poster

Můj kamarád drak

 • USA

  Pete's Dragon

 • Slovensko

  Pete a jeho drak

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 102 min

Režie:

David Lowery

Kamera:

Bojan Bazelli

Hudba:

Daniel Hart

Producenti:

James Whitaker

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  ****

  Mám celkem rád tyto kouzelné příběhy o spříznění malých dětí s jinými živými entitami. Pete's Dragon je doslova nasáklý stereotypy z podobných filmů. V průběhu, od začátku očividného, příběhu mi stanuly na mysl například Nekonečný příběh, Zachraňte Willyho nebo z novějších například Spielbergovo BFG. A ačkoliv na postarší klasiky to nemá, co se týče nějakého toho emocionálního dopadu, tak na mě Můj kamarád drak zapůsobil více než třeba právě také loňský Big "Fucking" Giant. Zprvu mě zaujalo velmi bohaté herecké obsazení, hlavně Karl Urban je ztělesnění pořádného dřevorubce s vyššími ambicemi, ale srdcem na správném místě a když skočí na auto, aby mu zabránil před pádem do rokle, tak v tom působí neskutečně cool a jsem rád, že místo známých jmen zde nevystupují nějací random borci z kdejakých béček. V kombinaci s dostačujícím CGI zeleného monstra (Ta asociace s Tricem z the Last Guardian je místě!) vychází fajn feel good film, navíc s velice povedeným soundtrackem..7/10(13.2.2017)

 • nash.
  ****

  Falko je zpátky! Protože za humny je drak. A s ním dorazila příjemně lidská a laskavá pohodovka, kterou lze zařadit mezi nejpříjemnější překvapení letošní sezóny rodinných filmů. S výjimkou prvních několika minut, které jakoby sem zabloudily z nějakého úplně jiného filmu, nejspíš odněkud z říše depresivního dramatu, je celý zbytek filmu nabitý pozitivní energií, která jiskří úsměvem a pohodou. Má v sobě kouzlo Nekonečného příběhu i úsměvnou hravost a naivitu pohádky Za humny je drak. Kladem je typově přesné obsazení v čele s čerstvým osmdesátníkem Redfordem, malým Oakesem Fegleyem a samozřejmě Falkem, ehm Mrakem, ehm Elliotem, i nenásilná režie, která se nedere dopředu, aby na sebe upoutala pozrnost, ale pečlivě buduje atmosféru, ve které se ve vyváženém poměru mísí napětí i humor. A nejen ty. Už dlouho jsem na rodinném filmu tak zuřivě nedržel hlavním hrdinům palce, neprožíval s nimi jejich pocity a neproklínal padouchy, kteří to všechno mohli pohnojit. Zkrátka jeden z toho mála rodinných filmů, jejichž kouzlo opravdu funguje a dokáže mě přenést zptátky do dětství a oživit všechny ty pocity, se kterými jsem tehdy prožíval všechna filmová dobrodružství. Jako Bastien ukrytý na půdě s Nekonečným příběhem. Podle mého film, který si rozhodne zaslouží být v červených číslech, ale tuším, že brzy se sem snesou spojené letky smrti místní povznesené kritiky, aby kartáčovou palbou jedovatých slin předvedli jak moc ztratili schopnost nechat se okouzlit. Jenže toto není film pro cyniky a já doufám, že se mu vyhnou. Už na první pohled je přece jasné, o co jde, a tak není důvod aby s ním ztráceli čas a dívali se na něj. Tedy pokud záměrně nevyrazí na lov jako ti lovci, kteří musí všechno odstřelit, uříznout tomu hlavu a pověsit si ji na zeď jako trofej. Pokud v sobě máte kluka nebo holku, nebo pokud máte malého kluka nebo holku, nedbejte, vemte je a běžte si užít do kina pohodovku o přátelství, o schopnonosti uvěřit zázrakům, o hledání ztracených snů i vzpomínek i o mnohém dalším. Běžte a nechte se okouzlit.(18.8.2016)

 • pepo
  ****

  Veľmi pekné. Najpríjemnejší film tohtoročnej letnej sezóny. Disney opäť potvrdil, že čo sa týka kvalitnej rodinnej zábavy, nemá reálnu konkurenciu. Každý si v tu nájde niečo pre seba. Akurát si treba otvoriť srdce a akceptovať, že podobných filmov sme už videli veľa a párkrát vo výrazne lepšej podobe.(26.8.2016)

 • Lachtaan
  ***

  Líbezné pohádkové dobrodružství, jehož rozšířené patetičnosti vypomáhají jen zvučná jména, jejichž nositelé se upsali tomuto prachobyčejnému fantasy snímku. Provedení, jak z pohledu scénáře, tak z vizuálního hlediska, je povedené, ovšem velkou část filmu jsem měl tendenci cítit vykrádání dávných originalit tohoto žánru jako je například nikdy ničím nepřekonaný Nekonečný příběh. První pomaloučku se rozbíhající polovina filmu se mě snažila přesvědčit, abych byl tentokrát hodně přísný, rozběh v druhé části mě zahnal k průměru.(12.11.2017)

 • rikitiki
  **

  Ekologická pohádka s jedním nepovedeným drakem a bez jediné nosné myšlenky ve scénáři. Zlovolní těžaři likvidují les, zlotřilí lovci bez svědomí loví draka a jenom malý osiřelý chlapec, alias lesní Tarzan, a spořádaná rodinka, která se ho ujme, všechno zachrání. To jako vážně? Kde jsem to už jenom viděla? Už vím: asi tak ve stovce dalších filmů! Myslím, že Redford to vzal jen proto, že se rád prochází po lese.(13.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace