Moon Zero Two

Krimi / Sci-Fi / Western

Velká Británie, 1969, 100 min

• Pitryx

Už na začátku jsem se zasmál hned u titulků, kde vládnou zástavy USA a SSSR s kosmonauty. Rvačka v měsíčním baru mi připadla také směšná. Ale jiným způsobem. Nejsem astronom, ale nejsem si jist, jak fungují na odvrácené straně měsíce fyzikální zákony. Asi vůbec ne. Zcela zřetelně vidíme stíny /jdoucí každý jiným směrem/! Neměla by tam být tma?? Nu, pokud snímek nebudete brát vážně, /jde to vůbec/? tak se jistě pobavíte, ale zase ne až tak moc, že byste „hýkali“ smíchy. No, spočteno a podtrženo, něco se filmu upřít nedá a za snahu, „efekty“ a hlavně prostředí by se něco dát mělo. Ale myslím, že více jak dvě hvězdy to být nemohou a to přihlížím k době vzniku. Snímku totiž, mimo závěr, chybí napětí. Beru v potaz i to, že snímek je o rok starší než Kubrickova „2001 A SPACE ODYSSEY“. CI 14012011 95189617(22.1.2011)

• corpsy

Ten drahokamový asteorid, bol snáď najlepším nápadom na celom filme. Ináč nuda, pri ktorej sa až okná otvárajú.(9.9.2016)

• pepua

Velmi mizerný příběh, zpracování i hudba, tady tvůrci šlápli vedle skoro ve všem. A musím opravit komentář Pitryxe, Moon Zero Two je naopak o něco málo mladší, než Space Odyssey. Jenže zatímco Kubrick Odysseu točil tři roky, Ward to měl údajně hotové do tří měsíců. Co pak taky od takového "výpravného" sci-fi čekat...(16.4.2017)

• dopitak

Filmu, který bezprostředně a zcela konkrétně odkazuje na první přistání člověka na Měsíci, a který se námětově hluboké sci-fi opravdu nebojí, lze odpustit hodně. Slabou výpravu, hodně jednoduché interiéry a fušersky provedené triky, dlouhé a nudné pasáže bez dialogů, trapný střih, scénář ušitý horkou jehlou, nedostatek nebo spíš neexistenci napětí... Tak bychom ještě mohli pokračovat dlouho. Ovšem hudební složka, už od úvodních titulků, tomu všemu nasazuje korunu. Co na tom, že připlešlý a upocený James Olson je spíš antihrdinou, který se k půvabné (když si odkryje hlavu) Catherině von Schnell ani trochu nehodí, stejně vám bude jejich osud, vyprávěný jakoby zdaleka přes vysílačku alobalově vypadajících skafandrů, naprosto lhostejný. Ocenit lze opravdu zejména onu žánrovou hloubku, o Zemi se jen mluví, děj se odehrává v měsíčním městě a také na palubách několika měsíčních vehiklů, jsme v hluboké budoucnosti, lidstvo už se dostalo na Mars i Venuši a teď se jen čeká, kdo první zaplatí cestu na další planety naší sluneční soustavy.(27.6.2011)

Tohle je takový zvláštní film, o kterém nemohu říct, že by se mi nelíbil, ale stejně tak nemohu říct, že bych z něj skákal do stropu. Jako kdyby tohle byl předchůdce takového "Flashe Gordona". Snímek, který je na pomezí vážného sci-fi a komediální space opery a to místo mu docela sluší. Postavy jsou dobré a dobře zahrané pro potřeby filmu.(11.6.2015)