Do nebíčka

Rodinný

Česko, 1997, 81 min

• zette

Ceska produkce v rodinnem filmu za tou ceskoslovenskou znacne pokulhava a tak budme vdecni i za tento film. Subjektivne ubiram vezdicku za namet, ktery me proste nebavi. Herecke vykony jsou taky sotva prumerne, nedivim se, ze toto byl prvni a posledni film Anny Karnikove... Postava Hapky a hlavne Oldricha Vlacha (toho chlapa mam kazdym dnem radeji!) byly ale uzasne, i kdyz Vlachova policejni uniforma vypadala jako z Podnestrske republiky (jsem fakt nepochopil)... Hudba pekna a na zaver filmu se i pres vlazne tempo vyplati pockat!(15.6.2013)

Škoda, že autoři neudrželi víc stěžejní dramatickou linii. Zajímavé by bylo propracování protektorátního příběhu. Snahy o vtipné scény působity křečovitě (panoptikální postavy vesničanů - listonoš, doktor, lékař, výčepní + její sestra - "redaktorka") až trapně (všeoběcně jízdy auty - např. po schodech?).(16.6.2013)

• Master19

Taková rozdrobená snaha o film s atmosférou. Barevné filtry, podhledy, roztěkané záběry... Bohužel to nedrží při sobě. Hlavně kvůli tomu, že mnoho scén na sebe nesedí, skáče se sem a tam. V jednom záběru Hapka hlavní hrdince beze slova pomůže a odejde - STŘIH - a sedí oba u něj v kumbálu?!? No. Začínalo to slibně, ale velmi rychle to začalo nudit. Nakonec si z toho budu pamatovat asi jen poldu Vlacha a doktora Vondrušku. :-)(8.7.2010)

Před lety mě to zaujalo i díky Hapkovi...a po letech ještě víc... Když byl Hapka požádán o zahrání role podivína, kterého režisér marně sháněl do svého filmu, kontroval tím že studoval herectví u Oldřicha Nového a roli vzal. Když jej režisér ale opakovaně žádal aby složil hudbu, kategoricky odmítal, že by vypadal jako megaloman. Nakonec na samý závěr postsynchronů řekl "nenechám takový hezký film zničit někoho špatnou muzikou" a hudbu složil. Vím přesně o čem se bavíte, akorát to na sobě nedávám znát...(16.4.2014)

• Puerdraco

Dětští herci přehrávají a jsou nepřirození a to je škoda, protože mírne do sci-fi/detektívna laděný námět není scela špatný, řekl bych, že v CZ/SK tvorbě takřka vzácný. Pro malé diváky je to ale docela strávitelné, tempo to má stabilní, dějovou linii ne příliš zložitou, dialogy kapánek váznou, ale přes to se dá přenést ... a to je asi hlavní. Za to ta jedna hvězdička, druhá za hudbu a roli P. Hapky, který se v pozici herce objěvuje velice ojediněle..(4.7.2013)

• - Natáčení probíhalo také v Borotíně, v Kunějově a na zámku Valek. (M.B)

• - Prostředí tajemné hory s vesmírnou bránou lze nalézt v areálu zámeckého parku ve Valeči. Celý park dlouhou dobu chátral, a i v současnosti je jeho velká část (včetně uměle navršeného kopce a "Hansovy věže") nepřístupná. (dvd-L)

• - Anna Kárníková si zahrála ve filmu dvě role, Johanu i ztracenou dívku Anežku. (sator)