Reklama

Reklama

DobroDRUH

(pořad)

Obsahy(1)

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i situace hraničící se smrtí. Nejen na to se mohou diváci těšit v nové dvanáctidílné docureality České televize Dobrodruh. Fotograf a cestovatel Adam Lelek v ní na vlastní kůži prožívá vzrušující, nepředstíraně silné příběhy, které mají jedno společné – velké dobrodružství.
Pořad je natáčen jako reality show, kdy Dobrodruh při cestách po exotických zemích řeší každodenní problémy spojené s cestováním, jako např. místní dopravu, jídlo, ubytování, setkání s domorodci a jejich kulturou, setkání s často nebezpečnými zvířaty a návštěvou exotických míst, kde Dobrodruh zažívá nepředstíraně silná dobrodružství. (Česká televize)

(více)

Recenze (86)

Godhaj 

všechny recenze uživatele

,,Teď už něbudu vytočenej, že nám nefunguje klimatizace, ale budu šťastnej, že vůbec jedem, vóchochó!“ Pan Lelek zažívá ve svém seriálu opravdová dobrodružství, zkoumá hluboké pralesy, rozeklané hory a vyprahlé pouště… A já měl celou dobu pocit, že si ze mě někdo utahuje a věší mi bulíky na nos. A to nejen přepáleným komentářem pí Polákové, která před jakoukoli věc musí narvat nějaký ten šťavnatý přívlastek. Nicméně Lelek po celou dobu jen fňuká, vozí si zadek v autech, na lodích a platí si průvodce. Největším dobrodružstvím tak zůstává rozbitá klimatizace v autě, žraní různorodého hmyzu a hledání levného hostelu. No, být v dnešní době dobrodruhem asi není nic těžkého. Stačí nasadit slušivé konversky a trendy šátek s kšiltovkou a může se vyrazit. K tomu je Lelek tak ukrutně nesympatický, že je utrpení se na něj dívat a poslouchat jeho tupé žvásty. Soundtrack složený ze samých soundtracků mi trhal uši, i když jsem na to byl později připraven. Tenhle seriál mi trochu připadal jako nějaká parodie na cestování. Škoda, že to tvůrci rovnou nepřiznali, to bych šel s hodnocením výš. ()

Brtniik 

všechny recenze uživatele

Veliký TV průšvih! Tak to vypadá, když průzkumy ukáží, že frčí cestopisné pořady (Češi, Němci a samosebou Japonci dost cestují) a vyvstane projektové rozhodnutí svézt se na této vlně. Přiznávám, jsem „průměrný“ divák a cestovatelské pořady mám moc rád, ale druhý díl byl maximum, co hodlám, v rámci zachování duševního zdraví, vydržet. Chudáček zdivočelý mamánek hapal na (fujtajbl) slizké kládě a narazil si hrudní košíček! Auau au! To je k nesnešení! Doktoraááá! Ale anglicky válí, čili že by TV kurz AJ? Slovo dobrodruh či dobrodružství v sobě obsahuje minimálně jednoho parťáka, na kterého je spoleh. Televisní hrdina však podstupuje dobrodružství „sám“ se štábem za zadnicí. Ve světě to ovšem není ojedinělý model pořadu zaměřeného na ohromení peciválů u TV. Znám maníka, který s kámoši koupil PV3S, opatřili ji vele palivovou nádrží (někdo leží na peci, někdo na ohromné nádrži), naplnili ji a vyrazili do Nepálu. To jsou ale životaschopní kluci, ne jako hrdina DobroDRUHa. Jedna hvězda za podstoupené očkování a tím podporu zdravotnictví a za milý komentář Barbory Polákové. ()

Reklama

ondrula odpad!

