Ve městě začínají systematicky umírat mafiáni a drogoví dealeři. Někdo si s nimi brutálním způsobem vyřizuje účty, a ulehčuje tak policii práci. Bývalí elitní vojáci chtějí smýt své hříchy. To ale neznamená, že po nich policie nepůjde... (TV Prima)

Martin741 odpad!

Je to pekne, take farebne, furt sa tam nieco hybe, stromceky, travu a aj schody som tam videl na urovni, - fakt ze pekny obklad na schodoch, take schody si aj ja chcem nechat oblozit kamenom - vystrelilo sa no a som sa na par mikrosekund pristihol , ze to ma teda nieco do seba. Jo a herci komunikovali normalne ze v rozvinutych vetach, ktore nielenze na seba logicky nadvazovali, ale davali aj uceleny zmysel! Gratulujem sadelnikovi a tvorcom filmu, to uz je velky uspech : 0 % ()

tron

„Položil by si život za záchranu sveta, ak by o tom nikto nevedel?“ Typická béčkarská seagalovka za skromných 8 miliónov, v ktorej Steven hrá samozvaného pomstiteľa-snipera. Akcie je vcelku dosť, hlavne potešia krvavé priestrely hláv, čo je vec, ktorá do filmu o sniperovi proste patrí. Zaujímavý a hlavne nečakaný je predfinálny twist ohľadom identity, ale nebudem spoilerovať. Seagalovho čosi-ako-súpera tu hrá Craig Sheffer (Hellraiser: Inferno, Amazonka v plameňoch, Plod noci), ktorý to spolu so Stevenom zároveň aj produkoval. ()

vegetol.mp

Solidní béčko se slušným obsazením, ve kterým Seagal jak je u něj poslední dobou obvyklý hraje druhý housle. Bodycount je naštěstí vysokej a i když Segal opět natočil svý scény v pár dnech, podařilo se ho do děje zakomponovat docela dobře. Jinak digitální krev je sice otravná, ale pořád je to lepší, než ty jalový statický přestřelky v imbecilním Rayově Sniperovi, kterej diváka unudil k smrti. Takže za mě tři hvězdičky. Bavil jsem se. ()

Lacike

Nejak sa nam roztrhlo vrece so Seagalovkami a mame tu dalsi komedialny majstrstyk. Hned na zaciatok napisem, ze je to ten typ otrasneho filmu az je to neskutocna zabava, takze ak mate radi srackoidny trash, tak nacitajte dalej a rovno žhavte internety a stahujte. Zapletka je vlastne sprosta vykradacka Punishera za ktoreho sa tu vydava sam velky (fakt velmi velky, zase nam nakynul) Seagal, ktoremu zabili rodinu a tak vyvrazduje lokalne podsvetie a po krku mu ide okrem policajtov aj jeho stary kamarat Craig Sheffer. Hlavnu ulohu tu ma prakticky Sheffer, ktory tu predvedie aj nejake tie bitky na noze a ma tu jednu zabavnu prestrelku v bare behom ktorej je donuteny cely cas sediet na stolicke. Dobry napad, ktory mi svojou vynaliezavostou pripomenul eskapady Jackieho Chana. Ale prevedenie tej prestrelky je samozrejme o niekolko levelov horsie. Dalej ma na celom filme bavila snaha rezisera a scenaristu v jednej osobe ako natocit tento film so Seagalom akoze v hlavnej ulohe tak, aby tam bol co najdlhsie a zaroven to mal co najskôr z krku. Dosiahol toho tak, ze sceny s nim su extremne spomalovane. Takze Seagal pocitovo snad pol hodinu sedi v striptiz baru a pozera na zenske. No a potom sa zdvihne a este v pomalsej spomalovacke odide. Vzruso jak svina. No a v akcii? Az na zaverecnu bitku, cely cas striela sniperkou oddelene od ostatnych hercov, takze vsetky sceny s nim mohli byt natocene behom jedneho maximalne dvoch dni. Sedi a striela. Chvilu sa premôze a stoji a striela. A medzitym su prestrihy na nejakych otrhancov, ktori to schytaju okato hnusnymi CGI trikmi. Stare dobre kapsulky s krvou su pre dnesnych videofilmarov prilis drahe. Vo finale sa konecne odhodla a ma bitku so Shefferom. Na par sekund sa jej zucastni sam velky majster Seagal, ale uz aj v zakladnom postoji pôsobi komicky. Skoro to vyzera jak keby chcel Sheffera vyzvat do tanca. Parkrat rukou rychlo švihne Seagal, ale väcsinu bitky si odmaka nejaky chudy kaskader. Ten rozdiel v postave vidno aj v tej tme v ktorej sa bitka odohrava. Po chvili Seagal zbabelo utecie ale bitka neskôr este pokracuje na noze a v nej je vidno Seagala trochu viac. Dialogov tu vela nema. Skoro vsetky boli v trailery. A ak ste premyslali cim viac sa este Seagal môze zhovadit po tej hnusnej satke na hlave, okuliaroch, sexy veste alias chranic vajec a hnusnej briadke, tak tentoraz k tomu este pridal aj gay satku okolo krku a velke sluchadla. Proste trapas. Z technickej stranky ma pobavili okrem mizernych trikov (smiesne vybuchy alebo interier akoze helikoptery) este kamerove zabery z dronu, ktore tu dost casto pouzivaju a pôsobia dost neprirodzene. Vysledkom je skvely film na pobavenie na ucet tvorcov. 3/10. ()

m.a.t.o.

Určite je to Seagalovka? Nesledoval som iný film? Stevenova účasť činí všeho všudy 20 minút, z toho 19 minút posedáva za sniperskou puškou alebo v striptízovom klube. Čiže klasika. Akože herec v hlavnej úlohe je tentoraz Sheffer, ktorý je tak zlý a nepresvedčivý a na smiech ako Justin Bieber na súťaži Mr. Olympia. Akcia je slabá, väčšinou sa iba strieľa, takže highlightom pre majstrových fanúšikov bude scéna, v ktorej sa (akože) zlaní z budovy (!!!) a jednému sráčovi podreže krk. Ešte k scenáru. Pri týchto céčkových výplachoch ho nezvyknem kritizovať, ale tentoraz musím. Ten koniec to riadne zabil. Akože o čom to bolo? To snáď písal niekto pod vplyvom po dopozeraní Šiesteho zmyslu, nie? A to som, ja debil, po prvej polhodine zvažoval veľkorysé dve hviezdičky. Ha-há. 20 % ()