S každým dalším filmem mám čím dál větší pocit, že Til vykrádá sám sebe. Jistě, dá se to nazvat autorským rukopisem, možná to opravdu autorský rukopis je. Til prostě odhanul, co jeho publiku sedí a dělá filmy podle stejné šablony. A tak nějak mu to vychází. Nejsou to artové filmy a není to úplná břečka. Tak něco mezi. Pobaví to, někdy dojme, občas to člověk snese i podruhé. Každý se musíme nějak živit, no ni?!(26.12.2017)

Užasný příběh, o rodinně pomoci pochopení, a Alzheimerovou chorobou, něco nádherného na to nejdou ani snad najít lepší slova, škoda že nás děda opustil protože byl užasný, i jeho vnučka, která byla užasna statečná a měla velké srdce, film který ve vás zanechá neskutečně moc, slzy v očích se jenom vytváří a celou dobu film provází neskutečný soundtrack, výborný humor ve filmu, prostě skvěle natočeno, hodně smutné ale zaroven krásné.(18.2.2017)

Reziser Til Schweiger /Schutzengel/ natocil film o starom cloveku, ktoreho dohnala staroba a je evidentne, ze to treba nejako riesit. O komediu tu ani tak nejde, film je to dost smutny, a posmutnela nalada sa vlecie celym filmom. Tempo je pomale a dost nudi, ale v druhej polke sa film zlepsi krasnou prirodou a aspon priemernymi dialogmi. Herecke vykony su aspon na urovni, Til je sympatak, jeho dcera sa dala zniest a stary Dieter Hallervorden rolu zvladal na urovni. Dobra bola aj navsteva Benatok a Velkej Zumpy, teda pardon, chcel som pochopitelne napisat Grand Canal. : 89 %(19.3.2016)

Pěknej rodinnej film o lásce vnučky k dědečkovi. I přes delší stopáž nenudí. Ikdyž nesmí se člověk v žádným případě zaobírat realističností příběhu, ale to určitě nebylo cílem tohohle filmu. Klobouk dolu před hereckým výkonem dědečka Dietera Hallervordena. Doufám, že by se mohl film objevit s dabingem, abych ho mohla pustit dětem. (Asi jsem nikdy neviděla film s T. S. v původním znění, opravdu má takovej ukňouranej hlas?)(3.11.2015)

Mně ten Tillův styl točení filmů moc nesedí. Ruší mě dlouhý a moc blízký detaily obličejů, muzika přes pokračující konverzaci postav, gagy, který jsou kolikrát hodně na hraně uvěřitelnosti, vtipnosti a wtf, kolikrát do očí bijící nelogičnosti (kudypak asi vylezla Tilda s dědou z ovčího auta, když ho chtěli celníci otevřít? Neschopnost italských policajtů...jak asi šli přes Alpy, s dementním dědou, bez jídla...) Ale když do toho člověk přestane rýpat a moc to všechno řešit, tak je to (jako ostatní Schweigerovy filmy) obrazově moc hezkej film s příjemným soundtrackem a dojemným příběhem se šťastným (v rámci možností). koncem. Co mě zaujalo a docela pobavilo bylo to množství pohledných herců -vlastně všichni! - těch sexy chlápků!!:) Dokonce i obyčejnej výpravčí a umývač záchodů jsou modelové se sixpackem :) Tillova dcera je samozřejmě taky miloučká, Tillův ksicht je na tom s mimikou podobně jako Jean Reno, tzn, asi tři polohy - pokus o smích, úšklebek, neprůhledný výraz-takže ho člověk buďto bere, nebo ne... No prostě, německý megamainstream pro všechny věkové kategorie, pobaví, dojme, pohladí, hotovo. Ale to už mám radši český mainstreamový Svěráky.(29.9.2015)

• - Natáčelo se od 21. dubna 2014 do 4. července 2014. Točilo se v Hamburku, Berlíně, Braniborsku, Jižním Tyrolsku a Benátkách. (ARI50)