Můj kamarád drak

• USA Pete's Dragon (více)

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. (Falcon)

PlayEasy

Tak tohle dílko jsme viděli kupodivu v kině a dostali jsme zhruba co jsme čekali takové normální 4*. Navíc velmi vydařená animace tomuto filmu velmi pomohla a dokonce se nakonec rozhoupal i Robert Redford, ktterý si svou roli ve stáří vychutnal. Prostě vydařený animák a nechápeme proč to má jen 67%??? My dáváme 70%:) ()

MirkaP

Asi takhle.... koukat se to dá, ale jen s vypnutým mozkem. Přerostlý zelený okřídlený kočkopes zvaný drak prostě jinak nejde sledovat. ()

Arkagas1989

Po dlouhé době rodinný film, u kterého jsme si pobrečely tři generace - já, dcera (12) a mamina (56). Ano, je o nás známé, že filmy o zvířatech a pohádky by se nám měly vyhýbat, ale tenhle film jsem vůbec neznala a kombinace chlupatého a zeleného draka a ztraceného chlapce, který s ním roky žil v lese udělá své. Tenhle film je totiž tak trošku jiný - opravdu je milý, nenáročný a chytne za srdce. Nejedná se o další kýč ve jménu: "hodíme tam draka, ať se na to lidi koukají!, ale o film, který je protkaný láskou. Nejen tu dračí, ale hlavně dětskou. Protože, co je to vlastně dobrodružství? :) Moje hodnocení: 8/10 ()

daniel.98

Technicky velmi dobré, rovněž i výkony herců, hudba a scénář. Hodnotím také pozitivně určité poselství, které je dnes už typické pro filmy od Disney a myslím, že právě takové filmy by měly vznikat. V příběhu jsme se dočkali jak dojemných chvil, tak i akčních scén, které tento film příjemně oživily. Jediné co by stálo za vylepšení, je ten drak, protože tak si draka opravdu nepředstavuji. ()

Petr59

Je to takový nadprůměrný, pěkný film, ale nepatří k tomu nejlepšímu, co v tomto žánru znám. Především je to hodně, ale až moc jednoduché až primitivní. Děj to má, ale skutečně jen velmi jednoduchý. Chybí tam nějaké důležité zvraty, dílčí zápletky. A navíc je to i celkem předvídatelné. Po vizuální stránce to bylo pěkné, možná že ten drak akorát mohl vypadat lépe. Drak spíše hraje druhé housle a ve středu dění je Pete. Ne, že by to bylo špatně, ale možná to mohlo být naopak. Mohlo to být ještě více akčnější, zamotanější, inteligentnější a dobrodružnější. Je to hodně pohádkové, na druhou stranu ale chápu, že je to spíše pro děti. Rozhodně je to ale lepší a na vyšší úrovni, než Obr dobr od Spielberga. Kdo by to čekal, že? Jinak ale film špatný není. Největšími klady jsou rozhodně: skvělá hudba a herecké výkony. Robert Redford samozřejmě táhne celý film, ale ostatní mu slušně sekundují. Zvláštní je, že dětští herci tentokrát nejsou tak dobří, jako dospělí, kteří filmu dodávají větší kouzlo. Je to barevné a je tam hodně zelené, což působí klidně. Je to i pěkné jako retro film. Jsou tam silné momenty, které vás chytnou za srdce a hrají na city a emoce, což se mi, na rozdíl od ostatních, hodně líbí. Jsou tam i dobré a nezapomenutelné hlášky. Je to poučné, má to hlubší smysl. Není to tak citově a emocionálně ploché jako Obr dobr, který nedisponoval s žádným poselstvím a hlubším smyslem. Takže je to pěkné na zpříjemnění letního odpoledne. Není to žádný filmový zážitek, ale nadprůměrný film. Co se rodinných filmů týče, je to o dost lepší než Obr dobr a jen o málo slabší, než Kniha džunglí. Doporučuji. Silné čtyři hvězdičky. ()

IZFNP

Pekné a dojemné, žiaľ občas nudné a neinvenčné. So scenáristickými rozhodnutiami, ktoré doteraz úplne nepoberám. Obyčajný film, ale účel, pre ktorý bol natočený, splnil. ()

