Můj kamarád drak

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Amanda Neale

Technicky velmi dobré, rovněž i výkony herců, hudba a scénář. Hodnotím také pozitivně určité poselství, které je dnes už typické pro filmy od Disney a myslím, že právě takové filmy by měly vznikat. V příběhu jsme se dočkali jak dojemných chvil, tak i akčních scén, které tento film příjemně oživily. Jediné co by stálo za vylepšení, je ten drak, protože tak si draka opravdu nepředstavuji.(4.9.2016)

Nová pohádka od Disneyho, která vyšla v podobnou dobu, jako Spielbergův Obr Dobr, mi nejde jinak než srovnávat právě s Obrem. A právě tento minisouboj, který tak nějak rozhodl o tržbách, zcela jednoznačně vyhrál Dobr. Můj kamarád drak, je pohádka bez potenciálu, protože příběh ač je miloučký, tak je prostě o ničem. Vizuálně se mi ani nijak moc nelíbil drak. Který má být roztomilý, ale je takový nijaký. Podivná zelená barva a vlastně podivný celý drak. Ale na druhou stranu je to velmi zajímavě natočené, ale přesto je to takové zklamání pro mně. Ale přesto věřím, že pro děti je to pěkná pohádka, kterou nic nezkazíte….50%.(13.5.2017)

Moc příjemný film, kterému bych jako malý kluk dal 100 hvězdiček. Dojemné, roztomilé, s příjemnými herci a s dobrodružstvím malého kluka. Tohle téma mám moc rád, vždycky jsem měl a vždycky budu. Lidi, co tomuhle filmu dávají jeden, či dva body, podle mě již nejsou schopni vidět svět dětskýma očima. V pokročilém věku již postrádají nadhled a fantazii, chuť po dobrodružství.... prostě se z nich stali obyčejní...dospělí. Něco jako Petr Banning, alias Peter Pan...(1.12.2016)

Ach ako len ja milujem príbehy so šťastným koncom najmä,ak sa týkajú animal tematiky i ked táto konkrétna bola grafického charakteru.No i tak mi tvorcovia brnkli na moju citlivú strunu a musím sa bez hanby priznať,že my i 1,2 slzičky utiekli.Sympatické obsadenie,Redfordove modré oči a krásny príbeh pre celú rodinu.Odporúčam.(5.2.2017)

Můj kamarád byl mým černým koněm tohoto léta a strašně moc jsem si přál, aby se povedl. A on se fakt povedl. Animovanou předlohu neznám, ale v tomhle případě to neberu jako nějaký mínus, jelikož jí skoro nikdo nezná. První věc, kterou bych rád zmínil je ta, že film vypadá nádherně. Opravdu moc hezky se na něj dívá. Krásné záběry na lesy, přírodu a neustále samá zelená barva, která k tomuto filmu jednoznačně patří. Další věc, krom vizuální stránky je parádní oldschoolový soundtrack, který je správně hravý a dojemný, když je potřeba. Hodně mě připomněl Williamse a Giacchinna. Hodně moc jsem ocenil parádní retro atmosféru, která dodává filmu ten správný směr a náboj. Něco podobného měl letos i televizní Stranger Things, který taky krásně pracoval s retro atmosférou, odkazy na spielbergovské filmy a měl fajn dětské postavy. Režisér David Lowery odvedl velmi dobrou práci. Je to klidná a velmi přesná režie, která se mě moc líbí. Film je díky tomu hravý, nebojí se ukazovat dospělejší věci, má fajn nápady a celý je to hodně feel-good podívaná, která je sice pomalejší, přesto svým způsobem je to přesně takové jaké to má být. Po herecké stránce se mi to hodně líbilo. Karl Urban je hodně fajn a jeho postavu lze chápat. Wes Bentley je dobrý a je jen škoda, že nemá více prostoru. Robert Redford si krade každou scénu pro sebe a kdykoliv je na scéně je radost na to koukat. Bryce Dallas Howard se mi zde strašně hodně líbila a její civilní výkon je parádní a je vidět, že jí tahle role sedla. Oakes Fegley hraje velmi dobře a co je hlavní nepůsobil ani chvilku otravně, což je u dětský herců to nejlepší co se může stát. I Oona Laurence ukazuje, že v budoucnu bude mít co nabídnout. Jak už jsem psal film má výbornou atmosféru a krásnou vizuální stránku doplněnou o fajn nápady(maskování, pohyb draka po stromech). Co je ale nejlepší je Elliot. Drak Elliot je krásně udělaný a nádherně prodává emoce beze slov, jen čistou gestikulací a svou fyzičností(několikrát jsem si vzpomněl na E.T.ho a King Konga). A nejvíce mě překvapilo, jak moc to funguje dobře. Krásné dojemné scény, výborně vykreslený vztah mezi Petem a Elliotem, vztah mezi Petem a Grace(Bryce Dallas Howard) a i mezi ostatními postavy. Po dramatické stránce to má co nabídnou, po akční to není nejhorší, ale ve výsledku žádnou akci ani nepotřebujeme. Mohlo to být malinko rychlejší, některé momenty se měly odehrát dříve, ale to jsou takové malé výtky. Můj kamarád drak je jeden z nejlepší filmů tohoto léta a fakt se těším až ho uvidím znovu, ale tentokrát s titulky.(4.9.2016)

• Oakes Fegley

• - Krycí název filmu uvedený na krabici pro distribuci do kin byl Prowess - 2D/3D. (Peklop)