V červenci

• německý

Im Juli.

Romantický / Komedie

Německo, 2000, 99 min

Uzasny road trip movie, ktory ma uplne dostal. Nesmely zajko Daniel Brunner zazije neobycajnu,blaznivu,nadhernu cestu napriec Europou, aby vyhladal svoju lasku s ktorou stravil len jediny vecer svojho zivota. Ked uz konecne dorazi do ciela, zistuje, ze ta prava bola cely cas po jeho boku. Sobas na madarsko-rumunskej hranici, plavba po Dunaji, ci uplny zaver pod mostom v Istanbule, to je len zlomok z tych chvil, ktore vas urcite chytia za srdce. A nezabudajte, ta najlepsia vec v zivote cloveka je zadarmo, a tym nemyslim to pivecko :)(2.5.2013)

Filmečky od mistra Fatiha mě dokážou dostat do varu. Povedlo se mu to hned svým druhým počinem, který jsem tedy viděl až po jeho vyhlášených majstršticích (Proti zdi, Odnikud ) , ale to nic nemění na tom, že tohle až pohádkově vyznívající dobrodružství jsem si užil do posledního kilometru. Definice slunce od Moritze je možná pravdivá, ale stejně je mně blíž definice slunce od Juli. Díky prožitému příběhu jsou Moritz na začátku filmu a Moritz na konci filmu, dva rozdílný Moritzové a tomu se dámy a pánové říká herecké mistrovství. Topkovej zážitek.(13.8.2017)

Zapskly ucitel Daniel se jako vzdy netesi na dva mesice prazdnin, kdy jako jediny ze sveho okoli nema zadne plany. Kdyz blesk z cisteho nebe ci osudova nahoda zajisti, ze kvuli jedne divce je schopen cestovat vsemoznymi dopravnimi prostredky s Hamburku az do Istanbulu, je neco ve vzduchu a pricteme-li k tomu fakt, ze po cely svuj vylet je doprovazen slicnou divkou se zamilovanyma ocima, jsou karty celeho pribehu poradne zamichany. 70%(27.12.2009)

Němci jedou, takhle romantická roadmovie je sice založená na dost vojetým příběhovým vývoji, v podstatě vůbec nic inovujícího, ale co na tom, když to je prostě výborně zpracovaný, zahraný a po celou dobu to tak nějak příjemně ubíhá a člověk se prostě baví. Snad jen ty německý držky by nemusely být tak příšerný, ale naštěstí to tam vynahrazuje moc pěkná Christiane Paul(1.7.2008)

Filmy Fatiha Akina na mě většinou působí moc fajn dojmem, dalo by se říct, že z nich sálá příjemné a uklidňující teplo, jen když namátkou vzpomenu třeba Solino. V červenci jsem byla takhle nadšená téměř do poloviny a moc mě bavilo postupné poznávání a oťukávání Daniela s Juli, hezkou a sympatickou holčinou, která mu to své srdce dala ještě dřív, než jí Daniel vůbec poprvé uviděl. A mohla to být senzační road movie, když se najednou Fathin rozhodl, že to bude všechno přece jenom trochu jinak a ne tak fádní, tak tam vsunul pro mě dost násilnou formou další krásku Lunu. A od té chvíle se to celé posunulo někam jinam a já měla dost dlouho pocit, že sleduji dva filmy v jednom balení. Je to strašná škoda a i když to byl pohodový film se závěrečným, roztomilým vyznáním lásky a už tradičně výborným Moritzem, tak dneska tomu do čtyřky přece jenom trochu málo chybělo.(3.7.2013)