poster

Můj kamarád drak

 • USA

  Pete's Dragon

 • Slovensko

  Pete a jeho drak

Rodinný / Dobrodružný

USA, 2016, 103 min

Režie:

David Lowery

Kamera:

Bojan Bazelli

Hudba:

Daniel Hart

Producenti:

James Whitaker

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  // Distributor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,702 // Otvárací Víkend v USA: $21,514,095 //(17.11.2016)

 • kaylin
  ***

  Jednoduše Mauglí, akorát v trochu jiném prostředí a s více lidmi, kteří do Mauglího života vstoupí. Jo a Mauglí se jmenuje Pete a jeho ochráncem je drak. Vizuálně krásné a snad bez chybičky, příběh ale neskutečně klišovitý s tím, že zde není vůbec nic překvapivého. Dobře odvedená práce, která se od Disneyho očekává, ale nic excelentního.(19.12.2016)

 • URBAN
  ****

  Od tohoto filmu jsem neměl valná očekávání. Jen jsem si řekl že mě bud zklame a nebo překvapí a překvapil. Toto je film na který bych rád pozval své imaginární děti a dospělí se taky nudit nebudou. Dostanou příjemný příběh s vizualizací a akčním zakončením. Pro tuto cílovou skupinu je to jako dělané. Mimo to jsem se dneska v kině cítil jako u sebe v obýváku. Prostě prázdno, kromě nás dvou ani živáčka. Proč kupovat televizi, když si můžu "pronajmout" kino? : ) ( 27.8.16/Cinema City/Sčítání lidu: 2 )(27.8.2016)

 • Asia_Power
  *

  Bože to zas byla sračka. Malej Tarzan co se kámoší s drakem co má IQ štěněte, honí si vocas a umí zmizet a bejt zmizelej. Neskonalá paráda. Zažijou spolu mnoho dobrodružství jako čtení knížky, spánek, čtení knížky, spánek...pak se objeví v lese budoucí potenciální nabíječka, hošana vezmou z lesa, dráček ho hledá, chlapec na něj mrdá. Pak se mu zastekne a jde rodince ukázat svého zeleného kamaráda. Zlej Kája Urbanů šťastné shledání zesere jak člověk s průjmem záchodovou mísu, dráčka čapne a chce ho vystavovat jako atrakci. A tak se jde dráček osvobozovat a končí to happy endem a je to celé tak krásně nudné, tupé, ubohé, trapné, pro pětileté či nadmíru citlivé jedince, kterým na konci ukápne slza a třeba se u toho popotahají za šuldu...Není nad to když si chlapec hraje s vocasem svého draka....(16.1.2017)

 • FFilipCZ
  **

  Bohužel, já byl celkem zklamán. A to především po spatření onoho divokého draka, kterého jsem prostě pořád nějak nemohl skousnout a po celý film mě jeho zjev neskutečně iritoval. Neumím si to vysvětlit, je to fakt zvláštní, protože naopak jeho chování, city a hlavně neverbální komunikace tělem a očima byla fakt suprově promakaná, trefná a fakt mě bavila, ale ten jakýsi "Falco z Nekonečného příběhu ZJEV" mě prostě neseděl a kazil mi celý zážitek z filmu. Přirovnal bych to k takovému Tarzanovi, či jestli chcete Mauglímu v Disney fantasy kabátku, kde prales vystřídalo severozápadní pobřeží Spojených států.(6.12.2016)

 • - Krycí název filmu uvedený na krabici pro distribuci do kin byl Prowess - 2D/3D. (Peklop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace