Hvozd

(festivalový název)
  • Velká Británie The Hallow (více)

Adam a Clare sú mladý manželský pár, ktorý sa spoločne so svojím malým dieťatkom rozhodnú presťahovať na írsky vidiek. Chata sídliaca uprostred hôr však prináša viac starostí s rekonštrukciou, než aby vytvárala dojem pokojného domova s rodinnou atmosférou. Obavy z nového, doposiaľ nepoznaného prostredia ešte viac prehĺbi skúsenosť s neznámym návštevníkom, ktorý ich jedného večera nečakane vystraší na smrť. Miestny šerif danú udalosť uzavrie ako "privítanie" od tamojších, inak neškodných výtržníkov. Skutočnou príčinou návštevy je však bytosť omnoho desivejšia, ktorej teritóriom je práve okolie nového mladomanželského príbytku. (*CARNIFEX*)

Accuphose

Váhám mezi dvěma a třema, na jednu stranu mě totiž štve hlavní mužská postava, na druhou stranu to má svůj využitelný potenciál. Což se nedá říct o samotném nápadu. Z mytologické záležitosti se po půlce filmu stane defacto rodinné drama. Znova se na to koukat nebudu. A ačkoliv mi vadí některé dějové zvraty (pokud odněkud prchám, tak udržet auto na silnici je priorita), tak dám 3 hvězdičky za dobrej nápad. ()

karelhura

Horory moc né. Je tam málo upírů a satanášu všeho druhu. Taky mě serou ty rádoby true story, sr.... Tohle jo, příšerky hezký, ma to spád a žádné zbytečné žvanění. ()

Luxurka

To jako vážně? Já, jakožto milovnice hororů jsem těžce znechucená :-( příběh ohraný stokrát, příšerky ani strašidelný, ani toho extra moc nepředvedly (ten sliz měl být jako co? Ani to nebyla kyselina, ani se to nijak neprojevilo, krom toho že je to hmota co do někoho nebo nečeho vleze - ať už je to člověk, pes, nebo dřevo)...chování postav naprosto divný... ženská nijak extra posraná, vzhledem k situaci co se tam děje. Čekala jsem že jí starej bude aspoň nějak masakrovat, on je na ní přes všechnu tu prolezlost slizem ještě hodnej!!! Tady se neděje vůbec nic! Ani zajímavý, ani dobře udělaný, herecké výkony který bych nenazvala výkonama, každej komparzista by to zahrál stejně, ne-li líp. Ztráta času! Není to lekavý, ani nechutný, myslela jsem vzhledem k tomu jak tady lidi střílí hvězdy, že se mám na co těšit... Nejvíc mě baví komantáře typu "originální" :-D Jedna hvězda za miminko, který hrálo ze všech nejlíp.... ()

tXtX

Atmosféra veľmi fajn, a aj herci boli slušní. Bubáci pripomínali tých z "pádu do tmy" a čím viac boli na plátne, tým menej z nich išiel strach, čo je klasický neduh podobne ladených filmov. Masky mali ale pekné. No a vyvrcholenie akoby vystrihnuté z jednej z del Torových rozprávočiek.. Na zadok som z toho nepadol, ale na druhú stranu som sa nenudil. 60%. ()

lineker

Teda úplně pecka to nebyla, ale když vezmu v potaz horory, které jsme měl tu čest v posledním roce zhlédnout, tak je to nadprůměr. Co funguje opravdu dobře, tak je první čtvrtina filmu. Vyvolání neklidné hutné atmosféry, podpořené účasti malého novorozeněte se povedlo. Uvítal bych, kdyby se na tom ještě část filmu pracovalo, samotný přerod do atack části je potom moc zbrklý a působí neučesaně. Co lze ještě vyzvednou jsou masky (ty houbo tlamy vypadají opravdu nechutně ) a samozřejmě vnadnou Bojanu. ()

Lucka114

Veľmi veľmi veľmi som si želala, aby "SPOILER"--- mu neuverila a nechala si to podstrčené dieťa .. Inak celkom fajn film :-) ()

waxtrax

Námět, scénář, herecké výkony vše super. Ale samotné zpracování , výprava ... děs. Jako nějaké retro béčkových 80.- tek. ()

Dalajlada

Tak u tohohle filmu se maskéři vyřádili. Občas člověk opravdu žasne, co se v hlavách těch lidí asi musí odehrávat! Děj je občas trochu nelogický, ale celkově má film pěkný spád a člověk se u něj nenudí. ()

Wiceman

Docela zajímavej nápad skloubit eko problémy s Irskejma legendama a folklórem (ahooooj Zlatá armádo :D ) Má to i docela slušnou atmosféru a příšeráci jsou ultra slizcí. Hudba prakticky nula, ale zase když už hraje tak je to fajn. Vedlejší postavy Her o Trůny si na chvíli odskočili z natáčení a rozhodli se buďto zběsile běhat po temnym lese, nebo házet zlý kukuče na poměrně pěknou anglickou maminu (jugoslávskou no dobře) s bábetkem. Jn hold sousedský vztahy stojí všude za hovno. Celkovej dojem je vesměs pozitivní. Ale jsem asi typickej čehun když řeknu, že příšer bylo sice hodně, ale málo jich bylo detailně vidět. Chci tím říct, že když je příšera moc vidět, je to špatně a když není moc vidět, je to špatně. Klasickej čecháček :D lepší 4* ()

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu