Můj kamarád drak

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale

Tak jsem tedy konečně viděl Pete`s Dragon. Upřímně. Očekával jsem, že to bude hrozný. Očekával jsem, že ten film bude naprosto, ale naprosto příšerný a dostane tak maximálně 1*. Ale k mému překvapení se tak nestalo. Jak mě dokázal nový Bourne vytočit (skoro jako Vladimír Čert), tak Pete`s Dragon mě zase dokázalo nadchnout. Na to, že je to v podstatě rodinný film, netrpní žádnou zásadní scénářovou demencí. Není hloupě patetický ani nevnucuje žádné nablbé rádoby mírumilovné poselství. Drak sice není ani tak drak jako Falco (vážně, ten drak se chová spíše jako okřídlený pes, než jako drak), ale to filmu rozhodně neubírá, spíše naopak. Takže 1.* za kvalitní scénář, 2.* za hudební doprovod, který se opravdu povedl, 3.* za Falca a technickou stránku filmu, kdy s hodně malým rozpočtem zvládli tvůrci natočit nejlepší rodinný film za hodně dlouhou dobu. Takže to máme poctivě získané 3* za rodinný film od člověka který většině rodinných filmů nemilosrdně pálí odpady za jejich stupiditu. No a 4.* je navíc za Bryce, které to opravdu, ale opravdu sluší. Takže pro mě obrovské překvapení, kdy jsem očekával propadák a dostal jsem velice slušný film, ze kterého by se mohla spousta scénáristů učit. Rozhodně doporučuji, pokud vám nevadí rodinné filmy.(15.9.2016)

Určite jedna z najvydarenejších rozprávok na tému drak. Deťom sa to veľmi páčilo, nám dospelým rovnako. Okrem výborného obsadenia Redford, D. Howardová či Karl Urban je tu vydarené spracovanie draka. Výborne vyrozprávaný príbeh vás chytí od úvodných minút. presne niečo také si predstavujem na vianočný večer alebo podvečer. Alebo budeme donekonečna nostalgicky sledovať nekonečné reprízy. V rámci žánru roddinný alebo detský si určite zaslúži vyššie hodnotenie ako má momentálne. U mňa veľmi slušných 80%, za deti určie i plný počet.(26.12.2017)

Tak tohle se Disney povedlo! Konečně nádherný rodinný film bez jakýchkoliv blyštivých světýlek a načančaných kostýmech z rukou Disney. Po celou dobu si se mnou tenhle snímek emocionálně zahrával, tak jak chtěl. A fungovalo to! Prvotřídní práce. Rozhodně doporučuji všem co mají v oblibě ryze rodinné filmy. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(29.9.2016)

Ťažko hodnotiť. Dobre obsadené, pekne nasnímané s fajn hubou a atmosférou ale s dejom tak neoriginálnym, jednoduchým a klišoidným až to zabolí. Príjemná jednohubka ktorú však stačí vidieť iba raz. A nepáčil sa mi vizuál draka. Pôsobil až moc detsky a rozprávkovo + tá krikľavo zelená mu na kráse taktiež nepridala.(31.5.2017)

Bez okolků, přímo a s plnou silou vedený útok na slzotvorné kanálky všech, které dojímají příběhy o bezpráví a křivdách, páchaných na zvířatech, dětech a dalších bytostech. A pokud je tou bytostí chlupatý, bezelstný drak, který má rád malého sirotka, pak nezůstané suché oko dětí, maminek, ani tatínků. Příběh je jednoduchý, emoce se tady ždímají základní, ale zato ty nejsilnější. Ale děje se tak bez zjevné vypočítavosti, nebo falše. Prostě dojemná pohádka ze současnosti, která svou naivitou neuráží, ale naopak připomíná, co je v životě opravdu důležité. Většina z nás to ví, nebo aspoň tuší, takže se žádné překvapení nekonalo, ale přesto...bylo fajn si to připomenout. Objektivně to je max 3*, ale jak by mohl soudný empatický člověk, hodnotit něco u čeho bulel, jako průměrný film?(18.11.2016)