Můj kamarád drak

• USA Pete's Dragon (více)

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. (Falcon)

majorzeman13

" Slušný,poctivý,solidní,pěkný,příjemný,dobrýýýý rodinný film" " Sympatičtí hrdinové a drak Elliot." Fajn,cool podívaná " ()

vogast

Příjemná pohádka, vizuálně moc pěkné, ale toť bohužel vše. Filmu chybi hlubší příběh i vykreslení některých postav. Fajn na hezký večer s prckem, ale znova si to nepustím. ()

pierrek22

Nemůžu si pomoct ale digi drak jak ukradený z animáku od studia Dreamworks. Moc se mi tam nelíbil. Mělo to spíš být ve vizuálním stylu "Já a moje příšera". Příběh ok. ()

Sebik.

Klasický príbeh o chlapcovi menom Pete ktorý išiel na výlet s rodičmi. Cestou mali autonehodu a rodičia tragicky zahynuli. Pete ostáva sám a stretne draka. Pete nazve draka Eliot a sú z nich najlepší priatelia... Po 6- tich rokoch Peteho nájdu a začne žiť s normálnou rodinou. No Pete sa do rodiny začleniť nechce a preto sa snaží z domu utiecť a nájsť Eliota... takto by som tu mohol byt aj hodinu a písať čo sa ešte udialo no skrátim to. Bola to nuda. Človek by od Disney čakal viac než len obyčajnú rozprávku medzi putom draka (ktorý sa niak nelíši od ostatných drakov) a chlapca. Zápletka je nudná a niaka záporná postava tu niak není. A ešte nechápem prečo do toho dali 80-te roky. 25% ()

bjindy

Bol by to inak priemerný rodinný film odohrávajúci sa v peknom prostredí nebyť pár maličkostí. Tak divného draka som fakt ešte nevidel, vyzeral ako prerastený pes s krídlami (nemyslím tým teraz roztomilého Falka z Nekonečného príbehu). A to vlastne i zabilo akýkoľvek pokus o monumentálnu scénu s drakom. Po druhé záver. Jako, poriadnu akciu na záver neodmietam, akurát tu bola tá akcia namontovaná tak nejak nasilu. Inak mierumilovný pesodrak sa naserie, všetkých ohrozí, aby ich v dôsledku toho šťastne zachránil. No moc ma to nenadchlo. ()

kluviM

Snažím sa zohľadniť že to je film pre deti. Ale nieje mi jasné prečo by film pre deti mal mať plytký obsah s superschématickými charaktermi a so slabučkými ochotníckymi výkonmi hercov. Asi mi najviac vadili výkony oboch detí.. Proste predvádzanie sa v škole/školke je niečo iné ako hrať nejakú roľu. Neustále som mal pocit že deti pokukujú do kamery že čo my na to. Dospelí herci prehrávali. Neviem či to nebol pokus o istý tvorivý nápad. Pretože čo sa týka reálií (autá, oblečenie, účesy, telefóny atď), tak to bolo brutálne retro. To sa mi páčilo, zvláštny nápad posadiť to do času 70-80 rokov (i keď to dej vôbec nevyžadoval)....A herecké výkony sa tomu tiež trochu podobali.Redford? No bol tam do počtu aby bola pri natáčaní sranda a herci mohli povedať že hrali s Redfordom (scenár mu však moc šancí nedal). Dcére sa to dosť páčilo, čím umňa stráca body. S terajšími znalosŤami by som šiel na to s dcérkou do kina len keby strašne pršalo a doma sme nemali čo k jedlu. ()

femar

Právě jsem se dodívala a musím uznat, že i dospělákovi se může tato pohádka líbit. Zelený drakopejsek je milá postavička. Třeba někdy kouknu znova. ()

jirik2103

Nudný námět s nudnou hudbou a stárnoucím Bertem Redfordem. Drak Mrak je digitální zmrdství. Urban si střihl roli chamtivého dřevorubce - good :D Já se nudil i při dojemných scénách, kterých ve filmu bylo požehnaně a to je kurva špatně!! Kolikrát je lepší film Kalousek a stále Babiš nežli spleť romantických scének v Dráčkovi zeleném jak žába kuňkalka z rybníka u Dolních Hbitů. Pryč s touhle šmejdovinou. ()

trotlicek odpad!

Dalajlada

Pěkně udělána pohádka s nádherným koncem. Pro děti jako stvořené. A co si z toho vezmeme my dospělí? To nechám na každém z Vás. ()