Můj kamarád drak

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale

Taková ta příjemná pohádka, kterou stačí vidět jednou, ale i tak dokáže vyvolat docela zajímavé emoce. Ze začátku bych si utvářel i křivdu, že jde jen o trochu jinou variaci Knihy džunglí, kterou jsme tu měli před rokem, ale musel jsem obrátit list. V mnoha pasážích utlumené z důvodu, že jde hlavně o rodinný film, ale jinak mnoho skvělých záběrů a hlavně atmosféra zafungovala tak, jak měla. Jsem sice zvyklý na trochu jiný design draků, celé mi to navíc přišlo v mnohých částech až příliš naivní, ale co. Nakonec jsem měl co rozdýchávat a to mě jinak máloco dožene až k dojetí. 70%(7.5.2017)

Technicky velmi dobré, rovněž i výkony herců, hudba a scénář. Hodnotím také pozitivně určité poselství, které je dnes už typické pro filmy od Disney a myslím, že právě takové filmy by měly vznikat. V příběhu jsme se dočkali jak dojemných chvil, tak i akčních scén, které tento film příjemně oživily. Jediné co by stálo za vylepšení, je ten drak, protože tak si draka opravdu nepředstavuji.(4.9.2016)

Obsazení je výborné.Kromě Redforda či Bryce Dallas Howard je tam i Wes Bentley a Karl Urban. Dobří jsou ale především mládí dětští herci Oona Laurence a a Ooakes Flegley. Zápletka není moc nabitá a ani tam není moc odkazů na 80. léta (což je škoda protože retro odkazy já miluju). Ale jinak je to dobrý film. Už jenom když máme ze začátku pozorovat symbiózu mezi Petem a Elliotem nám film dává najevo, že se jedna o jiný film než na který jsme zvyklý. A je to od Disneyho takže se mi to muselo strašně líbít. Můj kamarád Drak není nějak speciální film. Ale má srdce. A to se cení.(29.8.2016)

• FFilipCZ

Bohužel, já byl celkem zklamán. A to především po spatření onoho divokého draka, kterého jsem prostě pořád nějak nemohl skousnout a po celý film mě jeho zjev neskutečně iritoval. Neumím si to vysvětlit, je to fakt zvláštní, protože naopak jeho chování, city a hlavně neverbální komunikace tělem a očima byla fakt suprově promakaná, trefná a fakt mě bavila, ale ten jakýsi "Falco z Nekonečného příběhu ZJEV" mě prostě neseděl a kazil mi celý zážitek z filmu. Přirovnal bych to k takovému Tarzanovi, či jestli chcete Mauglímu v Disney fantasy kabátku, kde prales vystřídalo severozápadní pobřeží Spojených států.(6.12.2016)

• Asia_Power

Bože to zas byla sračka. Malej Tarzan co se kámoší s drakem co má IQ štěněte, honí si vocas a umí zmizet a bejt zmizelej. Neskonalá paráda. Zažijou spolu mnoho dobrodružství jako čtení knížky, spánek, čtení knížky, spánek...pak se objeví v lese budoucí potenciální nabíječka, hošana vezmou z lesa, dráček ho hledá, chlapec na něj mrdá. Pak se mu zastekne a jde rodince ukázat svého zeleného kamaráda. Zlej Kája Urbanů šťastné shledání zesere jak člověk s průjmem záchodovou mísu, dráčka čapne a chce ho vystavovat jako atrakci. A tak se jde dráček osvobozovat a končí to happy endem a je to celé tak krásně nudné, tupé, ubohé, trapné, pro pětileté či nadmíru citlivé jedince, kterým na konci ukápne slza a třeba se u toho popotahají za šuldu...Není nad to když si chlapec hraje s vocasem svého draka....(16.1.2017)

• Oakes Fegley

• - Krycí název filmu uvedený na krabici pro distribuci do kin byl Prowess - 2D/3D. (Peklop)