Se slovníkem v posteli

• USA The Sleeping Dictionary (více)

Ve 30. letech 20. století přichází mladý, naivní důstojník John Truscott do britské kolonie Sarawak na Borneu, aby pomáhal s civilizováním kmene Iban. Poznává tamní zvyky a podle tradice dostane svůj "slovník do postele", krásnou Selimu, která je jeho služkou, milenkou a současně učitelkou jazyka a zvyků místních obyvatel. Navzdory varování se John a Selima do sebe vášnivě zamilují. Tradice však vztahy zakazuje. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně k Selimě opět vzplane a zesílí. Je vdaná za Ibana Belansaie a stará se o malé dítě. Ten se dozví, že se John se Selimou opět setkal, vplíží se do jeho domu a chce ho zabít. Za pokus o vraždu důstojníka je odsouzen k smrti. John je odhodlán obětovat kariéru lásce k Selimě, čímž se však ocitá v situaci, kdy mu půjde nejen o čest, ale také o život. (TV Nova)

Kotsour

Film, kterému musíte stráááááášně moc odpustit, ale na druhou stranu je to čistě namíchaný lektvar romantického filmu, tak čistý, že si mě něčím získal. Jessica Alba je zde neskutečně smyslná a to ucho, který se do ní zamiluje, jsem ani nevnímal... Příběh je samozřejmě prostinký, ale celková atmosféra, prostředí a hloubka emocí, to tady prostě funguje. Tu spoustu naivních scén a ukázkově béčkových zvratů mi pozitiva silně přebila. Jo a jestli chcete sbalit holku, pusťte jí tohle a pak jí učte cizí jazyk... ()

ZnalecH

Možná si po přečtení názvu filmu budete myslet, že se jedná o typický americký film, ale není tomu tak. I já jsem na to přišel a jsem tomu rád. Místo toho, abych shlédl puberťáckou americkou komedii, jsem dostal plnohodnotný, hluboký a krásný zážitek. ()

KdG

Celkem to šlo, Jessica Alba je fakt kočka, škoda že ve filmu nic neukázala a měla na erotické scény dublérku. ()

Arsene

Je to slaďák, o tom žádná, ale... ale reálie a jihoasijské koloniální prostředí je více než poutavé. Hugh Dancy je toporně přesvědčivý úřednický zelenáč, přičemž postupně dospívá a dotváří se v samostatnou osobnost, Jessica je světácky drzá a přímá. Společně tvoří pár, ve kterém se od něj očekává vůdčí role a je to přesně naopak a který se tak dlouho škádlívá, až se rád mívá, mezitím je trochu drámo a všechno nakonec šťastně dopadne. No a s Jessicou bych se klidně učil cokoli, třeba i klingonštinu nebo maďarštinu. ()

Margerie

Přeslazený doják, který má tolik hluchých a nedotažených míst, až to bolí. Krásná příroda, nádhernáJessica Alba, k tomu jeden roztomilý klučík v podání Hugha Dancyho... Pro líné nedělní odpoledne klidně, ale slušela by tomu kratší stopáž. Nebylo nutné ji natahovat jen proto, aby ve filmu byla opravdu všechna žánrová klišé. :-) ()

katu147

Pravděpodobnost, že něco podobného se někomu stane je minimální.. ale na tom asi nezáleží.. Hraje zde můj oblíbený herec a kdyby nebylo jeho, tak tento film nedokoukám. Taková ta podprůměrná romantika.. možná se na to někdy ještě v televizi podívám a to když nebudou dávat nic lepšího a ještě když se mi bude chtít.. ()

wege

Mou vysněnou prací již není být manažerem dobrého klubu v Premier League, chci být koloniální úředník někdy mezi válkami. Vážně, to je dream job. ()

Perchta6

Chtěla bych prožít pár dní dovolené i bez slovníku... Moc by se mi tam líbilo! Ale ty místní podmínky, to už není tak romantické... Film nic moc... ()

gotham

Scénáristicky to sice chvílemi postrádalo smysl, také by to o 15 minut mohlo být kratší, byly zde úplně mrtvé, zbytečné pasáže, ale nakonec to bylo celkem příjemné romantické ,,drama" . Všemu vévodila krásná a svůdná Jessica, které prostě nešlo odolat. Na konci trocha sladkostí a sentimentu, ale dá se to skousnout.60% ()

mata77

Jessica Alba je krásna z každej strany a okrem toho tu dokazuje, že má skutočný herecký talent. Mám veľmi rada Huga Dancyho, takže nemôžem byť s hereckým obsadením nič iné, ako spokojná. Scenár mi bol povedomý z iných filmov a príbeh videný snáď miliónkrát v iných romanciach. Dokonca sa mi zazdalo, že chvíľu pozerám prvú verziu Avataru. Ale ani to mi nevadilo, Slovník do postele je proste príjemná oddychovka na nedeľné poobedie. ()

ejmyto

Všetko bolo krásne: Hugh, exotická Jesicca, okolie (ah, to okolie!), jazyk.. Napriek tomu, že kúsky boli v poriadku, film ako celok stroskotal. Škoda. ()

sutech666

Naprosto klasický romantický film. Neprekvapilo ma absolútne nič, všetko bolo predvídateľné. Napriek tomu sa to dalo pozrieť. ()

MarryW

Od tohohle filmu jsem vážně nic nečekala, tím více mě však překvapil. I když to byl klasický romantický americký příběh o chudé dívce a zapáleném kolonizátorovi, mělo to šmrnc. Vhodné pro chvíle, kdy se nechcete nudit, ale ani stresovat. ()

djcremo

Kde sa dá zohnať takýto slovník. To by som sa aj ja hneď učil cudzie jazyky :) Správne romantický, do toho krásna príroda, aj dej to má celkom zaujímavý. Film ma veľmi milo prekvapil, rovnako ako ja Jessica Alba a Hugh Dancy. ()

ToxicAli

Jo slaďáky ty já můžu. Obzvlášť když jej doplní krásná Jessica Alba, které i překvapivě celkem slušně hraje, nádherná příroda, mírumilovní (no možná ne až tak mírumilovní) indiáni a příjemná hudba dokreslující romantickou atmosféru. To mi stačí abych odpustil žánrová klišé a naivní dějovou linku. Být taková výuka cizích jazyků i u nás hned bych si zapsal kurz. ()

SelfishMan

Nuže dívat se na to dalo a vzhledem k tomu co jsem od toho popisu očekával (nic extra) tak nakonec ani nejsem zklamaný. Co člověk může čekat od romanťáku z džungle o domorodkyni a mladém přivandrovalci? Celá zápletka (sory za předchozí spoiler) to vše až moc podle nějakého učebnicového návodu na romantiku- jediné co přinášelo nového bylo prakticky to prostředí džungle a koncept "školy jazyka hrou". Bod navíc za herce, hlavně Jessica Alba z které se vážně obtížně odtrhávají oči. 60% ()