poster

Můj kamarád drak

 • USA

  Pete's Dragon

 • Slovensko

  Pete a jeho drak

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 102 min

Režie:

David Lowery

Kamera:

Bojan Bazelli

Hudba:

Daniel Hart

Producenti:

James Whitaker

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ledkodlaq
  ***

  Stejně jako knihy džunglí udělali tvůrci tu chybu, že vzali typické dnešní dítě s nedostatkem pohybu a vložili jej do netypického prostředí - nedostatečně osvalený a pohybově zaostalý kluk tak působí nedůvěryhodně, přece jen při denním běhání a šplhání po stromech by muskulatura byť malého kluka vypadala jinak. Já coby kluk jsem pořád někde běhal, lezl po stromech, jezdil na kole, celé léto plaval a v deseti letech jsem měl pekáč buchet a svaly s minimem tuku (kde jsou ty časy...). Za tento podle mě hrubý nedostatek jedna hvězda dolů, za logické nedostatky v příběhu další.(8.4.2017)

 • Asia_Power
  *

  Bože to zas byla sračka. Malej Tarzan co se kámoší s drakem co má IQ štěněte, honí si vocas a umí zmizet a bejt zmizelej. Neskonalá paráda. Zažijou spolu mnoho dobrodružství jako čtení knížky, spánek, čtení knížky, spánek...pak se objeví v lese budoucí potenciální nabíječka, hošana vezmou z lesa, dráček ho hledá, chlapec na něj mrdá. Pak se mu zastekne a jde rodince ukázat svého zeleného kamaráda. Zlej Kája Urbanů šťastné shledání zesere jak člověk s průjmem záchodovou mísu, dráčka čapne a chce ho vystavovat jako atrakci. A tak se jde dráček osvobozovat a končí to happy endem a je to celé tak krásně nudné, tupé, ubohé, trapné, pro pětileté či nadmíru citlivé jedince, kterým na konci ukápne slza a třeba se u toho popotahají za šuldu...Není nad to když si chlapec hraje s vocasem svého draka....(16.1.2017)

 • Pilda17
  ****

  Jsem s Disney po dlouhé době spokojený. Obyčejný rodinný snímek, který si na nic nehraje. Problém v dnešní době u Disney je hromada efektů, nechutná barevnost a šílená přeplácanost. Pete's Dragon je důkaz, že i bez toho to stále jde. Typický, ale příjemný příběh, zajímavá postava Draka Elliota, sympatické hlavní postavy a máme tu krásný rodinný snímek.. 8/10 = 80%(1.1.2017)

 • M.i.k.e
  **

  ne,ne,ne a ne...drak je super,jakkoliv zjevně vzniknul zkřížením orca z Warcraftu a Sullyho z Příšerek s.r.o.,ale zbytek je totální disneyovský výplach nejhrubšího zrna,kde se věci dějí prazvláštně a hlavně vlastně všichni lidští hrdinové se chovají jako idioti.Asi mám na obyčejný rodinný film přehnané nároky,ale svoje děti bych na tohle nevzal.Nečekal sem moc protože jsem si o filmu dopředu nic moc nezjišťoval,ale výsledkem je pro mě nesympatická nuda z pár fajn momenty...40%(17.11.2016)

 • kaylin
  ***

  Jednoduše Mauglí, akorát v trochu jiném prostředí a s více lidmi, kteří do Mauglího života vstoupí. Jo a Mauglí se jmenuje Pete a jeho ochráncem je drak. Vizuálně krásné a snad bez chybičky, příběh ale neskutečně klišovitý s tím, že zde není vůbec nic překvapivého. Dobře odvedená práce, která se od Disneyho očekává, ale nic excelentního.(19.12.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace