Frank a Lola

(festivalový název)
  • USA Frank & Lola (více)
Trailer

Frank, šéfkuchár v Las Vegas, prepadne vášni k záhadnému dievčaťu Lole. Ich intenzívny vzťah ale skomplikuje muž z minulosti. Špirála žiarlivosti, ambícií a násilia doženie Franka až na cestu pomsty, s cieľom získať späť svoju lásku, ktorou je chorobne posadnutý. (TV JOJ)

Trailer

silentname

Režijný debut Matthewa M. Rossa dopadol podľa mňa dobre. Myslím si, že keď si niekto do svojho filmu vyberie do hlavnej úlohy Michaela Shannona, tak jednoznačne vie čo robí a vo filme to celkom aj tak vyzerá. Frank je šéfkuchár, ktorý by chcel konečne mať vlastnú reštauráciu, Lola je dievčina, ktorá prechádza určitými problémami po nedávno prežitých nepríjemných zážitkoch. Na filme sú podľa mňa oba herecké výkony našich protagonistov, no súčasne sa mi aj páči tajomnosť celého scenára. Pretože neustále nevieme kto hovorí pravdu, kto klame a až postupne odhaľujeme väčšie a väčšie časti obrázka, kde na konci máme výsledne celý obraz. Je to veľmi dobré, lebo neustále nevieme čo bude ďalej. A keď si myslíme, že sme už všetko pochopili, tak sa dozvieme nové skutočnosti, ktoré náš pohľad celkom zmenia. A v centre toho všetkého je Frank, ktorý chce prežívať láskou s Lolou, ktorá ale nechce vyklopiť všetky svoje tajomstvá a niektoré časti príbehu a mozaiky si necháva pre seba. Pretože sa jej o nich hovorí ťažko. Najmä pred mužom, ktorého miluje. Pretože ho nechce zraniť. Takéto momenty skutočne pre mňa majú veľkú váhu a silnú atmosféru. Bez toho, aby som ešte čokoľvek spoiloval ale musím ešte pochváliť záver. Myslel som si, že sa dočkáme už klasického konceptu ukončenia v americkom filme. Ale "Frank & Lola" to urobil veľmi kreatívne, kde všetko čo sme dovtedy videli a pochopili skutočne dá dokopy vynikajúci koniec. Je uveriteľný, silný a veľmi dobre spracovaný. Film odporúčam vidieť. Rozhodne to je film, ktorý človeku v pamäti ešte ostane. Hodnotenie: B ()

sochoking

Výborne sa na to díva. Prostredie šmrncovných reštaurácií a oku lahodiacich menu (i ked' ich tam je len poskrovne, ale nech), temnejšia atmosféra, podobná tej ako v Eyes Wide Shut, až som si myslel, že bude orgáč pri záverečných titulkoch... Nebol, bohužial. 65% ()

Davies182

Nezdá se vám někdy, že většina romantických dramat končí na nesprávném místě? Frank & Lola začíná přesně na takovém (jindy utnutém) konci, kdy skrze film sledujeme útržky nedlouhotrvajícího vztahu mezi dvěma naprosto rozdílnými lidmi, kteří k sobě nějakým způsobem dokázali najít cestu. Cestu, která vede nejen skrze růžový sad, ale i zatraceně trnitou stezku... A nezůstane zdaleka jen u romance, Woody Allen by měl z Rossova díla radost! ()

emma53

Bezvadné herecké obsazení, přesto jsem nebyla schopná vsáknout příběh, který se tam odehrával a ve výsledku jsem měla pocit, že ani herci neví jak s tím naložit. Takže jsou dvě možnosti. 1. neměla jsem svůj den a za 2.scénář byl příšerný. Vím, že je to debut, ale přece jen se s tím mohl Mathew víc pohňoucat. Mě tedy nepřesvědčil, škoda. Slaboulinečká trojka a to jen kvůli Emanuelle Devos a dvěma Michaelům. ()

Real Tom Hardy

"SO NOW I'M ROTTEN. SO ARE YOU. SO IS THIS." ----------------- Najväčší herecký Boh v hlavnej roli ako šéfkuchár v Las Vegas? Hovorím si, že takúto odmenu si snáď ani nezaslúžim. Značne mi odľahlo, keď som zistil, že sa nebude jednať o odmenu, ale o ďalší film sprevádzaný mojím utrpením. V skutočnosti ide o toto: Michael Shannon tu nafetovaný (rozumej posilnený, pretože kokaín je palivo a díler je tu pastier) preťahuje staré zazobané francúzske panie a zároveň tiež mladé neznalé žabiatka, dva v jednom par excellence, zatiaľčo celý film je vlastne o starostiach a opletačkách s jednou sprostou puchrou a starým zoschnutým somárom. Vážne, celú stopáž! Už nemám nervy. Hviezda za Shannona. ()