Frank a Lola (festivalový název)

Frank & Lola

Frank a Lola

Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 2016, 88 min

Jeden z tých filmov, pri ktorých človek ľutuje, že sa s tým potenciálom nezahrali oveľa precíznejšie a ostrejšie. Pretože, postavy skvelé, atmosféra taktiež, ústredná zápletka detto, ale dej a emocionalita postáv mi prišli až príliš vlažné a v podstate bol tam ešte obrovský priestor kam by sa to celé dalo posunúť. Takéto filmy plné manipulácie a lží, tak to je jednoducho môj šálok kávy. Len škoda, že potenciál zostal z veľkej časti nevyužitý, bohužiaľ!(5.2.2017)

Ten text Febiosfestu naznačuje, že se bude jednat o temnou thrillerovou jízdu, ale o tom to není ani náhodou. Tady se prostě chlap vydává zjistit, co stojí za minulostí jeho přítelkyně. Film se může pyšnit solidní atmosférou s kulinářským nádechem a jako vždy výborným Michaelem Shannonem, ale když se to tak vezme kolem a kolem, tak se tu vlastně nic moc neděje. Přesto mě Ross na necelou hodinku a půl přikoval k židli a donutil mě na to fascinovaně zírat. Sám nevím proč, ale strašně se mi to líbilo. 85%(23.3.2018)

Bezvadné herecké obsazení, přesto jsem nebyla schopná vsáknout příběh, který se tam odehrával a ve výsledku jsem měla pocit, že ani herci neví jak s tím naložit. Takže jsou dvě možnosti. 1. neměla jsem svůj den a za 2.scénář byl příšerný. Vím, že je to debut, ale přece jen se s tím mohl Mathew víc pohňoucat. Mě tedy nepřesvědčil, škoda. Slaboulinečká trojka a to jen kvůli Emanuelle Devos a dvěma Michaelům.(26.12.2016)

• Marze

Psychosexuální love story odehrávající se v Las Vegas a Paříži o lásce,, obsesi, sexu, zradě, pomstě a nakonec hledání vykoupení. Toto video určitě dostane tisíce , ale kdo otvítuje mě že jsem vyplýtval hodinu a půl života jen kvůli Michaelovi Shannonovi. Film začíná strojeným pompézním vztahem a pokračuje 50 odstíny erotického psychodramatu několika cákanci neo-nor thrilleru.(7.5.2020)

Nezdá se vám někdy, že většina romantických dramat končí na nesprávném místě? Frank & Lola začíná přesně na takovém (jindy utnutém) konci, kdy skrze film sledujeme útržky nedlouhotrvajícího vztahu mezi dvěma naprosto rozdílnými lidmi, kteří k sobě nějakým způsobem dokázali najít cestu. Cestu, která vede nejen skrze růžový sad, ale i zatraceně trnitou stezku... A nezůstane zdaleka jen u romance, Woody Allen by měl z Rossova díla radost!(26.2.2017)