Scorpions Forever

• Německo

Forever and a Day: Scorpions

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Německo, 2015, 100 min

letem světem - čekal jsem trochu více historie a různorodější koncertní záběry(2.2.2020)

Nebyl jsem si jistý, jestli chci pátrat po začátcích této kapely, ale pak už se od toho nedalo odejít.(6.1.2020)

Mnohé jsem se dozvěděl od počátku vzniku kapely až po údajné poslední turné, kdy jsou prostřihy na části songů právě z posledního koncertu tohoto turné. Jak ale poměru znalí lidé ví, tak Scorpions je na "posledním" turné od roku 2010 a já jdu 3.12.2017 na jejich koncert :-), na který byla upoutávka před vysíláním tohoto dokumentu. Jedna zajímavost: na ruském koncertě v roce 1989, je záběr do publika a tam lze zřetelně vidět ženu s českou vlajkou. Nicméně o tom, jak je těžké skončit tam mluví všichni a že muzikanti do důchodu neodejdou nikdy.(18.10.2017)

Ach ako môžete hodnotiť kapelu, ktorá vás sprevádzala takmer celý život? Hlas Klausa a gitarové sóla Schenkerovcov? Nádherné balady z IRŠka na Mlynoch s mono búdok. Chlapci sympatickí, ktorí moju mienku o Nemcoch dosť pozmenili..(2.2.2020)