Můj kamarád drak

• USA Pete's Dragon (více)

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. (Falcon)

bigmatko

dysney jednoducho ma monopol na takyto typ rodinnych filmov a vie presne co zasiahne aj mladeho aj dospeleho divaka. nie je to narocny film ani to nie je najlepsi film. ale ma velmi silnu myslienku a pribeh je svojou jednoduchostou vhodny naozaj pre vsetkych. ()

Naby

Moc hezká pohádka. Pro deti chvilkama možná trochu strašidelná, ale je to celé pěkně udělané. Takový pro deti trochu strašidelnější flim co může sledovat celá rodina. Celkem 4,2* ()

Toreador

Po delší době super rodinný film, dojemný napínavý dobře natočený - doporučuji. a neposlouchejte tady ty šťouraly je to fakt hezký ()

zekon

Nevím pro jakou věkovou hladinu to je, 8mi leté děcko mě nepřipadlo moc nadšené. Chlupatý psodrak........trikově pecka. Taková přeslazená Disneyovka no. ()

argus123

Velmi pekny remake pôvodnej rozprávky a chlapcovi a jeho drakovi. Po stranke spracovania draka velmi dobrá práca, aj ked detailistu udiví že má drak stále čistu srsť. Ignorujem ten fakt že sa tvorcovia inšpirovali mauglím, príbeh bol celkom fajn aj ked miestami by sa dieťa nudilo. Záver zakončený krásnym happy endom. Ako skalný fanúšik drakov 4* ()

imanicornyt

Poté, co chlapcovi rodiče tragicky natáhnou bačkory, octne se sám ve (velmi velmi) pustém lese. Teď přichází ta výchovná část - klučina určitě minimálně jednou od rodičů slyšel, že se nemá bavit s cizími lidmi a nebrat si od nich cukrátka, ale když se v lese objeví gigantické chlupaté individuum, pravidla se mění. K filmu jsem se dostala přes Howardovou, které si troufám připsat navození té pravé rodinné atmosféry. Párkrát jsem si během sledování připadala infantilní - co si budem - ale nakonec mi nejednou navlhly oči. Když se to vezme kolem a kolem, je to celkem působivej kousek. ()

draxxi

Hezka, dobre udelana pohadka. Klasicky, nijak prekvapivy pribeh s hezkym drakem, fajn obsazenim a v krasnych exterierech... Rodinna podivana. 8/4/2023 63% ()

yan001

Splnený sen. Keď som malý pozeral takéto rozprávky tak mi vždy vadilo, že je to všetko vlastne "ako" a sníval som, že raz sa ta fantázia dostane do skutočného sveta... :) ako málo stačí k detskej radosti a pritom ako ťažké je namiešať ten magický koktejl aby fungoval. ()

Martin29

Strašně sterilní film, který se snaží v člověku probudit nějaké emoce, ale pokud má ten/ta dotyčný/á více jak 10 let tak to prostě nejde. Všechny postavy jsou strašně ploché máme zde chlapce co přišel o rodiče, ale za to našel draka (nejspíše ten drak žil ze vzduchu jelikož v průběhu filmu nic nesežere) ženskou s manželem co se starají o les a zvířata v něm přesto nejsou schopni v něm nalézt jedno děcko a draka (budiž ten drak umí být neviditelný nabízí se, ale otázka proč to nedělá teda pořád a létá tam do města, aby ho každý viděl) a jakési postavy co ho chtějí ulovit nebo vystavovat a vydělávat na něm prachy. Takže jdeme podle klasického scénáře nic nečekaného tam nepříjde (časem ho chytnou on se z toho dostane a zachrání se konec) P.s. hláška co pobavila ´´pronásledujeme draka, který umí létat,, ne fakt to jsem nečekal myslel jsem si, že tam bude plavat někde a jinak v Usa musí být dobrá sociálka, když se nestará absolutně o děti co přišly o své rodiče ()

Maratonec

Nebudu brát v potaz celou patetičnost a fakt,že se klasicky odvíjí,jako stovky jiných příběhů rodinných filmů.A vykašlu se na všechny použité mechanismy,které filmaři záměrně použili,aby dosáhli již tolikrát viděného klišé.Stačilo se podívat do očí draka,abych znovu uviděl,co jsem jako dítě znal...Dávám 4 hvězdy a přemýšlím o páté(čas to ukáže),protože to co jsem znovu objevil,za to stojí!!!PS-Naprosto pochopím všechny negativní recenze,protože když se od všeho odprostím,tak je vidím taky.Ale nechci.Tohle je na filmu jedna z moha nádherných věcí!Druhé PS-Robert Redford, jeho jiskra stále září.Velká poklona! ()

WazzapKal

Po dlouhý době Disneyovka co se vážně povedla. Sice celkem neobvyklej drak, ale aspoň nějaká změna. Má to spád, akci a trošku to hraje na slzičku. Ale fajn. ()

KcarlosK

Film spíše pro malé děti, ale kdo by nechtěl svého soukromého draka, že? Bryce nám pěkně tloustne, ale pořád je to kočanda. Robert asi potřeboval rychle zaplatit nájem. Hvězda navíc za finální záběr. ()

Denque

Velice příjemná podívaná, efekty, kamera, hudba prostě si to sedlo. Samo o sobě by to bylo za 4 hvězdy, ta pátá je za přesné vykreslení americký mentality ve stylu: Vezmeme kulomet a jdeme to vystřílet ... ()

Nini650

Musím opakovat, co už zde pár lidí napsalo, je to jako když Mauglí potkal Falca. Ten drak je strašně ošklivý a to vubec ne takovým tím fajn způsobem, ale fakt, že hnusný. Porovnání s Falcem z Nekonečného příběhu bylo to druhé, co mě při pohledu na něj napadlo. Z draka jsem byla neobyčejně zklamaná a za celý film se to ani trochu nezmírnilo. K samotnému příběhu, začíná to pěkně, až do poloviny je to super člověk čeká, co se vlastně stane, ale někde v polovině vám je jasné, co se asi bude dít dál a v ten moment je film zdlouhavý a nudný. Dokoukat se to dá, je to jednodušše naivní film vhodný pro nudne, zamračené večery. Jen musíte zkousnout toho retardovaného draka. Škoda. ()

Miso1985

Fantázia.Mám rád občasné návraty do detských čias.A toto malo všetko.Pekný príbeh,sympatických hercov a parádneho draka!!! :-) a v neposlednom rade to bola vizuálna nádhera. ()