Václav Lohniský měl s režírováním začít mnohem dřív. Opravdu skvěle podchytil atmosféru doby, i když za dveřmi se již přezouvala normalizační šeď. V doprovodu svých výborných kolegů natočil rozvernou komedii o právě aktuální společenské pravdě, za kterou jdou lidé jak stádo - ani mírné politické popichování se tomuto snímku nemůže upřít. Sympatický humor i jemné drámo, přesně střižené na styl šedesátých let.(17.8.2013)

Úsměvný příběh o křivém obvinění za znásilnění a o chování lidí kolem . Jeden den milý člověk, kterého chtějí všichni za starostu a druhý den je největší vyvrhel :-)) Oficiálnímu textu distributora musím taky odporovat -nejen, že dívka není u soudu vůbec přítomná, ale ani neobvinila svého strýčka -to za ni udělali ostatní, přestože jim tvrdila, že nic neudělal :-))(23.2.2009)

Parádní polozapomenutá hořká komedie, občas i docela cynická, ale hlavně parádně reálná (dobová vesnice, nějaké ty politické kecy, zoufalost) ale jinak hlavně sranda, při které jsem se opravdu nenudil, místy ale člověku až běhal mráz po zádech, opravdu spokojenost. Škoda, že odskočivší si herec Lohniský, poté už nikdy žádný film nenatočil. Skvělé role - Menšík (vedoucí drogérie Souška a nepráve obviněný ze znásilnění), Hlinomaz (lidský poručík VB Petříček), Moučka (kočí Škutina), a pěkná uvěřitelná role mladé Lucie Žulové.(17.10.2010)

Ve své podstatě vcelku nekorektní prasárna, což se mi nemůže nelíbit. Komedie založená na incestním vztahu strýčka a jeho neteře, kde nikdo není až tak úplně normální a jednotivé detaily vytváří nádherně úchylný obrázek. Porno, v kterém není třeba nahoty, paráda! Původně jsem uvažoval o čtyřech hvězdách, ale Panenství a kriminál patří k těm filmům, které je dobré nechat uzrát. Plný počet.(30.1.2017)

• MikO_NR_1909

Obligátne falošná katarzia, ktorou sa režim utvrdzuje aj vo filmovom umení spočíva vo vysvetľovaní situácie, vyjasnení nezrovnalostí a ujasnení si jasných a neotrelých stanovísk. Takto funguje resp. na takýchto princípoch môžeme badať Lohninského réžiu a systém kontra 1 epizódka. Téma je v zásade dobrá, ale ubíjajú ju prvky (ideové) komediálnym podtónom, veselou hudbou a prílišne podkopávacou naratívnou výstavbou, ktorá začne skĺzať k vylíčeným scenárom. Aby nová vlna utíchala, toto je jej opozitum, hoci ľudomilsky pôsobí optimisticky a poučne. Hrozné. Pri psychologických témach je vítaným plusom práve nedopovedané a v prípade českých komédiách je to práve poetika, ktorá jej dotvára to, čím je neopozerateľná v mnohých prípadoch.(6.5.2016)

• - Jediný film, který režíroval herec Václav Lohniský.. (M.B)

• - Debut herce a zpěváka Jiřího Vondráčka. (M.B)

• - Děj se odehrává ve fiktivní vesnici Sedlolupy, přičemž natáčení probíhalo v pražských Stodůlkách, přesněji v ulici K Brance a jí přilehlých místech. (fler)