poster

Můj kamarád drak

 • USA

  Pete's Dragon

 • Slovensko

  Pete a jeho drak

 • Austrálie

  Pete's Dragon

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stoka
  **

  Jsem donucen dát filmu dvě hvězdičky. Když si to tak zpětně v hlavě všechno promítnu, opravdu nejde o převratný snímek, tak, jak se o něm povídalo. Chvála není na svém místě - od filmu jsem čekal mnohem víc. Chování postav se mi nelíbilo. Tenhle film není o efektech, či akčních momentech, které by se ''daly'' prodat během pár trailerových minut. Zápletka není nikterak nová, takže se to = klišé. Na závěr bych měl ještě zmínit , že jde o remake, protože první film téhož jména byl natočen v roce 1977. Zatímco lidské postavy v něm představovali živí herci, drak byl kreslený.(1.4.2017)

 • TheDon
  ***

  Malej mauglí a neviditelnej Šrek s křídlama se poflakují po lese a ničí bagry a pracovní nářadí chudákům dřevorubcům. Do toho se nám připlete tisícročný Redford a už se jede podle zajeté a mnohokrát vyzkoušené matrice rodinnýho americkýho dojáku, kterej někde mezi řádky myslí na přirodu a zachování druhů zvířat. Neurazí, nenadchne a kdybych byl v otrošku sentimentálnějším rozpoložení, možná bych i slzičku vymáčk´. 60% P.s.: nic ostrovtipnýho mě nenapadá...(24.6.2017)

 • Spiker01
  ****

  Mám celkem rád tyto kouzelné příběhy o spříznění malých dětí s jinými živými entitami. Pete's Dragon je doslova nasáklý stereotypy z podobných filmů. V průběhu, od začátku očividného, příběhu mi stanuly na mysl například Nekonečný příběh, Zachraňte Willyho nebo z novějších například Spielbergovo BFG. A ačkoliv na postarší klasiky to nemá, co se týče nějakého toho emocionálního dopadu, tak na mě Můj kamarád drak zapůsobil více než třeba právě také loňský Big "Fucking" Giant. Zprvu mě zaujalo velmi bohaté herecké obsazení, hlavně Karl Urban je ztělesnění pořádného dřevorubce s vyššími ambicemi, ale srdcem na správném místě a když skočí na auto, aby mu zabránil před pádem do rokle, tak v tom působí neskutečně cool a jsem rád, že místo známých jmen zde nevystupují nějací random borci z kdejakých béček. V kombinaci s dostačujícím CGI zeleného monstra (Ta asociace s Tricem z the Last Guardian je místě!) vychází fajn feel good film, navíc s velice povedeným soundtrackem..7/10(13.2.2017)

 • Morholt
  **

  Lowery se ani moc nesnažil přijít s nějakou vlastní invencí. Jen okopíroval tu nejomletější historku a stvořil jakousi Knihu džunglí s drakem. Jasně, většina pohádek podléhá nějakým pravidlům a plus mínus se dá říct, že každý podobně laděný dětský příběh je kýčem, ale tady toho bylo zkrátka moc. Navíc drak se zrovna moc nepovedl a asi nejvíc připomínal Falca nasáklého absinthem. Ale to by se dalo odpustit, pokud by film fungoval v jiných ohledech. A to nefungoval. Alespoň částečným plusem bylo herecké obsazení, které se povedlo a to včetně dětských představitelů, ale to je prostě málo. 30%(20.11.2016)

 • M.i.k.e
  **

  ne,ne,ne a ne...drak je super,jakkoliv zjevně vzniknul zkřížením orca z Warcraftu a Sullyho z Příšerek s.r.o.,ale zbytek je totální disneyovský výplach nejhrubšího zrna,kde se věci dějí prazvláštně a hlavně vlastně všichni lidští hrdinové se chovají jako idioti.Asi mám na obyčejný rodinný film přehnané nároky,ale svoje děti bych na tohle nevzal.Nečekal sem moc protože jsem si o filmu dopředu nic moc nezjišťoval,ale výsledkem je pro mě nesympatická nuda z pár fajn momenty...40%(17.11.2016)