DobroDRUH

(pořad)

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i situace hraničící se smrtí. Nejen na to se mohou diváci těšit v nové dvanáctidílné docureality České televize Dobrodruh. Fotograf a cestovatel Adam Lelek v ní na vlastní kůži prožívá vzrušující, nepředstíraně silné příběhy, které mají jedno společné – velké dobrodružství.
Pořad je natáčen jako reality show, kdy Dobrodruh při cestách po exotických zemích řeší každodenní problémy spojené s cestováním, jako např. místní dopravu, jídlo, ubytování, setkání s domorodci a jejich kulturou, setkání s často nebezpečnými zvířaty a návštěvou exotických míst, kde Dobrodruh zažívá nepředstíraně silná dobrodružství. (Česká televize)

ZnalecH odpad!

Kdyby tam nebyl ten chlap, tak si i umím představit, že by měl film úspěch. Krásné snímky přírody, domorodé kultury... Ale ten chlap tam bohužel byl. ()

Sakee odpad!

Mé oči, mé uši!! Adam Lelek je nesnesitelný burák, kterému čouhá sláma z prořídlé bradky. Proč to vysílá veřejnoprávní televize? ()

Mahowny odpad!

Přístup hlavního protagonisty dělá ostudu České republice a hlavně dává špatný vzor dětem. Je to parodie na cestovatele. Uráží to mě a evidentně i domorodce, jejichž pohledy mluví za vše... ()

Godhaj

,,Teď už něbudu vytočenej, že nám nefunguje klimatizace, ale budu šťastnej, že vůbec jedem, vóchochó!“ Pan Lelek zažívá ve svém seriálu opravdová dobrodružství, zkoumá hluboké pralesy, rozeklané hory a vyprahlé pouště… A já měl celou dobu pocit, že si ze mě někdo utahuje a věší mi bulíky na nos. A to nejen přepáleným komentářem pí Polákové, která před jakoukoli věc musí narvat nějaký ten šťavnatý přívlastek. Nicméně Lelek po celou dobu jen fňuká, vozí si zadek v autech, na lodích a platí si průvodce. Největším dobrodružstvím tak zůstává rozbitá klimatizace v autě, žraní různorodého hmyzu a hledání levného hostelu. No, být v dnešní době dobrodruhem asi není nic těžkého. Stačí nasadit slušivé konversky a trendy šátek s kšiltovkou a může se vyrazit. K tomu je Lelek tak ukrutně nesympatický, že je utrpení se na něj dívat a poslouchat jeho tupé žvásty. Soundtrack složený ze samých soundtracků mi trhal uši, i když jsem na to byl později připraven. Tenhle seriál mi trochu připadal jako nějaká parodie na cestování. Škoda, že to tvůrci rovnou nepřiznali, to bych šel s hodnocením výš. ()

Freza77

Dokomunt který odhaluje pravdu a skutečnosti mnohých lidí různě po světě. Bez cenzury vše v pravých barvách. Krásná příroda, cestování, kultura a vzápětí skutečný život lidí. Například na Madagaskaru, který Adam projížděl bylo vidět neskutečné chudoby a tváří v tvář viděl lidí, kteří se živí čímkoliv co najdou a jsou šťastni že jim něco dáte ikdyž je to třeba pro nás blbá prázdná petlahev. Dokument je velmi kvalitní a nezbývá mi dát nic jiného než 5.hvězdiček :) ()

Dzony

Já si nemohu pomoci. Mě to zatím docela baví. Jen se to nemělo jmenovat "DobroDRUH", ale třeba "Gurmán na cestách". ()

janosikhood odpad!

