Mozek v plamenech

• Kanada Brain on Fire (více)

Biografické drama vycházející z příběhu a stejnojmenné knihy Susannah Cahalanové, mladé novinářky, kterou postihlo zřídkavé neurologické onemocnění... Susannah Cahalanové je 21 let a má před sebou slibnou novinářskou kariéru v New York Post. Najednou začne trpět záhadnou nemocí. Mívá časté záchvaty, slyší hlasy a její stav se blíží k šílenství. Jak ubíhají týdny, záchvaty se stupňují, nevysvětlitelně přechází od vzteku a násilí do stavu katatonie a lékaři nejsou schopni stanovit správnou diagnózu. Po dlouhodobém pobytu v nemocnici se konečně najde lékař, který doslova na poslední chvíli objeví skutečnou příčinu nemoci. Pomůže jí krůček po krůčku vyléčit se a začít znovu žít jako plnohodnotný člověk. (JOJ Cinema)

Jaro_slav

Když se tvůrci rozmejšleli, proč točit film pro světovou komunitu neurologů, chtěli obsadit ňákou fakt dobrou herečku. Třeba Saoirse Ronan. Jenže producenti si spočítali, že v kinosálech je typická obsazenost 0,63 neurologa, takže se film musí zatraktivnit i pro plebs a tvůrcům to vysvětlili: Chloë má větší CHARISMA. Vpředu i vzadu. Plus to určitě naláká i ty hejsky, co ji viděli jako 11letou v Kick Ass a od tý doby furt čekaj, až nebude jailbait. Což ona už nějakej ten pátek neni, zato je z ní celkem vyrovnaně mdlá herečka, takže film, kterej by Saoirse možná dokázala pozvednout, Chloë jen tak provlnila skrznaskrz tou svou blonďatou ovul— pardon, ondulací, takže je natolik zapomenutelnej, že i já tenhle koment píšu s asi měsíčním zpožděním. ()

oliwer10

Další díl doktora House ... jen to bylo delší a o dost větší nuda. Mám rád Chloë Grace Moretz a docela i chápu, že na tuhle nabídku kývla. Prostě tu byl tak nějak prostor se ,,ukázat,, to se ale bohužel nestalo. Průser ... ()

BOURQUE

Vo svojom žánru dobre režírovaný. Film, na základe skutočných udalostí, zachytáva ochorenie mladej slečny, čo spôsobí zápal v jednej časti jej mozgu. Film bez zbytočných odbočiek, sústreďujúci iba na dôležité aspekty celého príbehu. Veľmi zaujímavý a pôsobivý výkon od Ch. G. Moretz. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

MickeyStuma

Autoimunita. Z lékařského hlediska má mnoho podob a kdo se s něčím takovým potýká, ví, že se nejedná o nic jednoduchého. Při autoimunitních onemocněních není organismus schopen správně identifikovat škodlivé vetřelce a imunitní systém ničí i buňky vlastního těla. Příběh o profesionální mladé novinářce příkladně poukazuje na nebezpečnou skutečnost autoimunity, kterou postihne mozek. Takový jedinec se začne chovat podivně, byť jen chvilkově, a ano, každý by řekl, že se chová jako blázen. Jenomže takovéto stavy se pomaličku zhoršují a problémy na sebe nenechají dlouhou čekat. Hrdinkou příběhu je Susannah, kterou taková nemoc postihne a my máme možnost vidět jak se takto postižený člověk mění, co na to společnost a rodina a hlavně lékařská věda. Zahrála si ji Chloë Grace Moretz, která tímto udělala ve své herecké kariéře další krok kupředu. K dokonalosti samozřejmě ještě toho hodně chybí, ale její snaha dát do role všechno je vidět. Nedokonalosti má i film jako takový. Schází tomu ta správná atmosféra zoufalosti a citů. Scény, kde lékaři nad Susannah lámají hůl, protože nemohou žádnou vyšetřovací metodou najít příčinu a rozhodnou se k řešení, které je po lidské stránce šokující, prostě s divákem zase tolik nehne, jak by správně mělo. Na druhou stranu je dobře ukázáno jak takový člověk autoimunitou mozku vypadá a co všechno se může stát. Už z tohoto hlediska snímek za povšimnutí stojí. ()

Rathalos

Uzasne natocena smutna drama podla skutocnej udalosti o tom,ako sa z cloveka moze stat z uplneho zdravia blazon,no pravda je niekde uplne inde a Chloe Grace Moretz podala skvely herecky vykon,uz parkrat ma presvedcila,ze je to super herecka...:-) ()

mira.l

Teda já jsem od toho nic moc nečekal, a o to milejší to bylo překvapení. Nepříliš dlouhá jednohubka, od které jsem se nedokázal odtrhnout a s napětím sledoval, co se z toho vyklube, jak to dopadne. Osobně jsem tipoval, že nemůže skončit jinde než pevně přikurtovaná na psychiatrii. Od Chloë výborně zahráno. ()

