Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (více)
Trailer

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

Trailer

Corpsegrinder

Neškodnej found footage kterej mi sedl hlavně protože se k smrti bojim podobně nemocnejch lidí a jen starat se o ně je pro mě představa hroznější než jakejkoliv bubák. Na lekačky se zde nehraje, spíš přituhuje atmosféra a ke konci se to trochu rozjede a představí se nám i celkem ošklivej maska při mlsání dítěte. Pár posledních minut jistě potěší i klaustrofobiky. Čistej průměr. ()

Astaroth12

Stále si hovorím, že FF projekty nebudem pozerať, ale nedám si povedať, a nedám. Tak toto bola nudná krávovina, ktorá nemá ani poňatia ako ma vyzerať film o exorcisme. Celí film je o, Mama nieje vo svojej izbe alebo Matka tu nieje atď. Príbeh je 1000 krát prevarené téma o posadnutí démonom. Hlavne ten koniec má ako tak napätie a aj preto dávam 2* ináč by to bolo ešte slabšie. ()

M.i.k.e

já mám tyhle FF horory vlastně rád a i když tohle je taková klasika,která nenabízí nic nového,atmosféra by se v určitých momentech dala krájet.Po standardně slabším rozjezdu přichází nějaké to domácí psycho a pár lekaček není vůbec špatných.Osobně sem nečekal nic a ve finále jsem příjemně překvapen...70% ()

Genero

Přiznejte, že většina z vás celý život čeká na chvíli, kdy kohout zakokrhá a vy již nebudete muset vylézt z pelíšku, protože vás stát zaopatřil starobním důchodem. A je jedno, jestli se živíte jako topič nebo key account manager v továrně na prcgumy. Mám ale jednu smutnou zprávu, přátelé! Ještě předtím zjistíte, že se pochcáváte už i před obědem, cestou od špajzu k bidetu bloudíte a manželku oslovujete Václave. Obvoďák ani nezvedne oči od chorobopisu, aby vyslovil nemilosrdný verdikt: dar přítele Alzheimera. Něco podobného se stalo i paní Deboře. Jenže když se přidají i takové symptomy jako levitace, telekineze a zvracení žížal, stane se průběh choroby oříškem pro nejednoho ostříleného diagnostika a s léčbou by si věděl rady snad jen doktor Kevorkian. Tady bude asi na vině nějaký démon, no nebo co. The Taking by byl jen dalším průměrným filmem, kde se posedá, leká a blábolí o indiánské mytologii. Jenže herecký výron Jill Larson, o které jsem nikdy neslyšel, ho povyšuje na jeden z nejlepších hororů za poslední roky a v subžánru hororů o jeblých důchodcích dokonce na jednoznačně nejlepší. Ta paní mě vylekala pokaždé, když se mihla v záběru a spodky jsem si musel vyměnit, i když si jenom vařila v kuchyni kafe. ()

LaciLC

Kamera bola oveľa znesiteľnejšia ako pri niektorých iných žánrovkách a to sa mi páčilo. Aj výkon Deborah bol fakt dobrý. Postavy okrem nej boli úplne nezaujímavé a ich chovanie divné. Navyše, často sa opakovali podobné scény a tak aj inak celkom pôsobivé prejavy "choroby" prestali byť zaujímavé. Čiže občas dosť nuda. Miestami to však dokáže byť správne nepríjemné a v závere je to fakt sila. Brr. Je to taký priemer s niekoľkými originálnymi a poriadne desivými výjavmi. Motív s hadmi a rituálom zaujímavý. ()

• Film nebol premietaný kritikom. (BoredKid)
  • Film bol venovaný babičke Denise Robitel, režiséra Adama Robitela, ktorá zomrela 17. septembra 2012. (EvilMatus)