poster

ABBA ve filmu

 • český

  ABBAmánie

 • Austrálie

  ABBA: The Movie

 • slovenský

  Abba vo filme

Dokumentární / Rodinný / Muzikál

Austrálie / Švédsko, 1977, 96 min

Scénář:

Robert Caswell

Kamera:

Paul Onorato
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dex2man
  ****

  Ačkoliv Abba není zrovna moje krevní skupina, rád bych nějaký koncert v dobách největší slávy a celosvětové mánie zažil, protože při roztříštěnosti hudební scény a množství stylů je jasné, že už se něco takového nebude nikdy opakovat. Tenhle polodokument mi aspoň vytvořil vzdálenou představu, proč na tom rodiče tak ujížděli:) Mimochodem ABBáci jsou sympaťáci a Agnethin gluteus maximus rozzáří každé vystoupení, umí s ním totiž pracovat stejně dobře jako s hlasivkama.(23.10.2012)

 • zigy
  *****

  Čert vem reportéra, který je mi stejně celkem sympatický. Důležitá je skupina, jedna z nej, které kdy hrály. Koncertní šou se skvělým zvukem, sexy zpěvačky, jednoduché a přitom tak krásné choreografie, a všudypřítomná láska k hudbě a dobrá nálada. Obsahuje mj. dvě vypalovačky, u kterých neuvěříte, jaký měla Abba rockový drajv - Get on the Carousel a I´m a Marionette.(5.11.2015)

 • subic
  ***

  Rok 1977: Dnes prodává ABBA po celém světě nejvíc desek od dob The Beatles. Žijí ve Stockholmu a v létě na ostrově Archipelago. Většina písní vznikla v malé chatě při jammování u piana a s kytarou... a dál viz zdejší obsah. Je to vlastně úplně první dokument o ABBA v době, kdy byli na úplném vrcholu.(8.9.2015)

 • quixote
  *****

  WE WANT ABBA!!! WE WANT ABBA!!! Režisér nechtěl nasnímat jen koncertní šňůru, tak si vymyslel "děj". Ta story samozřejmě není nic moc, ale funguje výborně. Stejně tu jde hlavně o Abbu a té si ve filmu užijeme do sytosti. V žádném jiném filmu, ani v klipech nemá tolik energie a ajfru. "Abbamánie" po australsku byl vážně fenomén a filmu se to podařilo zachytit. Pro fanoušky 5 hvězd - bez debat. Ostatní ať si dají třeba Odpad!, nebude to nic platné - ABBA je prostě fenomén, který časem zraje a sílí. THANK YOU FOR THE MUSIC!!!(29.9.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Jsem ortodoxní rocker a jako takový se stydím za své hodnocení. Nicméně nemohu jinak. Písničky od Abby mne totiž dostihly dříve než rocková rebélie a já pro ně pořád mám určitou slabost. Přitom k tomuto snímku mám v podstatě jen samé připomínky - dlouhé tiskovky, pitomý reportér, nulový děj, ale koncerty všechna zmíněná negativa posílají k šípku. Chemie mezi kapelou a diváky funguje dokonale, zvuk je vynikající a divoká móda sedmdesátek má taky něco do sebe. Až v podniku Katoda Olomóc seženu vadnó elektronku E13, tak si opravím stroj času a vydám se s Abbou na nějaké koncertní turné. To australské by určitě stálo za to.(29.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace