poster

Ten Jim

 • Velká Británie

  Just Jim

Komedie / Drama

Velká Británie, 2015, 84 min

Režie:

Craig Roberts

Scénář:

Craig Roberts

Hudba:

Michael Price

Producenti:

Pip Broughton

Střih:

Stephen Haren

Scénografie:

Arwel Jones

Kostýmy:

Sian Jenkins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Ten Jim se tváří divně a ještě k tomu divnej je. Film se tváří normální, ale ve skutečnosti je divnej. Určitě se jedná o zajímavé drama, které je spíše psychologického rázu, než komedií. Ale jelikož mi nesedla ani jedna postava a transformace Jima byla vysloveně na přes držku, jsem nakonec rád, že to film uhrál alespoň na ty tři hvězdy.(15.12.2015)

 • rikitiki
  **

  Jakoby ten Dean, který se odkudsi vynoří, aby hlavnímu hrdinovi pomohl změnit se ze zakřiknutého podivína na frajera, ani nebyl reálná postava. Spíš pubertální hrdinovo alter-ego, které mu ukáže cestu, jak se vymanit ze slupky otloukánka, aby později zjistil, že je to cesta do pekel. ____ Příběh je ale nudný, řídký, velmi nesmyslný a celkově nesympatický.(26.9.2017)

 • slunicko2
  ***

  Pomalý lehce symbolický film, v němž není vždy jasné, co je skutečnost a co není. 1) 24letý Welšan Craig Roberts si napsal scénář (debutant), snímek zrežíroval (debutant) a hrál v něm titulní roli. Zaujala mě jeho pěkná postava a zajímavý obličej. Rovněž 30letý Emile Hirsch (americký soused Dean) nebyl k zahození. 2) Don´t be yourself. Be cool!(5.1.2016)

 • teplic
  ***

  Takže velšský coming-of-age psychologický bordel. Až príliš osciluje medzi komédiou a psychologickou drámou s paralelizmom triviálnym (topenie sa v potoku), ale aj pomerne premysleným (sekvencie filmu z kina). V istom zmysle ako Fight Club, len nie Fight a nie Club, takže nič som nepovedal. Obstojné herecké výkony, hlavne rovnomenný hrdina sa celkom prirodzene vie meniť z trtka na debila a späť. Trošku otvorenej moralitky typu "naozaj chceš byť takýto?" uškodilo.(6.2.2016)

 • Marze
  **

  Teen příběh, který balancuje mezi humorem a temnotou. Kamera je výborná, ale příběh nějak ztrácí dech.(13.5.2020)