Se slovníkem v posteli

• USA The Sleeping Dictionary (více)

Ve 30. letech 20. století přichází mladý, naivní důstojník John Truscott do britské kolonie Sarawak na Borneu, aby pomáhal s civilizováním kmene Iban. Poznává tamní zvyky a podle tradice dostane svůj "slovník do postele", krásnou Selimu, která je jeho služkou, milenkou a současně učitelkou jazyka a zvyků místních obyvatel. Navzdory varování se John a Selima do sebe vášnivě zamilují. Tradice však vztahy zakazuje. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně k Selimě opět vzplane a zesílí. Je vdaná za Ibana Belansaie a stará se o malé dítě. Ten se dozví, že se John se Selimou opět setkal, vplíží se do jeho domu a chce ho zabít. Za pokus o vraždu důstojníka je odsouzen k smrti. John je odhodlán obětovat kariéru lásce k Selimě, čímž se však ocitá v situaci, kdy mu půjde nejen o čest, ale také o život. (TV Nova)

lennyd

John Truscott, mladý voják britské armády, je jako tisíce jeho vrstevníků odeslán do světa, aby poznal "jak to chodí". V britské kolonii Sarawak se velice brzy seznamuje s krásnou Selimou, která mu je poskytnuta jako "slovník do postele" (voják spí s místní slečnou, a tím se učí jejich jazyk apod). John ale navzdory všem "tradicím" nejprve odmítá, aby se později do Selimy (a ona do něj( zamiloval. A to přece britský důstojník nemůže .... Romantické drama o lásce, která není povolená, zklamání a opětovném probuzení. V hlavních rolích Jessica Alba, Hugh Dancy a krásné exteriéry exotické země, doplněné nádhernou hudbou.... ()

Jazzzz

Dávám tři za to, že film působil filmově. Nějaká kamera i výkony, ale upozornění pro mě do budoucna: Nikdy se na tento film znovu nedívat, už třeba jenom kuli dabingu. V originále by to možná šlo, ale takhle to bylo utrpení tento film sledovat... ()

Brandon

I přes hloupoučký scénář, který je jak vystřižený z růžové knihovny, nelze popřít docela originální námět. Kdyby byla hitparáda názvů filmů, tak Se slovníkem v posteli by se určitě umístil v top5. No není slovník jako slovník, s tímhle se slovíčka pamatují určitě mnohem lépe. Přestože mě to kalifornské poupě Jessica Alba moc jako domorodá kráska z Bornea nenadchla, tak jsem se alespoň naučil pár nových výrazů jazyka Ibanů......ještě doplním užitečné spojení, které ve filmu nezaznělo: "Aku rinduka nuan. Aram meh kitai ngirup." :-) ()

ybuko

Vysledne hodnoceni se bude minimalne u muzske casti divaku znacne odvijet od toho, jak moc budou (ne)rezistentni vuci puvabum Jessicy Alby. ()

Natabar

Typická romantická ždímačka citů - ale nevím, jestli to bylo tím prostředím či Jessicou Alba, ale koukalo se veskrze příjemně. ()

hroubek

Velmi milé překvapení.Čekal jsem trochu víc utahanější romantiku, ale naštěstí jsem dostal pravý opak.Výprava filmu odvedla moc pěknou práci a kameramani hodně dobře prodávají prostředí, ve kterém se film odehrává.Herci jsou poměrně sympatický, i když každý bude více sledovat Jessicu Albu než zbytek obsazení.Film sráží jen to, že jede v přesně vyjetých kolejí a nepokouší se o nic originálního.Pěkný romantický film na jedno deštivé odpoledne. ()

Sany33

Veľmi rýchlo zabudnuteľný a pominuteľný film. Vážne! Od začiatku mi ani nie je jasné o čo tam ide. Anglický koloniálny vojak ide medzi domorodcov aby sa naučil ich reč, ktorú nechápem na čo mu je, má to však veľkú výhodu, domorodci uprednostňujú učenie za pomoci slovníka do postele a práve tento typ intímneho slovníka si strihla večne sexi Jessica Alba. Potom sa do nej samozrejme buchne ale rozličné kultúry im nemôžu alebo nechcú dovoliť byť spolu. To čo sa stane potom si domyslíte sami. Ide o jedno veľké klišé a za mňa osobne zvyšuje hodnotenie na priemerné iba nádherné zachytenie prírody a teda výprava. 44% ()

masw

První film s Jessicou Albou, kterou jsem v té době ani neznal. Moc se mi na to koukat nechtělo, ale spát taky ne, tak jsem to na tu primu přepnul a jsem zato rád. Je to pěkný příběh o lásce, které nebylo přáno (a to romantické filmy nemusím). Jessica Alba mě přímo nadchla svým velmi dobrým výkonem a tak jsem si s ní začal shánět další filmy, až se stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Film je i místy vtipný, ale převážně je dojemný. Ke konci se začíná rozjíždět i nějaká akce, která ovšem za chvíli končí s koncem filmu, který podle mě mohl být delší. Zatím je to jediný vážný romantický i dobrodružný film, který mě zaujal. A také díky TV Prima zato, že ho letos zopákla a mohl jsem si ho konečně nahrát. ()

Koryntos

I když romantické filmy moc nemusím, tento kousek byl opravdu koukatelný. Sice bych z takového prostředí mnohem radši uvítala dokument i tak na mě film působil příjemně. Je pravda, že v posteli se člověk nejsnáze naučí jakýkoliv jazyk. :oD Většina komentujících zde hodnotila hereččina prsa, pěkná i já si na ně ráda počkala. :oD Na podruhé bych však film, ani její prsa, už vidět nemusela. ()

Autogram

Jessica má talent na exotické krásky, tak prečo si ju nepozrieť ako slovník v originálnom prostredí pralesa v tomto ľahkom filmíku. Odmietnuť slovník do postele môže len prudérny Angličan, ak mu to zakazujú jeho duchovia. Dlho logicky vydržať nemohol a neskončil stratený v preklade. Na film sa príjemne pozerá, aj akčné scény sú jemné, aby sa nenarušila atmosféra tropického raja, dokonca som zauvažoval aj nad štvrtou hviezdou. –––– V roce 1936 se britská říše stále ještě rozprostírala na obrovských územích zeměkoule. Byla to doba, kdy mladí muži završovali své vzdělávání tím, že služili jako správci ve vzdálených regionech. Snažili se změnit země, které spravovali... ale mnohem častěji ty země změnili je. ()

giovanni3

Pohodová romantika z džungle s překrásnou Albou, která zde hraje slovník (Takový slovních bych si nechal líbit...). Celá zápletka je vlastně dosti předvídatelná = neurazí, ale ani nenadchne. Průměrné 3z5. ()

Bouřňák

Naprosto klasická zápletka jen přizpůsobená prostředí, kde se odehrává. Ničím příliš neurazí, ale rozhodně ničím nezaujme (takový ten typ: včera jsem to viděl, dnes už nevím o čem to bylo). Doporučuji jako odpočinkový film, nevadí když párkrát krátce usnete, o nic důležitého nepřijdete. ()

Imrwere

virus virus. Sny máš hezký jen co je pravda. Tvýmu komentáři naprosto rozumim, jenom by bylo asi třeba se probudit a vrátit zpět do reality. Sám přeci víš, že Jess už je zadaná :P ()

jasse

Jo ták, už se nedivím, že každý druhý uživatel mužského pohlaví by rád absolvoval podobnou výuku...ale i z mého pohledu se bylo na co koukat. Jinak se mi ten romantický příběh docela líbil... ()