Provinění

Misconduct

Drama / Thriller

USA, 2016, 106 min

• verbal_cohle

Předvídatelné od začátku do konce. Slabé herecké výkony většiny (až na dva zasloužilé bardy a asijského motorkáře). Jen malý náznak hloubky postav a jejich vnitřních motivací. Podivná nelinearita. Hrozný střih. Film celkově nedodělaný, nevybroušený, spíchnutý horkou jehlou. Jediným pozitivem tak byla nápaditá kamera.(8.2.2016)

• Lacike

Totalne nezazivny thriller ani neviem o com. V polovici som to vypol. Skoda, ze som si dopredu nezistil kto to reziroval. Shintaro Shimosawa je pre mna totalny packal, ktory napisal neznesitelne nudny film Repentance, ktory sa nedal dopozerat a toto je rovnaky pripad. Nabuduce si dam na neho pozor a vyhnem sa mu. To sa týka aj Byeong-heon Lee. Akonahle hra v americkom filme, tak je to sracka. 0/10.(13.4.2016)

je to spracovanim ****. defekti co tu davaju ** a nizsie..su typicky vyplod chorej csfd, ktorej bodovanie a preferovanie par uzivatelov pomocou primitivneho systemu bodovania , nici normalne hodnotenia. je to uplne ok film, vyborny. kazi to iba predzavercna scena s alpacinom, uplne zcestna , naivna. zaver to trochu napravuje.(12.7.2016)

Tak tady se opravdu tvrdě rozcházím s valnou většinou hodnotitelů. Ze solidarity nebudu rozpitvávat postavu legendárního Al Pacina, nicméně mi Misconduct v mnohém připomínal Ďáblovo advokáta. Ani já samozřejmě nejsem takový kacíř, abych tento nesmazatelný etalon devadesátých let srovnával s laciným "právnickým" dramatem, nicméně se jedná imo o dobře napsaný thriller, kde sice skřípe mnoho věcí (především naprosto marná Alice Eve a to jí mám jinak rád), ovšem i tak jsem si celkem užíval atmosféru. Skutečně nechápu, že tenhle kousek nemá alespoň naprosto standardních 70%. Ode mě 8/10.(25.4.2016)

Misconduct je především tuctový thriller, který tedy na jednu stranu určitě nenudí, a to především díky svižnému spádu a několika zajímavějším zvratům, na druhou stranu se ale snaží být chytřejším a výraznějším, než tomu ve skutečnosti pak je. Já osobně jsem od toho tedy čekal více toho právnického dramatu, na který se tu ale v podstatě dostane opravdu jen hodně, hodně okrajově, a spíš se to celé dost neoriginálním způsobem orientuje na klasickou krimi naháněčku, která ovšem jak už jsem se zmiňoval, sice nenudí, ale nápaditosti a efektnosti také zrovna příliš nepřinesla. Hodně mi tu jinak chyběla jakákoliv atmosféra a stylovost, v obou případech zde tvůrci ale zcela selhali, což považuji ovšem za velký problém, neboť zrovna prostě tyto typy filmů bez těchto aspektů vůbec nefungují, respektive nedokážou pak přinést ten potřebný žánrový efekt. Dost jsem očekával i od výrazného obsazení, nicméně ani to to pravé potěšení nedodalo, Hopkins s Pacinem tu paběrkují jen chvilkama po pár minutkách, Malin Akerman se tu též moc neohřeje, Byeong-heon Lee tu je zcela nevyužitý a bohužel u Joshe Duhamela jsem se již poněkolikáte přesvědčil, že prostě v hlavní roli nedokáže film ani náhodou utáhnou. Ve výsledku tak jde zkrátka o sice poctivý krimi thriller, který určitě neurazí, ale jelikož je skutečně hodně nevýrazný, tak jednoduše právem zapadá do velice šedivého průměru.(7.7.2017)