Když mladý ambiciózní právník Ben Cahill (Josh Duhamel) přebírá kauzu jedné významné farmaceutické firmy, netuší, jakému dramatu bude muset čelit. Stane se nechtěným aktérem nemilosrdného boje mezi zkorumpovaným šéfem firmy Arthurem Denningem (Anthony Hopkins) a jeho obchodním partnerem Charlesem Abramsem (Al Pacino). Ben se ocitá ve smrtelném nebezpečí a pokud chce přežít, bude muset co nejrychleji odhalit pravdu. (Magic Box)

Trailer 1

Spiker01

Tak tady se opravdu tvrdě rozcházím s valnou většinou hodnotitelů. Ze solidarity nebudu rozpitvávat postavu legendárního Al Pacina, nicméně mi Misconduct v mnohém připomínal Ďáblovo advokáta. Ani já samozřejmě nejsem takový kacíř, abych tento nesmazatelný etalon devadesátých let srovnával s laciným "právnickým" dramatem, nicméně se jedná imo o dobře napsaný thriller, kde sice skřípe mnoho věcí (především naprosto marná Alice Eve a to jí mám jinak rád), ovšem i tak jsem si celkem užíval atmosféru. Skutečně nechápu, že tenhle kousek nemá alespoň naprosto standardních 70%. Ode mě 8/10. ()

castor

Slušný námět by tu byl, zpracování je ovšem průšvih. Navíc mít v týmu poměrně solidní herce a dva legendární šviháky, přesto to takhle zazdít, to už je docela umění. Jenže charisma obou legend se roztáhne tak z půlky, navíc velmi brzy nastoupí sled nešikovných kiksů ve scénáři a na nějaký zajímavý zápis do filmové historie můžeme zapomenout. Režie rutinérská, ve výsledku jen ztráta času. ()

silentname

Asi by som sa rád porozprával s niekým z produkčného tímu tohto filmu, pretože jediné čo môžem k tomu povedať je fakt, že absolútne nerozumiem ich myšlienkovým pochodom keď toto dávali dokopy. Aby som ale rovno nezačal kritizovať, tak poviem, že je vo filme pár dobrých hudobných momentov, a jediný, kto podľa mňa z filmu vychádza dobré je Anthony Hopkins. Mám pocit, že keď sa film sústredí na neho, tak je to celkom okey. Nemôžem povedať, že odviedol perfektný výkon, ale myslím si, že je jediný, ktorý tu ponúka aspoň trošku talentu. Inak mám z tohto filmu pocity, že je to ukážka, ako by vyzeral Christian Grey (áno, viem, že to nie je Jamie Dornan) keby ho začal nudiť život s Anastasiou, lebo mu chýba poriadny sex v štýle BDSM a rozhodne sa to skúsiť so svojou bývalou, ktorá spriada určité plány, ktoré ale úplne nevyjdu, lebo okrem toho spriada plány ešte aj niekto iný. A film je plný zvratov na jednom aj na druhom mieste a väčšina z nich padá úplne mimo. Je tu dokopy asi len jeden, možno dva, ktorá vedia aspoň trošku prekvapiť, ale nestoja za váš čas pretĺkať sa týmto nudným a nekonečným filmovým utrpením. Alice Eve je tu absolútne príšerná a pri každej scénke tá neskutočná monotónnosť len naberá na obrátkach a rovnako zbytočný je v tomto filme aj Al Pacino. Nič tomu nepridá a je to skôr klišé na klišé. Okrem toho keď chce byť film thriller, tak tu máme scénky krútenia sa na motocykli alebo otáčanie kamerou hore nohami, čo nepridáva filmu nič, len dokazuje jeho debilitu. Jediné čo môžem povedať je toto: "Vyhnite sa tomuto filmu na míle." Hodnotenie: D- ()

trotlicek odpad!

Hopkins a Pacino - na plakátu jasno ("ty bláho tihle dva když se potkají, tak to bude nářez"). Hopkins a Pacino - realita poněkud jiná ("ty bláho tihle dva se potkali a nic?"). Duhamel a Hopkins - ("ty bláho ten Duhamel je drsnej jak rajče v kečupu"). Ani bláznivej japonskej motorkář nespasil Misconduct.Provinění upadá do neméně zábavných a bavných snímků, jež přibližují divákovi realitu o právnických umech a řemeslu konkrétně. Hopkins jako farmaceutický magnát nudí (jeho blonďatá štětka mu alespoň trochu zachraňuje reputaci, neboť její tělíčko je jistě skvostnější než Anthonyho stařecký pupek). Pacinovi odešla jiskra se třetím dílem Godfathera. Tak ti nevim jestli dvě hvězdy nejsou nadmíru. Film má jistě zajímavé téma, ale sráží ho především nevhodně zvolený Josh a slabota v podání HopPacina. Škoda škoda škoda. ()

Jara.Cimrman.jr

"V právu žádná pravda není. Všichni lžou." Již dávno vím, že pravda v právu nikoho nezajímá. Důležité je pouze to, kdo má dražšího právníka, neboť ten za svůj honorář dokáže vymyslet daleko lepší pravdu. O to tu tady však nejde. Tady jde o to, že mladý právník chce ulovit velkou rybu a myslí si, že mu to projde. I nepříliš zkušený filmový divák by mu v té chvíli nejradši pošeptal do jeho pečlivě depilovaného ouška, že on i jeho rodina asi budou mít problémy, ale říkejte to dravci, který má v ruce flešku a neváhá s ní machrovat. Já jsem se přitom tedy nenudil, na pár známých tváří jsem radostně zamával, nevadilo mi, že se děj několikrát zvrátil, ale hlavnímu jelimanovi jsem přesto moc nefandil. Padouši byli totiž o dost zábavnější než on. ()