Pan "Otevřená zlomenina" si množství internetovýho hejtu fakticky zaslouží. Málokdy člověk narazí v bedně na tak kolosálního kreténa, jakým je Adam Lelek. Kromě toho, že cpe svou voslintanou držku do úplně každýho záběru a snaží se při tom velice chabě předstírat nějaký srdceryvný emoce... tak krom toho taky vypouští v každým díle strašlivě chytrý rady a zasvěcený komentáře. Ze kterejch bych se nejspíš poblila, kdyby se ten ukňouranej mamrd dal vůbec brát vážně. Protože se ale Lelek vážně brát nedá, sleduju ho vlastně velice ráda, protože se škodolibě bavím nad jeho nebetyčnou pitomostí. Velmi mě baví, jak si DOBRODRUH myslí, že trpí při mínus šesti stupních celsia (pardon, ale u nás na chatě bejvá před zatopením i mínus dvacet, ale nemíním o tom natočit dokumentární seriál) nebo jak se producíruje po africe se šálou a hudruje, jaký mu je děsný vedro. Pak ho pořád něco bolí nebo obtěžuje, ale zřejmě nepřekonatelným vrcholem zůstane výlet v jarmilkách do jungle. Jó, taková proražená plíce s otevřenou zlomeninou, to není žádná legrace. Ještě, že si zkušený dobrodruh dokázal udělat sám diagnózu toho smrtelnýho zranění a včas se dostal do nemocnice. Představte si, že by v táboře kanibalů naháh jarmily a skončil by třeba v polívce. Vsadím, se, že by se kanibalové ošklíbali, že Lelek chutná "ňák divně"... ()

jirin_cz

Viděl jsem asi tři díly, včetně legendární Papuy. Hodnocení je spíše za místa, na která se dostal, ale jako cestopis slabé. První díl s Afrikou se mi ještě celkem líbil, ale pak mě to přestalo bavit.. ()

Neklan006

Novodobý Emil Holub, vycházející hvězda mezi cestovateli! Nebo spíš česká odpověď na seriál Idiot na cestách, zde bohužel myšleno naprosto vážně. ()

zdeci odpad!

No ty káďo Láďo - co to má b(l)ejt??? Lidožravci, proboha, sežerte to český odporný barevný prase! ()

Sakulnikov odpad!

Mockumentary by to bylo dobré. U některých hlášek jsem se smíchy za břicho popadal, ale návod pro začínající dobrodruhy to je spíše negativní. ()

xpaja odpad!

Je jen málo pořadů České televize, u kterých hluboce lituji, že platím koncesionářské poplatky (zvlášť když ani nemám TV). Todle je ale do očí bijící příklad. Je mi zle z pomyšlení, že třeba jen jediná koruna z mých poplatků posloužila k proplacení dovolené téhle navoněné arogantní bábovce. Dávám --- == 5 % == --- , za odvahu vpustit na obrazovky koncept "rádoby cool pohádky o tom, jak se český hloupý Honza vydal do světa". ()

ESNYR

Nechci se tady chlubit jakej jsem tvrďák a dobrodružství mi je bližšší než teplo domova, ale řeknu rovnou že takové trapné dobrodružství jaké zažívá chudáček Ádík jsem teda zažil několikrát.Stačilo u bráchy v "divočně" zažít 2 metry sněhu. K nejbližšší civilizaci je to z jeho pastoušky nějak kolem 2 KM, takže prošlapat dvou metrové závjeje sněhu, když bylo jasné že cestáři nepřijedou, bylo skoro na půl dne. ¤¤ Ádík tady zevlí, stěžuje si, je mučen horkem, prošlapá si nové cvičky a neustále se diví co se kolem něj děje za podivnosti. Takovej kretén to přece být nemůže, nebo jo ? ()

pavliCZECH odpad!

:-D To je ten typ pořadu, u kterýho dáte buď odpad nebo naopak 5 hvězd, páč co předvádí pan Hrudníknakřivo je neskutečný. Jak napsal CheGuevara - máme tu novýho Davida Brenta. Jo, všem je trapně, krom hlavního hrdiny. ()

Puppy odpad!

Druhy dil byl jeste strasnejsi nez prvni. Diky docela dobre kamere by to slo zachranit jedine tak, ze ho z toho kompletne vystrihat. Dokonce si nechal registrovat oznaceni "dobrodruh" na Uradu prumysloveho vlastnictvi :-) Poznavaci znameni: ruzova termoska ()