Člověk a vesmír (TV seriál)

• Česko

Lidstvo a vesmír

Human Universe

Dokumentární

Velká Británie, 2014, 5x51 min

Brian Cox

Zvuk:

Jay Price

Když má někdo ten dar jednat s lidmi, tak může dělat cokoli. Takže by se klidně mohlo stát, že si to Brian napochoduje před kameru, řekne, že je bůh a všichni to prostě vezmou jako fakt a hotovo. V případě téhle mini-series si nemůžu na nic stěžovat, ono na co si taky stěžovat u takových těch pořadů, kde si jeden profesor odskočí od výzkumu, aby se s námi zase podělil o nějaká ta tajemství tady tohohle všeho okolo a pak nás nechal sedět s úžasem před obrazovkou.(2.2.2015)

Geniální čtvrtá epizoda. Brian Cox opět ukázal, že je schopný propagátor vědy. Zamysleme se nad následujícím: Někdy musela být (první) noc beze dne... Neboli relativita v akci... To, co se pohybuje, se vlastně nepohybuje, a je to iluze. Pohyb = hmota * světlo ^2 -- Lze tedy mít rozšířující temnotu ve světle? Ne. Lze ale mít rozšířující světlo ve tmě. ✔(28.11.2014)

Jsme jen živá tečka ve vesmíru, nebo je tam ještě někdo další? Část mojí duše říká, že ano a část říká, že buď nejsou na takové výši inteligence a jsou to jen jednoduší živočichové a nebo se nechtějí ještě ukázat, něco jim v tom brání. Doufám, že se někdy objeví nějaký signál z vesmíru a změní to náš dosavadní svět.(15.2.2016)

Poslední triumfy fyziky a jiných vědeckých disciplín zprostředkovány laikovi v nádherném profi BBC balení s krásnou dramatickou hudbou, charismatickým profesorem a spoustou etnických dětí :), co víc si přát? Plus ten fascinující filozofický a spirituální přesah. Zhlédnuto v takřka konstantním úžasu.(8.7.2015)

Zajímavý vědecký pořad od BBC. Dostal mě především experiment s padajícím objekty ve vakuu. Opravdu neuvěřitelné...(29.11.2014)