Do nebíčka

Rodinný

Česko, 1997, 81 min

• Pitryx

Už v prvních pěti minutách bych toho parchanta zabil. Toto si já k rodiči dovolit tak mi urazí palici. No, k filmu samotnému: Novodobá Robinsonka se vůbec nepovedla. Zde je vidět krásně rozdíl mezi tehdejší mládeží a tou dnešní. Hlavně tedy co se chování týče, ke zbylému rodiči. Ach tak, že to bylo sci-fi a ne Robinsonka?? To je ovšem jiná. Jako sci-fi to byla ještě větší blbost. A jako fantasy je snad škoda psát. A tak nejvíce pobavil pan Pecha coby pošťák, a malilililinko pan Hapka. Snímek mne zaujal pouze tématem, jinak není vůbec dobrý, ani nijak zábavný.(20.4.2015)

• Master19

Taková rozdrobená snaha o film s atmosférou. Barevné filtry, podhledy, roztěkané záběry... Bohužel to nedrží při sobě. Hlavně kvůli tomu, že mnoho scén na sebe nesedí, skáče se sem a tam. V jednom záběru Hapka hlavní hrdince beze slova pomůže a odejde - STŘIH - a sedí oba u něj v kumbálu?!? No. Začínalo to slibně, ale velmi rychle to začalo nudit. Nakonec si z toho budu pamatovat asi jen poldu Vlacha a doktora Vondrušku. :-)(8.7.2010)

Taková prázdninová jednohubka po který není zle od žaludku, ale o přídavek se neškemrá. Dobrej nápad s obsazením Petra Hapky do role podívina. Hlavní dětská představitelka zahrála docela dobře, bohužel asi ne tak dobře aby někomu stála za přidání do "hrají" . Navíc mám rád mystično a tajemství v podstatě každé podobě. Jak každý většinou odmítá něčemu takovýmu uvěřit, já většinou odmítám něčemu takovému nevěřit. Třeba bráně do pekla na hradě Houska taky odmítám nevěřit.(7.7.2010)

• Puerdraco

Dětští herci přehrávají a jsou nepřirození a to je škoda, protože mírne do sci-fi/detektívna laděný námět není scela špatný, řekl bych, že v CZ/SK tvorbě takřka vzácný. Pro malé diváky je to ale docela strávitelné, tempo to má stabilní, dějovou linii ne příliš zložitou, dialogy kapánek váznou, ale přes to se dá přenést ... a to je asi hlavní. Za to ta jedna hvězdička, druhá za hudbu a roli P. Hapky, který se v pozici herce objěvuje velice ojediněle..(4.7.2013)

Pěkná hudba od Petra Hapky a zajímavý a neobvyklý příběh na české poměry mě jako malého opravdu dost zaujal tak, že jsem tento film tenkrát viděl víckrát než jen jednou. Jako malý jsem ho prostě miloval. Tajemno mě zajímalo a zajímá do dnes a příběh, který tento film obsahuje si nemůže na příběh rozhodně stěžovat. Není to žádný zázrak a řada ze scén je holý nesmysl, jenže já jako malý to všechno žral. Kupoval si kazety o UFO, sledoval Věřte nevěřte a když jsem viděl v novinách, že někdo natočí film s takovým příběhem, nemohl jsem se dočkat.(25.2.2008)

• - Anna Kárníková si zahrála ve filmu dvě role, Johanu i ztracenou dívku Anežku. (sator)

• - Když byl Petr Hapka požádán o zahrání role podivína, kterého režisér marně sháněl do svého filmu, kontroval tím, že studoval herectví u Oldřicha Nového a roli vzal. Když jej režisér ale opakovaně žádal, aby složil hudbu, kategoricky odmítal, že by vypadal jako megaloman. Nakonec na samý závěr postsynchronů řek: "Nenechám takový hezký film zničit někoho špatnou muzikou," a hudbu složil. (sator)

• - Natáčení probíhalo také v Borotíně, v Kunějově a na zámku Valek. (M.B)