Žena

• Švédsko The Wife (více)
Trailer 1

Za každým úspěšným mužem stojí skvělá žena – a vy teď máte tu čest ji poznat. Joan Castlemanová (Glenn Closeová) je oddaná, prudce inteligentní a stále velmi půvabná kráska, zkrátka dokonalá manželka. Čtyřicet let strávila ve stínu svého charismatického manžela Joeho (Jonathan Pryce), jehož hvězdné spisovatelské kariéře obětovala svůj talent, sny i ambice. Celou tu dobu s humorem a grácií sobě vlastní přehlížela jeho nevěry a výmluvy na "umění". Díky tomu je však jejich manželství plné životních kompromisů. Teď se Joe chystá převzít Nobelovu cenu za svou uznávanou a plodnou tvorbu. A Joan se náhle ocitá na pokraji zhroucení. Stanout tváří v tvář největší oběti svého života a tajemství manželova úspěchu bude pro Joan jako rána z milosti. (Cinemax)

Trailer 1

Necrotongue

Téma filmu bylo podle mě výborné, Jonathan Pryce a hlavně Glenn Close podali skvělý výkon, ale ani to nestačilo. Tempo příběhu bylo totiž k uzoufání pomalé a místy jsem se trochu nudil. Možná by pomohlo,kdyby mi tvůrci dopřáli nějaký ten humor (vhodný prostor tam rozhodně byl), jenže každou scénu, která mohla být vtipná, uzavíralo depresivní zakončení, takže na mě celý snímek působil příliš šedivě. ()

kajas

"Má žena je můj rozum, mé svědomí a inspirace..." I tato slova zazní v projevu čerstvého laureáta Nobelovy ceny za literaturu. Jeho manželka má slzy v očích, ale vyjadřuje tím opravdu radost a hrdost na manželův úspěch? Film bych si s největší pravděpodobností nechala ujít (neběžel ani v našich kinech), ale zaujaly mě nominace a ocenění představitelky titulní role Glenn Close (kterou všichni známe jako Cruellu ze "101 dalmatinů"). Mile mě překvapilo, jak bylo na první pohled standardní konverzační drama vystavěné (a prokládané flashbacky) a díky umírněné stopáži vůbec nenudilo. P. S. Glenn podala výborný výkon, ale Oscara bych letos přála jiným herečkám. ()

BOURQUE

„Manželka“ na prvý pohľad vypadá na jednoduchú drámu, ale v skutočnosti v sebe skrýva viac. (Nekonečná) láska (a úcta) ženy, ktorá dokáže zakryť všetky hriechy manžela, „umelca“. Medzi nimi nevera a plagiátorstvo sú najkritickejšie. Hlavne tá druhá spomínaná vec dostane väčšie slovo. Film v prvej polovici je spíš pasívnym a nie príliš presvedčivým výstupom hercov/herečiek. Akoby sa všetko chystalo na nejakú veľkú záverečnú scénu. To aj dostaneme v predposlednej scéne, kde hádka medzi manželkou a manželom vyvrcholí. Príde bod, kde už žena prestane tolerovať tie veci, ktoré celý život tolerovala. G. Close hrá presvedčivo a razantne, ale až v druhej polovici. Tá prvá patrí spíš jej dcéry A. Starke aka mladá G. Close. Nomináciu G. Close na Oscara chápu a vážim si. Škoda, že film nedokázal lepšie spojiť scény odohrávajúce sa v minulosti a v súčasnosti. P.S.: Film Slova bol hlbším zážitkom. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

elanius

(24/2019) / Excelentná konverzačná vzťahovka pre trošku náročnejšie publikum. Áno Glenn Close si vyslúžila právom nomináciu za hlavnú rolu, ale Jonathan Pryce to podľa mňa zahral ešte lepšie. Vzťahy, emócie, životné krivdy, tajomstvá, na tomto založiť film a spraviť ho takýmto originálnym spôsobom, to už naozaj chce kopu kumštu. The Wife je typický malý veľký film, ktorý vie zostať dlho v pamäti. (8/10) ()

hansel97

Famózní výkon Glenn Close, ovšem neopomínal bych tu ani Jonathana Pryce, protože už dlouho jsem nějakou postavu tak moc nenáviděl, a to je hlavně díky jeho výkonu. Nádherně vystavěný příběh, ve kterém se herecky i stylisticky pracuje s minimalitou a za mě to funguje výborně. Konec mě fakt nechal bez slovo. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (mrborn2lose)
  • Přípravy tohoto filmu trvaly téměř 14 let. (mrborn2lose)

Související novinky

91. ročník Oscarů vyhlášen

91. ročník Oscarů vyhlášen

25.02.2019

V noci ze 24. na 25. února 2019 byly vyhlášeny 91. ceny americké Akademie filmových umění a věd. Od roku 2002 se udílí v Dolby Theatre, a letos tomu nebylo jinak. Jedna výrazná věc se ale přeci jen… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)