Můj kamarád drak

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale

Jednoduše Mauglí, akorát v trochu jiném prostředí a s více lidmi, kteří do Mauglího života vstoupí. Jo a Mauglí se jmenuje Pete a jeho ochráncem je drak. Vizuálně krásné a snad bez chybičky, příběh ale neskutečně klišovitý s tím, že zde není vůbec nic překvapivého. Dobře odvedená práce, která se od Disneyho očekává, ale nic excelentního.(19.12.2016)

• rikitiki

Ekologická pohádka s jedním nepovedeným drakem a bez jediné nosné myšlenky ve scénáři. Zlovolní těžaři likvidují les, zlotřilí lovci bez svědomí loví draka a jenom malý osiřelý chlapec, alias lesní Tarzan, a spořádaná rodinka, která se ho ujme, všechno zachrání. To jako vážně? Kde jsem to už jenom viděla? Už vím: asi tak ve stovce dalších filmů! Myslím, že Redford to vzal jen proto, že se rád prochází po lese.(13.2.2018)

Určite jedna z najvydarenejších rozprávok na tému drak. Deťom sa to veľmi páčilo, nám dospelým rovnako. Okrem výborného obsadenia Redford, D. Howardová či Karl Urban je tu vydarené spracovanie draka. Výborne vyrozprávaný príbeh vás chytí od úvodných minút. presne niečo také si predstavujem na vianočný večer alebo podvečer. Alebo budeme donekonečna nostalgicky sledovať nekonečné reprízy. V rámci žánru roddinný alebo detský si určite zaslúži vyššie hodnotenie ako má momentálne. U mňa veľmi slušných 80%, za deti určie i plný počet.(26.12.2017)

Jsem s Disney po dlouhé době spokojený. Obyčejný rodinný snímek, který si na nic nehraje. Problém v dnešní době u Disney je hromada efektů, nechutná barevnost a šílená přeplácanost. Pete's Dragon je důkaz, že i bez toho to stále jde. Typický, ale příjemný příběh, zajímavá postava Draka Elliota, sympatické hlavní postavy a máme tu krásný rodinný snímek.. 8/10 = 80%(1.1.2017)

Krásny Disney rodinný film so sympatickým obsadením počnúc Bryce Dallas Howardovou a Karlom Urbanom, cez roztomilého Falco-draka až po charizmatického Roberta Redforda. Klišé nevadí, veď je to vlastne rozprávka, má to správny 80-tkový feeling, krásnu výpravu a reálie lesa, hôr a malomesta, toto mi fakt sadlo.(16.4.2017)

• - Krycí název filmu uvedený na krabici pro distribuci do kin byl Prowess - 2D/3D. (Peklop)

• - Natáčanie prebiehalo na Novom Zélande. (Astonko)

• - Oakes Fegley (Pete) strávil drvivú väčšinu natáčania naboso. (Astonko)