Když vidím, jak se dřív žilo, vstávají mi hrůzou a dojetím vlasy na hlavě .. při natáčení tohoto jistě velmi zajímavého dílka jsem už chodil v kraťasech s bandaskou na nádraží do hospody pro limonádu .. ale bylo to, sice na malém, ale přesto .. městě .. takže anonymita a maximálně udavači sousedi, co si mojí mámě neustále stěžovali, co jsme zase kde s bráchou provedli .. jinak se lidi až tak moc navzájem dobře neznali, ale zpět k filmu : … tady je naprosto nádherný a excelentní filmový závěr : pan Souška (Vl.Menšík) neprávem odsouzen za znásilnění, je po propuštění z basy slavnostně doma na vsi uvítán a hned ten večer v místní hospodě opit svými sousedy, kteří ho předtím všichni veřejně a kolektivně pranýřovali a kydali na něj hnůj .. odveden pak všemi na místo činu a tam postrčen na onu půdu ve stodole, kde měl údajně dotyčnou dívenku Lidunku Kotrbcovou (L.Žulová) zneuctít .. aby na ni vykonal to, z čeho ho obvinila .. : „ona s tím taky souhlasí“ .. všichni s tím souhlasí .. „tak dělej, lez už na horu .. udělej ji to, za co si už seděl .. ať máme před tebou čistý svědomí“ …(17.10.2010)

Škoda, že se Václav Lohniský nepostavil za kameru vícekrát. Ne, že bych ho nerad vídal před ní, ale Panenství a kriminál ukazuje, že na režisérské židli se mu nevedlo vůbec špatně. Příběh je sice velice jednoduchý, ale o to nápaditější má scénář plný všelijakých postaviček, vtipných replik a několika šťouchanců do nálady tehdejší doby. Vladimír Menšík hraje opět skvěle, ovšem obdivoval jsem půvabnou Lucii Žulovou, která se vedle něj ani v nejmenším neztratila a vyzývavou dospívající dívku ztvárnila stoprocentně. Z dalších roliček stojí za zmínku například výtečný policajt Josefa Hlinomaze nebo advokáti Karel Augusta a Otakar Brousek. O rok mladší (náladou velice podobná) Rapotínská tragédie je sice o trochu lepší, nicméně to hlavní tenhle film splnil - pobavil mě, což jsem momentálně opravdu nečekal (blbá, zlá a hnusná deprese), ačkoliv jsem v to tajně doufal.(7.4.2012)

Úsměvný příběh o křivém obvinění za znásilnění a o chování lidí kolem . Jeden den milý člověk, kterého chtějí všichni za starostu a druhý den je největší vyvrhel :-)) Oficiálnímu textu distributora musím taky odporovat -nejen, že dívka není u soudu vůbec přítomná, ale ani neobvinila svého strýčka -to za ni udělali ostatní, přestože jim tvrdila, že nic neudělal :-))(23.2.2009)

Ještě. že tu TV Barrandov máme. Občas se zjeví film, který opravdu neznám a sám se podivuji, proč některé snímky běží pětkrát ročně střídavě na různých kanálech a něco prostě vůbec. Pan Václav Lohniský a režisér je pro mě také novinka. Jinak film je cynická povedená a reálná komedie, s vynikajícím hereckým obsazením. Upovídaný strýček, byla role přesně pro Vladimíra Menšíka.(7.4.2012)

Filmová perlička, bohužel lehce pozapomenutá, která vaří z nejlepších ingrediencí domácí humoristické tvorby a celek pikantně dochucuje správně dávkovanou nadsázkou, absurdnem, černým humorem nejlepší kvality, aniž přitom zapomíná, že původní téma bylo velmi vážné a mohlo svými důsledky velmi fatálně poznamenat životy všech zúčastněných. Velká škoda, že se jedná o jediný režisérský počin Václava Lohniského, neb svou prvotinou tento všestranný český herec prokázal schopnost velmi citlivě vést širokou škálu různorodých hereckých osobností, takže hvězdy nezastiňují své méně známé kolegy, naopak společně nabízejí širokou paletu rázovitých figurek. Všechny příchutě se správně propojily a divákovi je naservírována filmová delikatesa po všech stránkách nesmírně vyvážená.(27.5.2015)

• - Jediný film, který režíroval herec Václav Lohniský.. (M.B)

• - Debut herce a zpěváka Jiřího Vondráčka. (M.B)

• - Děj se odehrává ve fiktivní vesnici Sedlolupy, přičemž natáčení probíhalo v pražských Stodůlkách, přesněji v ulici K Brance a jí přilehlých místech. (fler)