Kurt Cobain: Montage of Heck

• Česko Cobain (více)
Z akcí
USA, 2015, 132 min (Alternativní 127 min)

Seznamte se s osudy Kurta Cobaina prostřednictvím prvního autorizovaného dokumentu, který se navíc řadí mezi ty nejobjevnější a nejdůvěrnější. Na Cenu Akademie® nominovaný tvůrce Brett Morgen zkušeně smíchal Cobainovy osobní hudební archivy, dosud neuvedené fi lmové záběry, animace a objevné rozhovory s rodinnými příslušníky a nejbližšími přáteli a vytvořil niterný a detailní fi lmový portrét, který zachycuje Kurta jako nonkonformního umělce a sleduje ho od počátků jeho hudební kariéry. Fanoušci a současníci Nirvany se o Cobainovi dozví informace, které dosud netušili, a ti, kteří Cobaina a jeho hudbu objevili nedávno, pochopí, proč se z něj stala nesmrtelná legenda. (Bontonfilm)

WillDormer

Jednoznačně jeden z nejlepších hudebních dokumentů. Do mrazivé, depresivní a hektické atmosféry, která dokáže věrohodně nastínit genialitu a komplikovanost Kurtovi potemnělé duše, vás vtáhnou výtečné, animované sekvence nebo doposud nezveřejněné, velmi intimní záběry z manželství s Courtney. Detailní popis Kurtova dětství dokáže odkrýt až děsivě mnoho otázek na jeho pozdější vývoj a chování v dospělosti. Umělci jako Kurt Cobain se rodí jednou za desítky let. Umělci, kteří svým příběhem, spontánností a talentem dokáží ovlivnit celou generaci a stát se nesmrtelným. Tenhle dokument je toho věrohodným důkazem. ()

AmericanX

neuvěřitelná práce animátorů a střihačů, pro mě dost šok uvědomit si, jak strašně nešťastný a plný deprese celý svůj krátký život byl.. velmi hluboký pohled do nitra jedné rozervané duše.. ()

JakuBBukaj

Scéna kdy začíná hrát Smells like teen spirit ve sborovém podání a u toho běží záběry z točení klipu je pro mě slovně nepopstatelnou atmosferickou veličinou. Husina jak bič. A velkej filmovej zážitek. Pro mě osobně to nebylo o faktech, který mi film podává jako spíš o pocitech, který byly silný. Kurt je pro mě životní osobnost.. ()

Lazy87

Moc dobře natočenej dokument. Ačkoli příběh asi zná už většina lidí, tak tady se nudit snad nikdo nebude. Prostě Nirvána. ()

nolitimere

Tak takto hodne brutálny depresívny dokument som ešte asi nevidel ... veľmi dobre pojaté.Nie som síce veľký fanda Nirvany , ale myslím si , že on si určite túto poctu oprávnene zaslúžil.Trochu som bol prekvapený neúčasťou D.Grohla/nepočítám spomienkové zábery/ .... ()

flegmos

V dokumente dali rozhovor: Kurtova matka, otec. vdova a basak Krist Novoselic. Dalej su tam kresby a texty z jeho zositov a rodinne videa. Film ako dokument posobi ako nedokoncena skolska praca. Vobec nejde do sirky ani do hlbky. Klzanie po povrchu. V urcitych momentoch zbytocne utahane a nepotrebne nudne. Kurt by vas preklial keby ten film videl. Pre vsetkych fanusikov odporucam knihu Těžší než nebe - Životopis Kurta Cobaina od Charles R. Cross. Tento film je pre ozajstnych skalnych Nirvany inak uplna strata 2 hodin zivota. Hadam budete rozumni a nebudete pozerat tento shitny dokument. f**k ()

ciapok

vkusný záver iba potvrdil, že tento dokument, navyše podporený neskutočnými animáciami, je top kvalita. Kurt si to isto zaslúžil. ()

Darkshire

Nirvanu som prvý krát počula keď som mala 12 rokov, odvtedy je to moja najväčšia srdcovka, forever. Dokumentov som videla veľa, ale tento je naozaj top. Nepátram či je všetko pravda alebo nie, to sa už nikto nedozvie, každopádne ľudia ktorí sa na vzniku dokumentu podielali odviedli úžasný kus práce, to ako sa vyhrali s jeho kresbami a dali do pohybu do tej dokonalej , silnej hudby bolo úžasné..Zazrela som tu niekde komentár, že jeho texty sú bez výpovednej hodnoty tak to sa skutočne Marek1991 mýliš , len si ich absolútne nepochopil, neprecítil. Vôbec. A ani jeho hudbu. Nič... ()

Dobry_clovek

Zdlouhavy a diky animovanym vyplnim i casto nudny dokument o chlapci, ktereho jeho verni fanousci povazuji za genia. Daleko vic slo ale o pozerskeho narkomana zamereneho predevsim na sebe sameho, o kterem by dnes nikdo nevedel pokud by mu nepodala pomocnou ruku firma Geffen a z jeho neucesaneho, a ne prilis dobre hraneho, punku neudelala hladsi a predevsim energii nabity grunge. Domaci sceny s Love byly jako z dokumentu Trestikove o dvou narkomanech, kteri placaji jednu " moudrost " za druhou, vcetne takovych perel jako " chtela jsem mu zahnout, ale neudelala jsem to, protoze to na me poznal a musel se kvuli tomu nastrelit ". Zajimave je srovnani s dokumentem Amy, kterou potkal velmi podobny osud, ale ji to, ze ji jde predevsim o hudbu nez o slavu, clovek zkratka veri vic. ()

vince_c

Bizarní až odpudivý obrázek prohlubující se deprese. S Kurtem to nemohlo dopadnout jinak, než to dopadlo. Ale lidstvu po něm nepochybně zůstalo několik nesmrtelných songů. ()