Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Honig im Kopf (Med v hlavě) vypravuje příběh pozoruhodného vztahu mezi jedenáctiletou Tildou a jejím dědečkem Amandusem. Dědeček však má Alzheimerovu chorobu a je čím dál tím víc zapomnětlivý. Nejen, že nemůže žít ve své domácnosti, ale jak se ukáže, ani v domácnosti svého syna. Je stále více zřejmé, že bude nutné umístit ho do nějakého ústavu. S tím se však Tilda nechce smířit. Chce dědečkovi splnit jeho velké přání – podívat se ještě jednou v životě do Benátek. Proto se s ním tajně na tuto chaotickou cestu vypraví. (Siegmund)

(více)

Recenze (23)

harfuska 

všechny recenze uživatele
Veľmi dojímavý príbeh na čele so sympatickým deduškom a krásnou krajinou v pozadí. Chcelo by to ale ubrať na trápnosti niektorých "vtipných" momentov a eliminovať sexuálne narážky, pretože ich tam bolo naozaj požehnane. Potom by to už posobilo dostojnejšie a privrela by som aj oči nad niekoľkými nereálnosťami. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele
Jsem nucen konstatovat, že si pomalu, ale jistě začínám zvykat na Tilův režisérský rukopis. A to není zdaleka všechno. Já si dokonce zvykl i na jeho dceru, což je skoro na pováženou. V Kouhoutovi na vině mi doslova pila krev, tak jsem musel napsat do Německa, ať s ní doma udělají pořádek. A ejhle! Ono se to povedlo. V rámci svých možností předvádí slušný průměr, což ale nemůžu říct i všech. S čestnou výjimkou Dietera, který tomuhle dojemnému průběhu o stáří dává ten správný šmrnc. Až na ten hodně citový konec, který kupodivu působil i na mě. Buď už fakt stárnu, nebo je to tím, že se blíží vánoce. Kdo ví, já sám ani ne. Ale teď, kolik mám dát? Tak tři a půl, ať nežeru. ()

Reklama

ARI50 

všechny recenze uživatele
Užasný příběh, o rodinně pomoci pochopení, a Alzheimerovou chorobou, něco nádherného na to nejdou ani snad najít lepší slova, škoda že nás děda opustil protože byl užasný, i jeho vnučka, která byla užasna statečná a měla velké srdce, film který ve vás zanechá neskutečně moc, slzy v očích se jenom vytváří a celou dobu film provází neskutečný soundtrack, výborný humor ve filmu, prostě skvěle natočeno, hodně smutné ale zaroven krásné. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele
S každým dalším filmem mám čím dál větší pocit, že Til vykrádá sám sebe. Jistě, dá se to nazvat autorským rukopisem, možná to opravdu autorský rukopis je. Til prostě odhanul, co jeho publiku sedí a dělá filmy podle stejné šablony. A tak nějak mu to vychází. Nejsou to artové filmy a není to úplná břečka. Tak něco mezi. Pobaví to, někdy dojme, občas to člověk snese i podruhé. Každý se musíme nějak živit, no ni?! ()

bllm 

všechny recenze uživatele
Pěknej rodinnej film o lásce vnučky k dědečkovi. I přes delší stopáž nenudí. Ikdyž nesmí se člověk v žádným případě zaobírat realističností příběhu, ale to určitě nebylo cílem tohohle filmu. Klobouk dolu před hereckým výkonem dědečka Dietera Hallervordena. Doufám, že by se mohl film objevit s dabingem, abych ho mohla pustit dětem. (Asi jsem nikdy neviděla film s T. S. v původním znění, opravdu má takovej ukňouranej hlas?) ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se od 21. dubna 2014 do 4. července 2014. Točilo se v Hamburku, Berlíně, Braniborsku, Jižním Tyrolsku a Benátkách. (ARI50)

Reklama

Reklama