všechny recenze uživatele

Všeobecný odpor, který se z řad diváků zvedl k osobě Adama Lelka (kterému se ne nadarmo říká Madam), je opravdu výmluvný. Vše už tu bylo řečeno, dodal bych jen pár vlastních postřehů. Přijde mi, že Lelek nedokázal uchopit koncept pořadu; on je obyčejný zhýčkaný turista (znovu a znovu zaskočený tím, že cestování je nepohodlné), který se snaží hrát si na velkého cestovatele a tyhle dvě skutečnosti se neustále třou. Dychtiv dobrodružství, vydal se Adam do pralesa mezi domorodce a bylo na něm vidět, jak velký sousto to pro něj je, jak u toho strašně trpí, pak tam ještě ve svých cvičkách uklouzl, "prorazil si plíci" a přestože se ukázalo, že mu nic není, zbaběle "expedici" rozpustil, protože se mu zpátky do divočiny už prostě nechtělo. V ostatních dílech se toulá po profláklých turistických destinacích, diví se, kolik je tam lidí a deklamuje tam nějaký svoje vyčteninky z letáku. Moc zajímavý. Odpudivá je také jeho nedobrodružná vizáž: conversky (zvlášť vhodné do pralesa), buzerantská šálička, slaměný tralaláček, plesnivá bradka, slabošské piknické tělíčko, zhýčkaná kulatá tvářička a špatná angličtina - inu sympaťák. Je také dobré si všimnout, jak Lelek působí při styku s domorodci rozpačitě, tlačí ze sebe nějaký kecy, ale domorodci po celém světě na něj koukají dost pohrdavě. Ano, Adam Lelek moc sympatií nevzbuzuje, a může si za to samozřejmě sám, protože trpí naprostým nedostatkem sebereflexe a hlavně se chová jako blbec. Lelek, zřejmě zaskočen skutečností, že není žádným dobrodruhem, tráví dost času dobrodružně u talíře. Ale i tam selhává, když si hraje v Číně na světáka, že jako sežere kdejakou havěť, ovšem když mu švábí gangliony vystříknou do pusinky, může se posrat nevolností. Skvělé jsou takové ty chvilky prozření, že se Lelek málo chová jako dobrodruh a více jako rozmazlený turista, to se pak pustí do dobrodružství spočívající v hledání levného ubytování v Mexiku, anebo tamtéž v záběrech na kráčejícího Lelka křečovitě svírajícího svou buzerantskou mošničku, aby mu jí nevyrval z jeho slabošských ručiček drogový kartel. Z celého seriálu je hodně zřejmé, jak velký je to průser a jak moc prachů to všechno muselo stát a to je hodně smutné. Ještě si neodpustím odplivnout si nad Lelkovým moderátorským talentem; ten spočívá v otravným promlouvání do kamery za užití žargonu pražských debílků z 90. let. Typicky třeba: "Pojďte se mrrrknout, to je hustej masakrrr, každej tu hrrraje na jinej kráááám." Adam Lelek ovšem také neváhá být vtipný; krásně to lze ilustrovat na sráčsky zákeřeném humoru v situaci, když mu rozpačitý mexický instruktor potápění navrhne, že si dají závod v oblékání neoprenu, Lelek se nato z pozice zákazníka začne dožadovat pomoci s oblékáním, a pak instruktorovi vítězně oznamuje, že vyhrrrál. ()

Narciska 

všechny recenze uživatele

Humor a nadsázka v dokumentu, proč ne? Jen mě asi více těší prostřednictvím kamery poznávat jiné světy než poslouchat českého ufňukánka, který si určitě (!) zlomil žebro. A taky nemám ráda zavádějící informace - větší obnos peněz si nebudu měnit ani na české ulici, nemusím proto opakovat stereotypy o africké chudobě a kriminalitě. ()

Freza77 

všechny recenze uživatele

Dokomunt který odhaluje pravdu a skutečnosti mnohých lidí různě po světě. Bez cenzury vše v pravých barvách. Krásná příroda, cestování, kultura a vzápětí skutečný život lidí. Například na Madagaskaru, který Adam projížděl bylo vidět neskutečné chudoby a tváří v tvář viděl lidí, kteří se živí čímkoliv co najdou a jsou šťastni že jim něco dáte ikdyž je to třeba pro nás blbá prázdná petlahev. Dokument je velmi kvalitní a nezbývá mi dát nic jiného než 5.hvězdiček :) ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Agentura, zastupující cestovatele Adama Lelka, vytvořila z jeho natočených materiálů program upravený pro základní školy s názvem Planeta Země 3000. S programem objíždí od roku 2004 sály po celé republice a představuje jej dětem. Tyto natočené materiály daly základ seriálu v ČT. (rakovnik)

Reklama

Reklama