V červenci

• německý

Im Juli.

Romantický / Komedie

Německo, 2000, 99 min

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Příběh je krásně přímý s jemným nádechem mystična, navíc roadmovie po Evropě (moje cestovatelská vášeň), která má úroveň a skvělé herce. Různá camea (včetně režiséra jako celníka na zapadlé hranici kdesi na Balkánu) jsou taktéž osvěžením tohoto "tureckého" filmu (většina herců jsou buď Němci tureckého původu nebo Turci) německé produkce. 95 %(3.10.2006)

Němci jedou, takhle romantická roadmovie je sice založená na dost vojetým příběhovým vývoji, v podstatě vůbec nic inovujícího, ale co na tom, když to je prostě výborně zpracovaný, zahraný a po celou dobu to tak nějak příjemně ubíhá a člověk se prostě baví. Snad jen ty německý držky by nemusely být tak příšerný, ale naštěstí to tam vynahrazuje moc pěkná Christiane Paul(1.7.2008)

Německou kinematografii jsem dřív moc nemusel. Zřejmě pod tlakem seriálů typu Kobra 11. Nicméně občas se přemluvím, a na nějaký ten německý film kouknu. A z těch, které si určitě pustím znovu, má většina jedno společné. Hraje v nich Moritz Bleibtreu. Tenhle chlapík má buď tak skvělý čich na dobré filmy, nebo je jen tak strašně populární, že ho automaticky obsazují do tolika dobrých filmů. Ať se jedná a Baader Meinhof Komplex, Experiment, nebo právě romantická komedie Im Juli, tento herec je pokaždé trochu jiný a pokaždé naprosto přesný. Takže sečteno a podtrženo: Klepání na nebeskou bránu, Lola běží o život, V červenci, Experiment, Baader-Meinhof Komplex. Sbírka německých filmů s ním se docela rozrůstá, nehledě na to, že se občas objeví i v některém lepším zahraničním filmu (Mnichov, Světová válka Z). Vedle Thomase Kretchmanna a Tila Schweigera asi můj nejoblíbenější německý herec. A abych to nezakecal, tak V červenci je velice příjemná road-movie romantická komedie s vynikajícím Moritzem Bleibtreuem, nádhernou a sympatickou Christiane Paul, prapodivně sympatickým Mehmetem Kurtulusem a ve vedlejší milé roli se objeví Jochen Nickel, známý coby Rollo z filmu Stalingrad.(24.7.2013)

Kto by to od nemeckej produkcie čakal. Väčšinou sa zmôžu na pár dobrých, chladných drám, ale táto pohodovka mi skoro vyrazila dych. Jemné romantické podfarbenie, ktoré si neuvedomia ani zarytí odporcovia sladkých filmov. Od srdca som sa zasmial, milo som sa pobavil, príhody z cestovania sa vyrovnajú každej road-movie komédii zo zaoceánskej produkcie a to už je čo povedať. 85%.(25.3.2007)

K týmto komentárom snáď ani niet veľmi čo dodať. Napriek tomu, že neholdujem romantickým komédiám, toto je moja srdcovka. Im Juli je skvelá pohodovka, ktorá pohladí na duši, roztiahne pery do úsmevu a zohreje srdiečko. Skvelým čiernym momentom je pašovanie mŕtveho strýka do Turecka :-))) Navyše, Moritza Bleibtreua môžem kedykoľvek.(30.3.2005)