Můj kamarád drak

• USA Pete's Dragon (více)

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. (Falcon)

Ombak▼Penari

Není tomu moc co přehnaně vytknout, ale na druhou stranu to přináší jen stokrát omleté schéma o dětech, které brání pohádkovou obludu před dospělými. Průměrná záležitost. ()

Torpid

Pro děti do 10 let čtyřhvězdičková paráda, honit se s drakem po lese - kdo by nechtěl. Jako dospělému mne film dítětem nezakouzlil a přeživší rozum se upnul na špatný scénář a rodinný sentiment za hranou. ()

Hpatrik

Mizerné CGI by mi ani tolik nevadilo, ale když už si s tím drakem dali tolik práce, nemohli proboha vytvořit něco sympatičtějšího než draka se zlobří (čti Šrekovou) hlavou?! Celkově je to ale děs a bída, režie scénář i střih nestojí za nic, moc rád bych aspoň ocenil krásné záběry lesů a hor, ale na to je to moc tmavé, špatně nasvícené - no tragédie... Jako blbina pro děti do deseti let by to šlo, ty asi nebudou moc řešit, že to každou chvilku postrádá logiku, jinak ale ruce pryč! Slabé 2*. ()

Torgal

Nechápem komu sa tento film môže páčiť. Pre malé decká je príliš pomaly rozprávaný, vizuálne šedivý a trochu smutný, pre dospelých zas obsahovo prázdny s detinsky vyzerajúcim aj chovajúcim sa chlpatým drakom. 4+/10 ()

helraiser

Asi jeden z nejlepších rodinných filmů co jsem v poslední době viděl. Kouká se na to opravdu hezky i když triky nepatří k nejlepším, ale v tomto případě to ani v nejmenším nevadí, právě naopak. Příběh je opravdu kouzelný a co je ovšem největší krása tak je prostředí, ta příroda, ty kouzelné lesy to je prostě nádhera. Spokojenost. ()

tranquill

"A ty jsi taky vymyšlená?" Jednoduchá, ale o to intenzívněji emotivní rodinná fantasy s příjemnou režií a povedenými vizuálními efekty. Pro mne překvapení a nadstandard. ()

Likan7

Nečekal jsem nic a překvapivě jsem dostal nášup. Můj kamarád drak je na první pohled průměrný rodinný film, ale už po pěti minutách pochopíte, že se tady hraje trochu jiným stylem. Je to dospělejší, ale přitom krásná a rodinná pohádka o jednom nádherným drakovi (a že se opravdu povedl). Celý film se tu hraje na takovou tu sympatickou rodinnou atmosféru, a i když smozřejmě musí přijít nějaké drama, nemáme tu vlastně nikoho zlého a všichni jsou v jádru hodný. Doporučuji jak dětem, tak rodičům, bavit se budou všichni. 3* dávám možná právě pro tu téměř bezproblémovost, mohlo by se tam ve finále stát něco důležitějšího, než že se porazí pár stromů. ()

Oonika

Jsem prostě a jednoduše dojatá. Možná tomu chybělo pár logických prvků, ale tohle je jeden z mála příběhů, na které bych se jednou nebála vzít do kina svoje děti. Moc hezké. ()

gemi

Příjemný, pohodový rodinný film, u kterého je od začátku do konce jasné, že všechno dobře dopadne. Nikde nelítají střeva, krev ani sprostá slova. Cílovka budou děti 8-10 let. ()

RAFT

Takový milý rodinný film. Drak se velmi povedl,herci taky role vcelku zahrali. Redford dobry. Jinak si film užije spíš menší publikum než dospělý.Jedno shlédnutí bohate štaci vícekrát už ne. 65% ()

Miagy

Pozerateľný rodinný film, dráčik trochu infantilne pôsobil ale inak ok. PS. jedine čo sa mi nezdalo je kamera, ktorá bola nejaká tmavá, herci boli zle nasvietení, natáčali postavy v tieni pričom za nimi bolo ostré slnko, to ma mierne iritovalo... ()

Azrail

Krásné scenerie amerických lesů, moc pěkný drak, sympatické herecké obsazení a vcelku spádový děj dělá z tohoto filmu fajn odlehčenou zábavu pro celou rodinu, nebo alespoň já osobně se bavil určitě :) ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Bez trikového balastu, nebo jiného nadpřirozena, jednoduše pěkný rodinný fantasy film pro děti s krásným drakem. Jenom škoda toho lovení. ()

Scraffy

Celkom priemerná rozprávka od Disneyho pre deti. Má to super efekty a super príbeh. Len škoda, že je to podané viac nudnejším spôsobom. A keď už som sa ja nudil, tak neviem ako budú na tom deti... ()

TEKAS

Krásná pohádka s roztomilým dobráckým dráčkem, který má tak trochu psí způsoby. Všechno ale samozřejmě jak jinak zničí jeden idiot. Naštěstí ale zrovna v tomto případě ten idiot není tak příšerný jak mnohdy bývá nebo by mohl být a brzy je vše zase krásné a pohádkové, i když hořkosladké. Jen já bych se k lidem nevracela. Zůstala bych s dráčkem, ten je lepší. Roztomilý nenáročný film na příjemné dopoledne. ()

Brmbolec

Podľa mňa výborný rodinný film so všetkým čo k tomu patrí. Emócie bičujú od začiatku, trošku napätia je tu tiež , ale čakal som možno väčšie vygradovanie deja. Bol som však spokojný - 4* ()