poster

Můj kamarád drak

 • USA

  Pete's Dragon

 • Slovensko

  Pete a jeho drak

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 102 min

Režie:

David Lowery

Kamera:

Bojan Bazelli

Hudba:

Daniel Hart

Producenti:

James Whitaker

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Falko je zpátky! Protože za humny je drak. A s ním dorazila příjemně lidská a laskavá pohodovka, kterou lze zařadit mezi nejpříjemnější překvapení letošní sezóny rodinných filmů. S výjimkou prvních několika minut, které jakoby sem zabloudily z nějakého úplně jiného filmu, nejspíš odněkud z říše depresivního dramatu, je celý zbytek filmu nabitý pozitivní energií, která jiskří úsměvem a pohodou. Má v sobě kouzlo Nekonečného příběhu i úsměvnou hravost a naivitu pohádky Za humny je drak. Kladem je typově přesné obsazení v čele s čerstvým osmdesátníkem Redfordem, malým Oakesem Fegleyem a samozřejmě Falkem, ehm Mrakem, ehm Elliotem, i nenásilná režie, která se nedere dopředu, aby na sebe upoutala pozrnost, ale pečlivě buduje atmosféru, ve které se ve vyváženém poměru mísí napětí i humor. A nejen ty. Už dlouho jsem na rodinném filmu tak zuřivě nedržel hlavním hrdinům palce, neprožíval s nimi jejich pocity a neproklínal padouchy, kteří to všechno mohli pohnojit. Zkrátka jeden z toho mála rodinných filmů, jejichž kouzlo opravdu funguje a dokáže mě přenést zptátky do dětství a oživit všechny ty pocity, se kterými jsem tehdy prožíval všechna filmová dobrodružství. Jako Bastien ukrytý na půdě s Nekonečným příběhem. Podle mého film, který si rozhodne zaslouží být v červených číslech, ale tuším, že brzy se sem snesou spojené letky smrti místní povznesené kritiky, aby kartáčovou palbou jedovatých slin předvedli jak moc ztratili schopnost nechat se okouzlit. Jenže toto není film pro cyniky a já doufám, že se mu vyhnou. Už na první pohled je přece jasné, o co jde, a tak není důvod aby s ním ztráceli čas a dívali se na něj. Tedy pokud záměrně nevyrazí na lov jako ti lovci, kteří musí všechno odstřelit, uříznout tomu hlavu a pověsit si ji na zeď jako trofej. Pokud v sobě máte kluka nebo holku, nebo pokud máte malého kluka nebo holku, nedbejte, vemte je a běžte si užít do kina pohodovku o přátelství, o schopnonosti uvěřit zázrakům, o hledání ztracených snů i vzpomínek i o mnohém dalším. Běžte a nechte se okouzlit.(18.8.2016)

 • tron
  ***

  Niektoré pasáže sú nádherné. Tklivé, smutno-krásne, lyrické, poetické. Kamera sa v nich nádherne prechádza prekrásnymi lesmi Severnej Ameriky (alebo letí nad nimi), hrá do toho nostalgicko-melancholická pesnička a je to dojemné, super, bombové a hodné 80%. Navyše v tom hrá Robert Redford. A Bryce Dallas Howard získala zrejme prvú sympatickú rolu v kariére, k čomu jej gratulujem. I koniec je „správne“ dojemný. Bohužiaľ, scenár je jedným slovom hrozný. Plný klišé a predvídateľností (odchyt draka). Absurdne potom pôsobí finále, kedy iba kladné postavy (veď aj Karl Urban je vlastne dobrý) páchajú blbosti. Drak je dobrý, ale všetkých chce spáliť plameňom a potom ich prácne zachraňuje pred pádom do priepasti. Karl Urban chce chytiť draka, ale inak je to vlastne fajn brat, ktorého nakoniec teší najmä to, že sa nikomu nič zlé nestalo. Wtf. Strašne dopadol aj samotný drak, ktorý vyzerá až príliš rozprávkovo. Skoro určite šlo o nejaký zvláštny umelecký zámer, každopádne smutným faktom je, že keď sa v krásne poetickej scéne objaví toto „kreslené" monštrum, ide nálada, atmosféra a kvalita rapídne nadol. A vadili mi aj logické prehrešky; chápem, že je to rodinný film, ale aj tak (viete, koľko toho DENNE musel zožrať taký gigantický drak? Dieťa, ktoré X rokov strávilo v lese, by vyzeralo a správalo sa skôr ako hororová bytosť, než ako zle učesaný chlapec. Atď.).(10.2.2017)

 • M.i.k.e
  **

  ne,ne,ne a ne...drak je super,jakkoliv zjevně vzniknul zkřížením orca z Warcraftu a Sullyho z Příšerek s.r.o.,ale zbytek je totální disneyovský výplach nejhrubšího zrna,kde se věci dějí prazvláštně a hlavně vlastně všichni lidští hrdinové se chovají jako idioti.Asi mám na obyčejný rodinný film přehnané nároky,ale svoje děti bych na tohle nevzal.Nečekal sem moc protože jsem si o filmu dopředu nic moc nezjišťoval,ale výsledkem je pro mě nesympatická nuda z pár fajn momenty...40%(17.11.2016)

 • berny2468
  ***

  Nová pohádka od Disneyho, která vyšla v podobnou dobu, jako Spielbergův Obr Dobr, mi nejde jinak než srovnávat právě s Obrem. A právě tento minisouboj, který tak nějak rozhodl o tržbách, zcela jednoznačně vyhrál Dobr. Můj kamarád drak, je pohádka bez potenciálu, protože příběh ač je miloučký, tak je prostě o ničem. Vizuálně se mi ani nijak moc nelíbil drak. Který má být roztomilý, ale je takový nijaký. Podivná zelená barva a vlastně podivný celý drak. Ale na druhou stranu je to velmi zajímavě natočené, ale přesto je to takové zklamání pro mně. Ale přesto věřím, že pro děti je to pěkná pohádka, kterou nic nezkazíte….50%.(13.5.2017)

 • D.Moore
  ****

  Krásný rodinný film. Kdybych si měl z hraných Disneyovek poslední doby vybrat, Můj kamarád drak to dejme tomu nad Knihou džunglí jasně vyhraje. Nepotřebuje být od začátku do konce trikový a epický, aby byl působivý. Dělá to úplně opačně a podle mého názoru mnohem lépe, když kromě (skvělého) digitálního draka vsází hlavně na dobře vybrané herce a krásné záběry magických hlubokých lesů.(25.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace