Hvozd

(festivalový název)
  • Velká Británie The Hallow (více)

Adam a Clare sú mladý manželský pár, ktorý sa spoločne so svojím malým dieťatkom rozhodnú presťahovať na írsky vidiek. Chata sídliaca uprostred hôr však prináša viac starostí s rekonštrukciou, než aby vytvárala dojem pokojného domova s rodinnou atmosférou. Obavy z nového, doposiaľ nepoznaného prostredia ešte viac prehĺbi skúsenosť s neznámym návštevníkom, ktorý ich jedného večera nečakane vystraší na smrť. Miestny šerif danú udalosť uzavrie ako "privítanie" od tamojších, inak neškodných výtržníkov. Skutočnou príčinou návštevy je však bytosť omnoho desivejšia, ktorej teritóriom je práve okolie nového mladomanželského príbytku. (*CARNIFEX*)

Spacecore

Na tohle jsem narazil v komentářích u Gaiy, že by to měl být podobný eko horror. No není. Je to slabší. Ale nemůžu jít pod tři, protože se film snaží. Folklorní námět je zajímavý, film odsejpá, ale možná až moc. Vadí stupidita otce, i když je to něco, co je v horrorech běžné. A chybí tomu něco. Šlo to udělat líp. Každopádně ale na anglány dost dobrý! ()

Illy

Jeden z nejlepších monster hororů za poslední dobu. Irská atmoška, masky, kamera....prostě nádhera. Manželka nevydržela a měla "bušení" ,ale bohužel odešla radši do ložnice než ji stačilo klepnout. Tak snad příště....... ()

Flopik

Po prečítaní pár komentárov som si myslel že to bude naozaj kvalitné , bohužiaľ mierne sklamanie.Príšery nevyzerajú zrovna zle , ale že by boli nejako extra strašidelné to nie.Ľakačky aspoň na mňa tak isto nefungovali.Hlavný hrdinovia sympatický hlavne hrdinka.Nápad v celku zaujímavý a kvalitou to tiež nieje najhoršie ale nejaké prevratné to teda nieje. ()

Standic1

Úžasný úvod, který doprovází několik zajímavých a děsivých scén. Problém, ale nastává, když se objeví lesní monstra, což je bohužel hodně brzy. Působí na mě poněkud pohádkově (něco jako z Faunova Labyrintu) a kazí celkovou atmosféru a vlastně tím končí horor a začíná fantasy. Efekty podařené a herecky se to také povedlo. Horor to pro mě ale není... ()

cskomando

Z těch lesů a potvůrek by se dalo přeci jen vytřískat více, místy to spíš působilo jako rodinný film zejména ty masky ( i když byly dobře provedené). Krve se tu také moc nedočkáme, alespoň ten děj nestojí na stejném bodě. ()

lardko

No žádný pořádný lekačky ve filmu nejsou , a v prvních 40 minutách nic moc zajímavého neuvidíte , ale je to pěkně natočené a na celý příběh se taky dobře koukalo. Zlatý průměr. ()

warrenur

Hm, neviem cim to je je, ale toto je uz druhy film behom jedneho dna, v ktorom vidim dalsich hercov z Game of Thrones. Boltona a Benjen-a v tomto kusku. :) Zaujimavy napad. Nieco podobne ako Vila, ci Trol od skandinavcov. Zrejma to bolo inspiraciou, legendy o obyvateloch lesa maju zvlast v tychto krajinach svoje vynimocne postavenie. Zaujalo ma to, uz menej "herectvo" a masky s efektami, zial nie je si moc z coho vyberat. ()

johnymdoe odpad!

Nenechte se zmást debilním textem distributora o RumCajzlovi...nevím na čem jel. Nicméně asi to napsal z frustrace jako já, příšerně otřesně nudný blbý film. Už jsem měl i lepší a delší hodnocení, nicméně tohle mi za to nestojí..a já chtěl jen varovat další lidi. Ne, skutečně nečekejte záchranu v podobě večerníčka, toho jsem si tam jen na konci zbožně přál. 10% ()

Matli

Horo jak má být, žádná fraška, která si na horor jen hraje. Samozřejmě se to nedá srovnat s peckama jako jsou V zajetí démonů, ale když si člověk k tomu doma udělá dobrou atmošku, tak je úspěch zaručen:-) Každopádně dobře natočené i dobře strašidlené, ty irské lesy jsou fakt mazec. 77% ()

TheSpearCZ

Mohla to být parádička se zajímavým námětem, ale místo toho jsem se dočkal pouze hororového béčka, které je spíše odpuzující, než do děje vtahující. Postavy jednají opravdu nereálně a celkově se tenhle film vůbec nepovedl. Slabší 2* ()

mala_kea

Corine Corine, stojíš v pěkné ........ ani tak rovině jako někde v dolíku. Trailer slibuje nějakou ultimátní řež a ve finále je z toho jen nudná honička dvou lidí a neexistujících (nebo existujících?) příšer z lesa. Kdyby alespoň ta lesní monstra za něco stála a nevypadala jako alien ve fázi rození. ()

Ben Nevis

Strašidla v tak trochu vědeckém pojetí, protože všechno strašení má na svědomí jedna invazivní plíseň. Podobné téma je v Kingově Dreamcatcheru. Nicméně horůrek jsem si užila, i když plíživé strašení brzo vystřídá invaze monster na nic netušící měšťáky a 3/4 filmu sledujeme holý boj o život. Alespoň nás autoři nenudí půl filmu poznáváním rodinky. Odpustím i logické lapsy ("Musíme odsud vypadnout, ale nepojízdné auto jsem nechal v lese, neva?") a moc okatou výměnu živého dítěte za panenku. ()

Ombak▼Penari

Dobrý námět a neuvěřitelně mizerné provedení. Proč z takového námětu upatlat béčko, které nemá ani hlavu, ani patu a už vůbec ne hloubku. Staří a levní Psí vojáci jsou stokrát lepší alternativou. ()

Rathalos

Velka Britania a jej dalsi hororovy kusok,ktory ma milo prekvapil,atmosfericka,tajomna,desiva a hlavne napinava pecka,z ktorej som mal zimomriavky,prisery boli fakt hrozive,davam plny pocet...:-) ()

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu