Prožít si své peklo

• Francie À chacun son enfer (více)

André Cayatte natočil tento film s vědomím, že hlavní role, postava matky, které unesou dítě, je hratelná. Ale jen jednou herečkou. Nikdo, zdá se, neumí beze slov zahrát pohled plný poznání, žalu a hrůzy tak, jak to předvádí Annie Girardot ve své vrcholné formě. (moudnik)

misterz

Prísť o dieťa takýmto spôsobom je to najstrašnejšie, čo môže rodiča postihnúť, tú bolesť si ani len neviem predstaviť a ani nechcem. Čo sa týka filmu, tak z hlavnej hrdinky (Annie Giradot) som mal zmiešané pocity. Síce tu mala pár scén, kde svoj smútok zahrala presvedčivo, ale keď som sa nad tým zamyslel ako nad celkom, prišlo mi jej správanie minimálne podivné a celkovo dosť chladné. Príbeh sám o sebe nie je žiadne terno, hlavne prvá polovica má niekoľko nudnejších scénok, avšak veľmi sa mi páčilo ako sa to nakoniec celé uzavrelo a ako to matka vyriešila. V podstate si vybrala jediné možné riešenie, nebolo nad čím špekulovať... Slabší nadpriemer. 70/100 ()

TomX2

Miestami (prevažne v prvej polovici) to bolo slabšie, najmä kvôli formátu, ktorý ma vôbec nechytil (žiadna silnejšia melódia v pozadí, žiadne kreatívne triky s kamerou či strihom, proste len také mdlé/neambiciózne technické spracovanie) a občas nadobúdal dojem, že sa pozerám na štandardný film o únose, ktorý od priemeru drží snáď len dobrá Annie Girardot. Na pozadí však prebieha silný a inteligentne vyrozprávaný príbeh so skvelým záverečným rozuzlením, vďaka čomu mu môžem prihodiť štvrtú hviezdu a povedať, že nie, to nie je štandardný film, je to pekelne dobrý film s naozaj silnou ženskou hrdinkou. ()

Frajer42

Spoilery! Vůbec nechápu zdejší vysoké hodnocení. Já viděl zcela průměrné drama. Synáček se zlomeným srdíčkem se zbavil své malé sestřičky, aby trošku potrápil vlastní maminku a nevlastního tatínka. Zajímavé to místy určitě bylo. Rozuzlení bylo více než fajn. Podstatně méně fajn byl způsob, kterým se na rozuzlení přišlo. Výkon hlavní herečky mi ani zdaleka nepřipadal tak úžasný, jak jej vychvaluje obsah. Taktéž jsem úplně nepochopil logiku toho, jít s případem únosu do televize a celý případ nesnesitelně zmedializovat. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel nascendi. ()

nascendi

Filmov o únosoch bolo viacero, ale film o pekle spôsobenom únosom je iba jeden. André Cayatte rozumel ľudskej psychike a s pomocou neskutočného hereckého výkonu Annie Girardot sa mu podarilo dielo, ktoré nezanechá odozvu snáď iba u divákov na úrovni reportérov a zvedavcov z filmu. Verím, že Annie Girardot príbeh nezahrala, ale ho prežila a urážajú ma plky tunajších odborníkov o tom, v ktorej minúte uhádli páchateľa, o tom, že okrem pár scén pôsobila chladne. Film ako celok pôsobí ako psychická bomba a ostáva v hlave dlhé roky. Preto som rád, že napriek ignorancii programových pracovníkov televízií sa mi ho podarilo po rokoch opakovane pozrieť. ()

Karrfik

Podařilo se mi sehnat alespoň VHS-rip a viděl jsem to poprvé (12/2009). A to francouzskou kinematografii zejména let 70 a 80 mám docela nakoukanou. Proč takovýto film nedají v TV? Pořád opakujou ty samé a samé filmy dokola.... (neříkám že špatné) Tedy až na vyjímky, a to většinou pozdě v noci... Tohle byl silný filmový zážitek! Annie Girardot dominuje, skvělý dabing p. Galatíkové. O ději filmu zde napsáno již dost. Přesto bych si přál ve skrytu duše trochu jiný konec... ()

• Ve svých pamětech Annie Girardot (Madeleine Girard) vzpomíná, že natáčení mělo těžký dopad na její osobní život. Rozešla se s tehdejším životním i hereckým partnerem Bernardem Fressonem (Bernard Girard) a i s režisérem Andrém Cayattem, s nímž se nepohodla kvůli závěru filmu, který jí připadal příliš drastický a depresivní. (vesper001)

Zemřel herec Hardy Krüger

Zemřel herec Hardy Krüger