• Martin741
  ****

  Reziser Til Schweiger /Schutzengel/ natocil film o starom cloveku, ktoreho dohnala staroba a je evidentne, ze to treba nejako riesit. O komediu tu ani tak nejde, film je to dost smutny, a posmutnela nalada sa vlecie celym filmom. Tempo je pomale a dost nudi, ale v druhej polke sa film zlepsi krasnou prirodou a aspon priemernymi dialogmi. Herecke vykony su aspon na urovni, Til je sympatak, jeho dcera sa dala zniest a stary Dieter Hallervorden rolu zvladal na urovni. Dobra bola aj navsteva Benatok a Velkej Zumpy, teda pardon, chcel som pochopitelne napisat Grand Canal. : 80 %(19.3.2016)

 • bllm
  ****

  Pěknej rodinnej film o lásce vnučky k dědečkovi. I přes delší stopáž nenudí. Ikdyž nesmí se člověk v žádným případě zaobírat realističností příběhu, ale to určitě nebylo cílem tohohle filmu. Klobouk dolu před hereckým výkonem dědečka Dietera Hallervordena. Doufám, že by se mohl film objevit s dabingem, abych ho mohla pustit dětem. (Asi jsem nikdy neviděla film s T. S. v původním znění, opravdu má takovej ukňouranej hlas?)(3.11.2015)

 • ARI50
  *****

  Užasný příběh, o rodinně pomoci pochopení, a Alzheimerovou chorobou, něco nádherného na to nejdou ani snad najít lepší slova, škoda že nás děda opustil protože byl užasný, i jeho vnučka, která byla užasna statečná a měla velké srdce, film který ve vás zanechá neskutečně moc, slzy v očích se jenom vytváří a celou dobu film provází neskutečný soundtrack, výborný humor ve filmu, prostě skvěle natočeno, hodně smutné ale zaroven krásné.(18.2.2017)

 • maddictive
  ***

  Mně ten Tillův styl točení filmů moc nesedí. Ruší mě dlouhý a moc blízký detaily obličejů, muzika přes pokračující konverzaci postav, gagy, který jsou kolikrát hodně na hraně uvěřitelnosti, vtipnosti a wtf, kolikrát do očí bijící nelogičnosti (kudypak asi vylezla Tilda s dědou z ovčího auta, když ho chtěli celníci otevřít? Neschopnost italských policajtů...jak asi šli přes Alpy, s dementním dědou, bez jídla...) Ale když do toho člověk přestane rýpat a moc to všechno řešit, tak je to (jako ostatní Schweigerovy filmy) obrazově moc hezkej film s příjemným soundtrackem a dojemným příběhem se šťastným (v rámci možností). koncem. Co mě zaujalo a docela pobavilo bylo to množství pohledných herců -vlastně všichni! - těch sexy chlápků!!:) Dokonce i obyčejnej výpravčí a umývač záchodů jsou modelové se sixpackem :) Tillova dcera je samozřejmě taky miloučká, Tillův ksicht je na tom s mimikou podobně jako Jean Reno, tzn, asi tři polohy - pokus o smích, úšklebek, neprůhledný výraz-takže ho člověk buďto bere, nebo ne... No prostě, německý megamainstream pro všechny věkové kategorie, pobaví, dojme, pohladí, hotovo. Ale to už mám radši český mainstreamový Svěráky.(29.9.2015)

 • DwayneJohnson
  ***

  Jsem nucen konstatovat, že si pomalu, ale jistě začínám zvykat na Tilův režisérský rukopis. A to není zdaleka všechno. Já si dokonce zvykl i na jeho dceru, což je skoro na pováženou. V Kouhoutovi na vině mi doslova pila krev, tak jsem musel napsat do Německa, ať s ní doma udělají pořádek. A ejhle! Ono se to povedlo. V rámci svých možností předvádí slušný průměr, což ale nemůžu říct i všech. S čestnou výjimkou Dietera, který tomuhle dojemnému průběhu o stáří dává ten správný šmrnc. Až na ten hodně citový konec, který kupodivu působil i na mě. Buď už fakt stárnu, nebo je to tím, že se blíží vánoce. Kdo ví, já sám ani ne. Ale teď, kolik mám dát? Tak tři a půl, ať nežeru.(11.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace