Prázdniny v Provence

• Slovensko Prázdniny v Provence

Léto neskončilo, zábava trvá. Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek se po zimní komedii Padesátka vrací na plátna kin s letní atmosférou a s francouzskou vůní v komedii Prázdniny v Provence. Režisér Vladimír Michálek je obsadil do rolí tří kamarádů a členů hudební skupiny, kteří utečou před svojí manažerkou až do slunné Francie k tetě jednoho z nich. Trochu se poflakují, hodně si užívají a taky potkají krásnou a sympatickou dívku, která umí lámat srdce. Každý z velké trojky kámošů je jiný, společně pak vrství více či méně šílené situace. Zavilý hulič marihuany, hláškující filosof a nesmělý basák dělají všechno ve větším, než malém množství. (Bontonfilm)

Mjr.Majsner odpad!

Tak jsem přetrpěl hodinu a půl "filmu" a ještě k tomu "komedie". Nevím zda se vůbec snažili něco hrát, nebo zda tam měl být nějaký děj. Jo pro huliče to je asi čupr film. ()

JerryPilsen

Celé to vypadá jako nedopsaný scénář,možná je to schválně.Každopádně na Michálka špatný.Spíš si všichni užili dovolenou a mezitím si sem tam něco natočili.A aby to pojilo,tak se dodaly scény s hulením. ()

wvwrayman

Moc mě to mrzí, ale nepochopil jsem, o čem ten film je. Oslava fetu? Já fakt nevím. Komedie to není. To je jistý. Romantika taky ne. Drama už vůbec. Sci-fi, western, fantasy, dobrodružný, ...? Připadá mi to jako nějaká režisérská prvotina. Ale to by měli na začátku filmu dávat varování. Jako, ať od filmu nic moc nečekáme, nebo tak něco. Snad jediný, co to zachránilo od "odpadu" jsou herecký výkony (teda kromě Chantal, která nikdy nebyla herečkou a dosud se ani neobtěžovala naučit česky). To můžete být třeba i Tom Hanks, ale když budete hrát v takové nudné bezdějové trapnosti, tak to Oskar nikdy nebude. ()

JS11 odpad!

Rádoby komedie. Není se ale čemu smát. O to víc se člověk musí divit, na co vše je možné dát peníze v rámci podpory české kinematografie. V tomto případě asi jen na prázdniny štábu a herců u moře a poselství divákům, že bez chlastu a marijánky není život to pravé ořechové. Přitom idea filmu dává širokou paletu možností. To by však scénárista Daniel Miňovský musel mít více fantazie a kreativity, která mu viditelně chyběla i v Řachandě. Viděl jsem tento film v kině – už po půlhodině začali někteří odcházet. Do konce jsem vydržel jen já a dvojice z poslední řady, která očividně nepřišla na film Odpad. ()

Dussanek odpad!

Jak na tohle mohl někdo sehnat peníze nepochopím. Ztráta času, i tlupa šimpanzů nebo Troška jsou schopni natočit lepší film. Odpad. ()

Bohemica

S velkým sebezapřením jsem film dokoukala až do trpkého konce a ani při samém závěru jsem vůbec nepochopila proč, pro koho a za jakým účelem byl vůbec stvořen. Snad aby si filmaři udělali příjemnou dovolenou a jen tak mimochodem spáchali film? Grrrr... ()

davidjunek odpad!

Natočení takového paskvilu by mělo být posouzeno jako trestný čin a jeho tvůrce by měl být odsouzen k několika letům nepřetržitého sledování TV Šlágr. ()

plutofv odpad!

Přestože hlavní herecké trio není vůbec špatné a jejich chování i motivaci jim věříme, vše ostatní je tak děravé, nelogické, matoucí pro diváka - jako by celý film vznikal v marihuanovém opojení. Výsledný dojem: tvůrci si z diváků vystřelili. ()

Priaxxa

Tenhle film se dá popsat velice jednoduše jediným slovem – úlet. Co mi na snímku vadilo asi nejvíc byla absence pointy – nebo jsem ji nepochopila. Asi polovinu času jsem si říkala, že to bude nějaká česká (slabší) verze „Pařby", nejen díky lanýžové scéně (fakt se z toho může člověk sjet?), ale hlavně asi nejlepší scéně z celého filmu – obědu u charismatické Chantal Poullain. Najednou se ale odkudsi vynořila „manažerka" kapely a tak jsem očekávala nějaké to rozvinutí příběhu... Ale to se, jaksi, nekonalo, chabé vysvětlení během jamové session v zimní zahradě mě nepřesvědčila, a tak vlastně doteď nechápu, o čem vlastně dílo mělo být. Nemůžu říct, že bych se vyloženě nudila – pár scén, u kterých jsem se zasmála tam je – ale asi se nejedná o něco, co bych dobrovolně viděla znovu. Problém tohoto filmu vidím také v tom, že mi v hlavě utkvěly jen tři scény a chemie mezi postavou Kryštofa Hádka a „tetou" Jany Krausové – možná, že kdyby na to skočili, dalo by to dílku ještě jinou šťávu. Jedna hvězdička za Kryštofa Hádka, Kubu Prachaře a Vojtu Kotka, kteří i přes slabě napsaný scénář (zřejmě inspirace extempore pocházela z vlastních zkušeností?) své postavy ztvárnili pěkně. Druhá za prostředí letní Francie – hned bych jela. ()

sunny.day

Obsazení slibovalo hodně .. Hádek, Prachař, Kotek .. všichni tři super herci .. ale tahle komedie? O ničem .. děj nudný, nezájímavý, zápletka žádná .. ale zase na druhou stranu, nemůžu říct, že to je nereálné .. kapela, která hraje už jen pro prachy, chce začít znova a jinak, hledá se, do toho "drogy", alkohol a holky .. a výsledek? Ztráta kamarádství .. ale takových příběhů je kolem nás hromada, tak proč je to točené zrovna v Provance? Vyhozené peníze .. za mě 30 % ()

PanIncognito

Očekávání zklamáno. Scénář snímku totiž nemá naprosto co nabídnou... je dočista prázdný. Neobsahuje nic z toho, co by alespoň průměrný scénář měl. Krásná lokace natáčení bohužel tento zbytečný film nezachraňuje... :-( ()

fat_robot odpad!

.. tak to už je lepší pustit si epizodu ze seriálu "Helena a její chlapci" - jsou tam taky tři pěnkniši, melou kraviny, .. jo a je to taky ve Francii.. ()

Krivobrk

Volně plynoucí děj, který sem tam prolínají krásné panoramatické záběry Francie, ve kterém veškeré zápletky, které se vytvoří, se nijak nevyřeší. Veškerý humor z filmu je již obsažen v ukázkách. ()

dreamara

Skvělé herecké obsazení, nadšení a krásné prostředí Francie ještě není zárukou povedeného filmu. U tak zkušeného a skvělého režiséra mi mrzí, že nemá příležitost točit lepší věci. ()

dedavena odpad!

Gdybych na taku kravinu šel do kina a zaplatil vstupne, tak mě určitě trefi šlak. Za taku zhulenosť se maju režyseři střilať. ()