Můj kamarád drak

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale
  • rikitiki

Ekologická pohádka s jedním nepovedeným drakem a bez jediné nosné myšlenky ve scénáři. Zlovolní těžaři likvidují les, zlotřilí lovci bez svědomí loví draka a jenom malý osiřelý chlapec, alias lesní Tarzan, a spořádaná rodinka, která se ho ujme, všechno zachrání. To jako vážně? Kde jsem to už jenom viděla? Už vím: asi tak ve stovce dalších filmů! Myslím, že Redford to vzal jen proto, že se rád prochází po lese.(13.2.2018)

Tak tohle se Disney povedlo! Konečně nádherný rodinný film bez jakýchkoliv blyštivých světýlek a načančaných kostýmech z rukou Disney. Po celou dobu si se mnou tenhle snímek emocionálně zahrával, tak jak chtěl. A fungovalo to! Prvotřídní práce. Rozhodně doporučuji všem co mají v oblibě ryze rodinné filmy. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(29.9.2016)

Sice se na to krásně kouká a máte takový ten hřejivý pocit u srdce, nicméně pokud nahlédnete na film ze stránky scenáristické a herecky zpracované, dojde Vám, že je to jen další průměrná a prvoplánová záležitost, která ve své hlubší podstatě nemá nic moc co nabídnout. „I know the forest like the back of my hand. I wouldn't have missed a dragon.“(18.11.2016)

Nečekal jsem nic a překvapivě jsem dostal nášup. Můj kamarád drak je na první pohled průměrný rodinný film, ale už po pěti minutách pochopíte, že se tady hraje trochu jiným stylem. Je to dospělejší, ale přitom krásná a rodinná pohádka o jednom nádherným drakovi (a že se opravdu povedl). Celý film se tu hraje na takovou tu sympatickou rodinnou atmosféru, a i když smozřejmě musí přijít nějaké drama, nemáme tu vlastně nikoho zlého a všichni jsou v jádru hodný. Doporučuji jak dětem, tak rodičům, bavit se budou všichni. 3* dávám možná právě pro tu téměř bezproblémovost, mohlo by se tam ve finále stát něco důležitějšího, než že se porazí pár stromů.(12.1.2017)

Ťažko hodnotiť. Dobre obsadené, pekne nasnímané s fajn hubou a atmosférou ale s dejom tak neoriginálnym, jednoduchým a klišoidným až to zabolí. Príjemná jednohubka ktorú však stačí vidieť iba raz. A nepáčil sa mi vizuál draka. Pôsobil až moc detsky a rozprávkovo + tá krikľavo zelená mu na kráse taktiež nepridala.(31.5.2017)