Najt

Vynikající film podle skutečné události, kterého dělí od absolutního hodnocení jen délka filmu a urychlený a náhlý konec. To je škoda jako blázen, protože 10 minut před koncem se stále neví, co dotyčné je, pak si nestihnete ani uprdnout a najednou běží závěrečné titulky. **** SPOILER**** Celá léčba trvá ve filmu asi 3 vteřiny, kde dotyčná leží na pokraji smrti na lůžku a pak jen střih a už je doma a vyléčená. To považuji za promarněný potenciál, jinak to bylo ale výborné .. ()

wege

Pod vlivem první série Médium jsem zatoužil vidět Chloë zase jednou ve filmu. Bylo to depresivní, to moc teď nepotřebuji. Ale zase její herecké spektrum je velmi široké, kvalitní a i přes námět takové osvěžujíci. Nicméně ten film má 4 hvězdy jen za ní, jinak to nebylo nic moc. Celé to bylo takové odfláknuté, prostě nedotažené, abych si to trochu více užil. Ani žádnou paralelu se svým životem jsem nenašel, dnes nebude žádná sebeterapie. Možná si jen važme toho, že nám mozek funguje v pořádku, i když se v něm honí všechno možné, nedokážete normálně přemýšlet a soustředit se na to, aby člověk mohl normálně fungoval, ho stojí veškerou (i mentální) energii. ()

marek29

Hele.. Prostě, strašně, jakoby je to příběh o solidním lítání po obrázcích. Podle skutečné události a jako dokument o mentální poruše je to asi dobrý. Jako film moc děje nenabízí :-/ takže nevím hak hodnotit. Film na 4 hvězdy bych urazil, ale na trojku to asi není zase tak špatný.. Asi lehké doporučení - úplnej průser to není a do děje mě to vtáhlo musím říct. ()

VlastaFlaksa

Pro mě to bylo moc roztahané a navíc jsem celý film měla dojem, že hlavní hrdinka má po nepodařeném botoxu pořád rozmazanou rtěnku. ()

anetd1

Wow, těžko při hodnocení rozdělit příběhovou linku od jeho zpracování. Potenciál to mělo určitě větší, každopádně je dobře, že se tento silný příběh dočkal zpracování alespoň v určité kvalitě a úspěšně se mu daří vtáhnout do děje i zapnout emoce. Obsazení hlavní hrdinky mi sedlo, zbytek ničím nenadchne, ale ani neurazí. ()

Aywes

V celku slabé zpracování relativně zajímavého příběhu. Jasně, vzhledem ke speciální nemoci je takové sdělení určitě fajn, ale herečka v hlavní roli mi prostě nepasovala. Nepopírám ale to, že zahrála docela slušně. Možná jen trochu přehrávané. Převážně změny nálad byly trochu přitažený za vlasy. Nejedná se ale o úplně nezajímavou věc. Pokud se o danou tématiku zajímáte, tak klidně na film mrkněte. Jen nečekejte dokonalost. ()

PamelaJJK

Přestože nejsem fanouškem Chloë Grace Moretz, tak filmy s ní, které jsem měl možnost vidět, bývají povětšinou dobré a lepší. I zde jsem překonal svoje nesympatie k této mladé dámě a opět jsem nelitoval. Dokonce mi ke konci snímku začínala být i sympatická, tak uvidíme do budoucna. V Mozku v plamenech táhne Chloë celý film a všichni ostatní jsou proti ní maximálně poloviční. Chloë je v roli Susannah přesvědčivá a úžasná. A uvěřitelná. Díky ní má film atmosféru, která vás přitahuje jako magnet a i přes pomalejší tempo není prostor pro nudu. Škoda jen kratší stopáže a trochu "urychleného" finále. Myslím, že zde byl prostor pro trošku delší, rozvinutější a podrobnější závěr. Ale i tak je Mozek v plamenech vynikajíci a rád se k němu někdy vrátím. ()

Rheinland

Velice dobrá jednohubka, celou dobu mě držela v napětí a zvědavosti. Náhle změny nálad, chování a všeho okolo.Ten pocit, když nevíme co se to s námi děje a nemůžeme to ovládat.Musi to být peklo. Svět se nám otočí naruby. Pro mě určitě zajímavý film. Od začátku až do konce mě udržel. ()