Film Honig im Kopf (Med v hlavě) vypravuje příběh pozoruhodného vztahu mezi jedenáctiletou Tildou a jejím dědečkem Amandusem. Dědeček však má Alzheimerovu chorobu a je čím dál tím víc zapomnětlivý. Nejen, že nemůže žít ve své domácnosti, ale jak se ukáže, ani v domácnosti svého syna. Je stále více zřejmé, že bude nutné umístit ho do nějakého ústavu. S tím se však Tilda nechce smířit. Chce dědečkovi splnit jeho velké přání – podívat se ještě jednou v životě do Benátek. Proto se s ním tajně na tuto chaotickou cestu vypraví. (Siegmund)

TonyHawk94

Začnem asi od konca... V komentároch zmienený (a zároveň aj kritizovaný, sem-tam trošku viacej chaotickejší) Til-ov štýl kamery som si všimol asi v prvých 30 minútach filmu, a chvíľu ma to štvalo (a potom som si ani neuvedomil, že ten chaotický štýl náhle zmizol)... To som ale nečakal, že ma následne celý film s úžasne krásnym, hoci veľmi smutným príbehom (s mnohými vtipnými momentami) tak pohltí, až mi v mnohých dojímavých momentoch viečka zvlhnú, čo som teda dosť dlho nezažil. Til Schweiger dozrel na vynikajúceho vedúceho celej výpravy od réžie, cez herectvo až po vynikajúci scenár (a neviem, či tento jeho film niečo z jeho tvorby niekedy prekoná) a týmto filmom som si len potvrdil, že jeho tvorbu žeriem, uznávam, a páči sa mi fest. Pri tomto filme ale, buďme úprimní, hrá prím jeho skvelá dcéra Emma (hej, je to len film, ale ak by mi na staré kolená hocikto prejavil aspoň sčasti toľko lásky, čo Tilda svojmu dedečkovi, tak môžem zomrieť štastný :)), a najmä úžasný Dieter Hallervorden. Mimochodom, nedá mi opäť nepozastaviť sa nad úžasným soundtrackom, na ktorý som si už pri Barefoot filmoch (Til-ova tvorba) nejako zvykol, a je to čím ďalej, tým ešte lepšie. Svoju vynikajúcu robotu si opäť odviedol Martin Todsharow spolu s Dirk Reichardtom-om, a nedá mi nespomenúť ani niektoré autorské piesne, ktoré boli jednoducho vynikajúce :). Suma summarum je to nádherný (a podľa mňa pomerne originálny) film, pri ktorom neraz budete dávať úprimné smiechy, ale ktorá vás určite aj dojme. ()

Bilky

Tak toto bol jeden veľký gýč. Reklamný strih, detaily a polodetaily s 2-sek klipovým strihom počas dialógov a do toho Coldplay?! Wtf? O sentimentálnom vydieračskom pribehu sa ani nejdem rozpisovať - celé zle. Nechápem to tunajšie premrštené hodnotenie. Veď to bola červená knižnica pre celú rodinu na nedeľné dopoludnie ako od Dannielle Steelovej... 40% ()

ajwynko

Film kvalitne natoceny, vyborne zahrany a hlavne nenudil. Scenar vytvoril atmosferu pobavenia (curanie do chladnicky, rozhovor s doktorom,..) ale aj zamyslenia sa - hlavne v zavere.. ()