde se Klára probrala a vzpomínala, jak narazila na (Františka, se kterým se děsivě opila. Klára klukům vynadala za to, že zmizeli a nic jí neřekli, ale posléze se usmířili. Pak Filip u moře utěšoval smutnou Sofii, která se až teď dozvěděla, že její otec nebyl jejím pravým otcem, což jí přiznala matka Agáta. Dvojice se spontánně políbila a pomilovala, mezitím se Matěj sblíží s Editou. Všichni se sešli na oslavě Agátiných narozenin a František až příliš pozdě zjistil, že matka udělala jednohubky z jeho „upraveného“ másla a tak se téměř všichni sjeli. Filip se kvůli Sofii pohádal a popral s Davidem, který pak kamarády osočil, že bez něj jsou nuly. Kapela asi skončila a ráno po rozloučení s Agátou odjeli, ale to už se blížil závěr 85 minutového filmu a jelikož jsem se nudil od začátku do konce, byl jsem rád, že nebyl delší. Chyběla mi nějaká inteligentní špetka humoru, také děj byl absolutně nezajímavý, i když byl herecky slušně obsazený. Když se tak nad tím zamyslím, ve filmu se vlastně pořád chlastalo víno, kouřilo a braly drogy, přičemž jediným zpestřením byl nějaký ten sex na záchodě nebo na pláži. Zkrátka to byl po všech stránkách špatný film a velmi jsem litoval, že jsem u něj ztratil hodinu a půl svého života. Suma sumárum, rádoby komedie Prázdniny v Provence ode mne nezískala ani jednu hvězdu a tak jsem ji vhodil do česko-francouzského odpadu. () (méně) (více)

mach333

Chtěl jsem se přesvědčit, jestli to je opravdu takový jalový. A bohužel je... Na jeden zátah jsem to nedal. Sledoval jsem to během 3 večerů a když jsem se k tomu znovu vracel, sám sebe jsem se ptal, jestli to mám zapotřebí. Ale abych jen nekritizoval - 2x mně pobavil J.Prachař: jeho lachtan při výstupu z bazénu a pak břišní hrátky. Tyhle věci ve scénáři určitě nebyly. A pak taky ozvučení a hudba byla celkem fajn. Tím pro mne pozitiva končí... ()