Aaaaaaaah! (festivalový název)

Matthew Wicks

Andrew Starke

Masky:

Sarah Nuth

Po skonceni tohto filmu som si uvedomil,ze som na to cumel s otvorenymi ustami,fakt to je uz sila,co ludia dokazu natocit,nieco tak bizarne,kontroverzne a uchylne sa len tak nevidi,reziser je urcite magor,nebudem to opisovat,to jednoducho clovek musi vidiet,aby uveril a viem si zivo predstavit,aka sranda to musela byt,ked to natacali,ti herci urcite cikali od smiechu,museli sa citit ako totalni dementi,ani neviem,ako to hodnotit,dam 4 hviezdicky,ale nie kvoli tomu,ze je to nieco suprove,lebo je to hovadina,ale preto,ze ma to uplne zaskocilo,prekvapilo,trosku sokovalo,jednoducho nieco uplne nove,mega-ulet...:-)(22.4.2019)

Byť mi divání se na tento film nepřinášelo příjemné pocity, musím říct, že na něm něco je. Nejsem si jistá do jaké míry by existovalo tolik "lidských" prvků ve světě opičí zvyků a náhledů na svět. Každopádně, co se roviny psychologické a "dialogické" týká, myslím, že tvůrci udělali maximum. Kdyby nebyl závěr filmu takový jaký je, bylo by to na slabé tři hvězdičky, ale Steve Oram se očividně nebál "zůstat Britem" a proto to u mě celý film posunulo na čtyřku... Parádní úchylárna!(10.7.2016)

• Jhershaw

Tenhle počin (záměrně nepišu film) se poměrně vymyká běžnému hodnocení od 1 do 5 hvězdiček, proto volím jediné další hodnocení, co tu je. Ale nemyslím to úplně jako kritiku :) I na hlasovacím listku jsem zaškrtl obojí, slabé i výborné, protože snímek osciluje mezi oběma polohami. Dá se řict, že bohužel, protože ojedinělý nápad a vtipné momenty jsou "vyváženy" relativně dlouhou 80minutovou stopáží. Jako nabušený 20minutový kraťas by to fungovalo líp. 0~ 100 % = 50. (PS ale vidět film včetně anglického komentáře herců, co prý je na BluRay, musí byt zajímavé)(2.7.2016)

"Aaaaaoww. Eeehhg ghhg! Eeeeeehhhh. Hhhhh..." Jeden z nejlepších filmů v mých letošních Varech. Stačí se podívat na rozhovor s herci a je jasné, že větší nálož už prostě nepřijde. (https://www.youtube.com/watch?v=4Eer-YQZVmE) Film je natočen na jednu kameru v bytě jednoho z Oramových přátel ve formátu 4:3. Konečně něco co neni širokoúhlé, když už i oslava narozenin je 16:9! Na diváka přechází určitá radost herců, že se mohli takhle vyblbnout - a kdo by nechtěl. Vůbec jen vidět z jak malého rozpočtu vznikne skvělý film. Thriller je poněkud závadějící označení, které se vztahuje snad jen k hudbě, pokud vůbec nějak souvisí s filmem. Steve Oram mluví o komedii, s příměsí dystopického hororu. V kostce, vidět lidi komunikovat jen pazvuky a chovat se jak opice je k popukání, občas znepokojivé, osvěžující a odhalivé, thrill tam celkem chybí - tedy pokud nemyslíme thrill jako vzrušení. To by už sedělo. "Aaaaoow! Geeeh Eh!"(5.7.2016)

Ubľačaný nezmysel alternatívneho charakteru, ktorý ale koniec koncov prekvapuje, že nie je tak hlúpy ako jeho postavy, neberie sa príliš vážne a jeho svet vyzerá že sa riadi presne definovanými pravidlami, ktoré si už ale divák musí rozšifrovať sám. Pozoruhodná absurdita, ktorej najviac škodí pridlhá stopáž.(25.5.2018)