poster

V červenci

 • německý

  Im Juli.

Romantický / Komedie

Německo, 2000, 99 min

 • mat.ilda
  **

  Musím se prohlídnout, zda někde nejsem potrhaná - smíchy... Takže můj názor na komediální linku už znáte, romantika odtažitá natolik, že se musela podepřít dobře nafocenými momentkami, jako celek chaotické a atmosféru nenakopnul ani fádní soundtrack... Chabý pokus o evropský hit sezóny 2000, kde bych na pochvalu navrhla jen vynechávky pubertálních vulgarit a příjemné herce... pokud se naučíte nevnímat ty dva slimáky, co má Moritz pod nosem :-), mně se to tedy každým jeho filmem daří lépe a lépe...(6.8.2014)

 • AdaMM
  ****

  Milá drobnost o cestování, o tom, co se stane, pokud vybočíte ze zajetých kolejí. Dobří herci (moc se mi líbil Mehmet Kurtulus jako Leo), prima kamera - snad jen scénář je až zbytečně prostý, volně nakupené situace bez ucelenější linky... Ale pro mě další z mnoha povedených, lehce "nezávislých" německých filmů druhé poloviny 90. let.(20.3.2005)

 • kareen
  ****

  Příjemná road movie o cestě z Hamburgu do Istambulu, při které si užijeme mnoho zábavných a mnohdy i vtipných příhod, jakou je třeba automobilová honička v Budapešti, nebo pašování mrtvého strýčka přes hranice. K tomu ještě romantika, pohodová muzika a spousta svérázných lidiček, které hlavní dvojice potkává při svém putování Maďarskem, Rumunskem nebo Tureckem a je z toho letní oddechovka jak vyšitá. Jediné co mi vrtá hlavou je, jak se mohla tak skvělá dívka, jakou beze sporu Juli je, zamilovat do tak nudného trouby a suchara, jakým je pro změnu Daniel. To se ovšem týká jen charakteristiky postav, herci samotní hrají výborně a podařené závěrečné milostné vyznání mě jako duši romantickou velice potěšilo.(9.3.2013)

 • Madluska
  ****

  Německá romantická komedie? No to zase bude terno, blesklo mi hlavou. Pak jsem si přečetla oficiální text distributora a začalo mě to zajímat. :-) A nakonec jsem si užila hodinku a půl prázdninové pohodičky, která sice nejvíc těžila z toho, co bylo nejméně pravděpodobné (ano, mám na mysli asi milion náhodných setkání, která se nakonec ukázala být stěřejními), ale k létu prostě nějaká ta rozvernost a nadsázka patří, takže proč nevézt mrtvolu v autě a proč se neoddat na bulharských hranicích? P.S. Oni tady fakt zpívali Blue Moon!(18.5.2014)

 • Duotone28
  ***

  lubim road movie...tento do nich zapada presne...ale akurat mi az tak nesadol. Nechcem povedat ze bol zly, ale ako keby mu nieco chybalo,resp.mi nieco vadilo...nevim, mozno deutche porn sprache:)...ale tod uplne jedno...proste pozriet sa dal, dlzkou nevadil, a little bit zabavil... ale hodnotenim len priemer,3 nazdar(14.4.2008)