Václav Lohniský měl s režírováním začít mnohem dřív. Opravdu skvěle podchytil atmosféru doby, i když za dveřmi se již přezouvala normalizační šeď. V doprovodu svých výborných kolegů natočil rozvernou komedii o právě aktuální společenské pravdě, za kterou jdou lidé jak stádo - ani mírné politické popichování se tomuto snímku nemůže upřít. Sympatický humor i jemné drámo, přesně střižené na styl šedesátých let.(17.8.2013)

Filmová perlička, bohužel lehce pozapomenutá, která vaří z nejlepších ingrediencí domácí humoristické tvorby a celek pikantně dochucuje správně dávkovanou nadsázkou, absurdnem, černým humorem nejlepší kvality, aniž přitom zapomíná, že původní téma bylo velmi vážné a mohlo svými důsledky velmi fatálně poznamenat životy všech zúčastněných. Velká škoda, že se jedná o jediný režisérský počin Václava Lohniského, neb svou prvotinou tento všestranný český herec prokázal schopnost velmi citlivě vést širokou škálu různorodých hereckých osobností, takže hvězdy nezastiňují své méně známé kolegy, naopak společně nabízejí širokou paletu rázovitých figurek. Všechny příchutě se správně propojily a divákovi je naservírována filmová delikatesa po všech stránkách nesmírně vyvážená.(27.5.2015)

Úsměvný příběh o křivém obvinění za znásilnění a o chování lidí kolem . Jeden den milý člověk, kterého chtějí všichni za starostu a druhý den je největší vyvrhel :-)) Oficiálnímu textu distributora musím taky odporovat -nejen, že dívka není u soudu vůbec přítomná, ale ani neobvinila svého strýčka -to za ni udělali ostatní, přestože jim tvrdila, že nic neudělal :-))(23.2.2009)

Na TV Barrandov se dá občas natrefit na poměrně neznámý filmy, který jinde člověk prakticky nemá šanci vidět. Tahle komedie sice neni žádnej zázrak, ale koukat se na to dá. Nejvíc mě pobavily scény u soudu. Menšík je dobrej a pobavil mě ještě Karel Augusta v roli advokáta. Jinak oficiální text distributora je úplně blbě.(17.10.2010)

Když vidím, jak se dřív žilo, vstávají mi hrůzou a dojetím vlasy na hlavě .. při natáčení tohoto jistě velmi zajímavého dílka jsem už chodil v kraťasech s bandaskou na nádraží do hospody pro limonádu .. ale bylo to, sice na malém, ale přesto .. městě .. takže anonymita a maximálně udavači sousedi, co si mojí mámě neustále stěžovali, co jsme zase kde s bráchou provedli .. jinak se lidi až tak moc navzájem dobře neznali, ale zpět k filmu : … tady je naprosto nádherný a excelentní filmový závěr : pan Souška (Vl.Menšík) neprávem odsouzen za znásilnění, je po propuštění z basy slavnostně doma na vsi uvítán a hned ten večer v místní hospodě opit svými sousedy, kteří ho předtím všichni veřejně a kolektivně pranýřovali a kydali na něj hnůj .. odveden pak všemi na místo činu a tam postrčen na onu půdu ve stodole, kde měl údajně dotyčnou dívenku Lidunku Kotrbcovou (L.Žulová) zneuctít .. aby na ni vykonal to, z čeho ho obvinila .. : „ona s tím taky souhlasí“ .. všichni s tím souhlasí .. „tak dělej, lez už na horu .. udělej ji to, za co si už seděl .. ať máme před tebou čistý svědomí“ …(17.10.2010)

• - Debut herce a zpěváka Jiřího Vondráčka. (M.B)

• - Děj se odehrává ve fiktivní vesnici Sedlolupy, přičemž natáčení probíhalo v pražských Stodůlkách, přesněji v ulici K Brance a jí přilehlých místech. (fler)

• - Jediný film, který režíroval herec Václav Lohniský.. (M.B)