Lucyl89motyl

Tento film pripomina maleho tarzana, ktery ma misto medveda, za kamose draka. Jiz pri prvnim zaberu, je predvidatelne, ze se stane nehoda a on zustane sam v lese. Film je na muj vkus moc dlouhy a jiz dopredu vite jak skonci. I presto je dobre obsazen, s krasnymi efekty a zabery prirody. Film je prijemny a urcite neurazi. Kdyz ho budou davat v televizi tak si ho tam jako podkres nechate. ()

Vasyl

Film čistě pro děcka. Pohádka. V hlavní roli kluk a jeho desetimetrovej, zelenej, lítající pes. Takovej emerickej drak Mrak. Ale ten žral aspoň to uhlo, Elliot jede na vzduch. ()

MIchael90

Film je to spíše pohádkový,má místy velký potenciál, kterým však neváhá občas mrhat. Líbí se mi herecké výkony Bryce Dallas Howard i Roberta Redforda. Drak sám mi moc nesedl, je to tak trošku inspirace Nekonečným příběhem. A trikové záběry se ne vždy ukázaly ve stejné kvalitě, jako by se občas šetřilo. To ovšem neplatí o celém filmu. Prostě kvalita je tady kolísavá, ale jako nenáročný rodinný film se to bude líbit, nuda to rozhodně není. Jen by si američtí scénáristé už konečně mohli dát záležet na troše logičnosti (POZOR SPOILERY) - banda lovců řeší že jsou kilometry daleko ztraceni v lese, jakmile však prchají pryč před drakem své auto najdou do deseti sekund(!), drak prvně sám ohněm zlikviduje most a ohrozí na něm lidi, aby je pak tentýž drak mohl hrdinsky zachránit, podobných nelogičností je ve filmu bohužel více.. 3/5. ()

blondboss

Po zhliadnutí nudnej muzikálovej verzie zo 70-tych rokov som trošku s nechuťou išiel pozerať tento snímok a nakoniec nebola k mrzutosti absolútne žiadna príčina. Tak krásne a s nehou vyskladaný fantasy príbeh som už dosť dlho nevidel. Krásne zábery, krásna príroda, nádherné vizualizácie Elliotta a vkusne zharmonizovaný soundtrack z tohto fantasy spravili jeden z najlepších zážitkov v tomto žánri za posledné obdobie. Miestami síce detinské, ale v globále je to naozaj veľmi pekný film, ktorý sa oplatí aspoň raz vidieť. Balzam na dušu. 75 % ()

megajalec

Vzťah chlapca a draka bol fajn, keď sa príbeh točil okolo toho, bolo to milé a v niektorých pasážach dojemné. Veď vlastne ako v podobných filmoch, kde sú hlavnými hrdinami dieťa a jeho zviera. Určite neurazí. Milé, ale to je asi tak všetko. ()

tomashinka

Film asi nebude nikdy patřit do společnosti mega titulů, o kterých podvědomí diváků ví desetiletí a davy se k nim rády vrací, ale na druhou stranu v rámci žánru a cílové skupiny filmu není z mé strany vlastně nic moc co vytknout. Jedině pomalý rozjezd, ale nějak zvlášť mi nevadil. Líbil se mi jednoduchý příběh, hezké exteriéry, atmosféra lesů, vod a strání, provedení draka, normální herci a normální herecké výkony, hezká scénická a titulková muzika. Nesměl chybět blbec, který cokoliv, co se hýbe a vypadá to trochu jinak musí hned buď zastřelit, nebo alespoň chytit a trápit, ale film byl jinak celkově pozitivní, nikomu se nic nestalo, všichni přežili a i to jsem ocenil. Nemám důvod snižovat hodnocení - film je prostě hezký a co po zhlédnutí posledních českých novinek především oceňuji - nejsou v něm reklamy !!! Cílová skupina R+D (rodiče s dětmi) si za své přijde na své. ()

imaginer21

E.T. meets Mauglí meets Jurassic World. A vše v příjemném Disneyovském balení. Kupodivu bez přebytečného patosu ve formě běžného dětského řvaní (pár momentů bylo, ale nepřekrošilo to mez únosnosti) a jako dobrodružná pohádka pro děti i dospělé to fungovalo téměř dokonale. Hvězdička dolů za málo výskytu dědečka Redforda. Ač se mohlo z castingu zdát, že je tu jen na oko pro tržby, jeho dobrosrdečný, kritický a spravedlivý Meacham zvedl feeling pohody minimálně o stupeň výš. ()