Velká oříšková loupež 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

Kanada / Jižní Korea, 2017, 91 min

Ja osobne tu vidím „výrazné“ zlepšenie voči prvému dielu. Je jasné, že scenár by ešte potreboval vylepšenie (hlavne z hľadiska názvu „Oriešková lúpež“ chýbajú tie oriešky). Na druhej strane však charaktery postáv/zvierat sú lepšie vypracované, zainteresovanie nových postáv (myši) je vydarené, hudba je lepšia a hlavne scény sú viac vtipnejší. Bavilo ma to oveľa viac ako jednička a to zo všetkých strán. Osobné hodnotenie: 80% (****) (12.2.2018)

Když se převtělím do svého dětského já, uvědomuji si, jaká to byla vlastně příjemná podívaná; zavzpomínat si na staré dobré klasické animované pohádky a ne na ty, které dnes vypouštějí do světa, kde hrdinové pobíhají s tablety a kdejakou jinou moderní technologií v ruce... Dokonce i koutky úst mi párkrát ucukly na to, jak těžké je mě rozesmát.(2.9.2017)

Celkem nenáročná podívaná, kdy (pozor spoiler) dobro opět vítězí nad zlem. I přes mé obavy mě dokázal tento animák rozesmát a je vhodný i pro malé děti. Film hýří dobrodružstvím a akcí, ale v některých místech jim asi zatrne. Nicméně by neměla ukápnout ani jedna slzička ze žádné ztráty nějakého oblíbeného hlodavce. Takže v poho ;-)(24.8.2017)

S rokom 2017 asi prišiel najzbytočnejší sequel k filmu, ktorý nikto asi nechcel a nepotreboval vidieť. Ale zo zvedavosti som si ho nakoniec pozrel. A viete čo? Nebolo to až také zlé. Okey, príbeh je plný klišé, postavy sú maximálne zrecyklované a náš hlavný zloduch je absolútne mizerný, ale má to celkom dobré animácie, akcia nie je zlá a deti si to užijú. A nepôsobí to tak odporne a nesympaticky ako v prvom filme. Dospelí tam možno nájdu pár dobrých momentiek a pár fórov, čo fungujú ako napríklad môj najobľúbenejší: "It´s time to eat my vegetables. And by that I mean ketchup." Je to dobrý film? Nie. Ale nemyslím si, že je to absolútny odpad. A aspoň animácie sú celkom na úrovni. Hodnotenie: C(17.11.2017)

Veverčák Surly (hlas Will Arnett) a banda zvířátek z parku zažívá bezstarostné časy, protože v suterénu uzavřeného obchodu s ořechy mají nekonečné zásoby jídla. Jednoho dne však kvůli Krtkově (břichomluvec Jeff Dunham) chybě dojde k explozi a musí se vrátit domů. Vše nebude tak jednoduché, protože chamtivý starosta chce nahradit zelené stromy zábavním parkem Liberty Land.. Za poslech určitě stojí písnička Born to Be Wild od kapely Steppenwolf. Jackie Chan namluvil modrookého vůdce kung fu myší, který se jmenuje Mr. Feng. Povedla se narážka na nepovedené záběry a one-inch punch, který popularizoval Bruce Lee. Jackie se na chvíli objeví v závěrečných titulcích při nahrávání zvukové stopy ve studiu. Příběh není extra originální, ale občas slušně pobaví. V úplném závěru je potitulková scéna.(1.11.2017)