V postapokalyptickém světě, kde platí "zabij, nebo budeš zabit," panuje všudypřítomný hladomor a cizí lidé vždy představují nebezpečí. Přeživší farmář se ukrývá hluboko v lese, kde s pomocí brokovnice a improvizovaných nástrah bedlivě střeží svou úrodu před vetřelci. Dlouhá léta v izolaci si ale začínají vybírat svou daň a on pomalu ztrácí kontakt s realitou. Všechno se změní, když jeho farmu objeví vyhladovělá matka a její dospívající dcera. V zoufalé snaze sehnat potravu a přístřeší mu starší žena nabídne, aby výměnou za postel a jídlo strávil noc s její dcerou. Farmář v návalu touhy poruší základní principy sebezáchovy a pustí je k sobě do chatrče. Výměna se však nakonec promění v nelehké soužití, které začne ohrožovat nejen jeho pečlivě vybudovaný svět, ale i holý život. (Cinemax)

kluk z Na

No dát tomu tři za pohoršení z nudity by bylo asi tvrdé pro film, který atmosféru má a zároveň nabízí existenciální otázky nad kterými se asi díky naší společnosti moc nezastavíme. Nicméně když si ho honil do květináče, nebo když se děvče snažilo samo sobě vyvolat potrat, bylo toho naturalismu na mně trochu příliš. Asi se těžko budeme bavit ve 21. století co je přes čáru a co ještě pod ní. Byla důležitá herecká obratnost herečky, nebo 50% jejího výkonu byla za mladá prsa? Byl by obsazen hlavní hrdina i kdyby měl menší penis? Každopádně ten filmek byl zvláštní. ()

cskomando

Budu zlý a spoilovat - on nakonec nepřežil, až mi ho bylo líto. Ovšem film zcela naznačuje žánr drama a opravdu je to pro náročné diváky. Děj se točí kolem 3 postav celý film, mezitím se zde najde tak 7 záporáků a to je všechno. No tohle vypadalo spíš jako po válce, než v postapokalyptickém světě a proto mé hodnocení nebude vyšší, jelikož jsem neobjevil co je v tomhle filmu bráno jako sci-fi žánr - ať jsem hledal jak jsem hledal. ()

Illy

Jeden z těch dobrých postapo filmů. Komorní, drsné, výborní herci a taková atmosféra se jen tak nevidí. Super a za mě rozhodně doporučuju. ()

scarfacer

Skvely napad hned na zacatku s grafem,jen skoda,ze jsme se nedozvedeli vic o tom,co se stalo. Jinak to bylo moc pekne a duveryhodne natocene,ale necekejte zadnou jizdu. Je to spis psychologicky film,ale vtahne vas to. Snimek z jineho soudku na uz tisickrat pouzite tema. ()

pilarius

Minimalistické ve všech ohledech. Levné, tiché a mlčenlivé. Nehraje si to na tajemnost a záhadnost, ale prostě to plyne. Ideální míra naturalismu - nic šroubovaně explicitního. Perfektní casting hlavních rolí v čele s dvojníkem předsedy Pirátů - Ivana Bartoše. Zajímavé, dobře zahrané, dobře natočené... nadšení to ve mně sice nevyvolalo, ale prostě tomu nemám co vytknout. Jo a naučil jsem se už na začátku získávat olej z březové kůry (ani jsem nevěděl, že taková věc vůbec existuje), třeba se mi to někdy bude hodit. ()

Rathalos

Tak tato drama alebo thriller je pre mna sklamanim,podla hodnoteni som ocakaval nieco ovela lepsie,namiesto toho takmer cely film clovek pozera na troch ludi,z ktorych dvaja furt len sukaju,obrabaju zahradu a tlacia nieco do hlavy,pri porovnani s filmom It comes at night je toto slabe,jedine zaver ma zaujal a prave kvoli nemu dam dve hviezdicky...:-) ()

Rockerman

Že nás matička Země brzy všechny neuživí je jisté a po vyhladovění většiny lidí by to mohlo vypadat nějak takto. Nízkorozpočtoví " Přeživší" o třech hercích a několika souvislých větách jsou důkazem, že to nutně nemusí být nuda. Připouštím, že se občas už vkrádala a kdyby to bylo o 20 minut kratší, dal bych 4* , tak je to za 3 a půl. ()

Cinematrix

Film, který se velmi těžko hodnotí. Po jeho zhlédnutí jsem váhal mezi odpadem a pěti hvězdičkami a nakonec jsem, velmi sofistikovaně, hodnotil třemi hvězdičkami. Docela bych si dokázal představit, že celkový námět, roztažený do stopáže 104 minut, by fungoval jako kratší, dvouminutový videoklip od každé druhé trashmetalové kapely. Nicméně díky svému pomalému tempu téměř beze slov si film budoval velice sugestivní atmosféru, která díky tomu dokázala vygradovat do poměrně silného envoi. Ještě teď je mi z toho filmu blbě. Například scéna, kdy si Martin McCann honí péro do květináče, jelikož film je o zoufalém nedostatku semene, i když v tomto případě šlo spíš o hnojivo, je přesně to, co ve filmu vidět nemusím. Navíc tak hnusný péro jsem dlouho neviděl, ale vzhledem k tomu, že jsem heterosexuál, tak mé znalosti pocházejí spíš z laciného porna a pánských sprch. Ale na druhou stranu mne to nutilo k zamyšlení, jaké hnojivo by v tomto případě použila žena. Jinak film určitě doporučuji všem nadšeným zahrádkářům a těm, komu se se líbí být z něčeho v šoku. P.S.: moc se mi líbil komentář uživatele Zeck, ale na můj oblíbený seriál The walking dead mi šahat nemusel. ()

GTS_PUNK

Debutový celovečerný snímok režiséra Stephena Fingletona The Survivalist dokazuje, že slušné filmy so slušným námetom nemusia vznikať len pod taktovkou megalomanských hollywoodskych štúdií s obrovským rozpočtom. Postapokalyptická budúcnosť zasadená do nepoškvrnenej prírody Severného Írska si ten low budget priam pýtala, nemusela pritom vôbec vysvetľovať, čo spôsobilo apokalypsu a aj tak to dokázalo diváka na celých 104 minút pripútať k obrazovke. Naturálne vyobrazenie každodenných činností osamoteného Martina McCanna ako "preživšieho", žijúceho samého pre seba, sa ničoho nebojí. Divákovi možno ukáže aj to, čo by vidieť nechcel, no do storytellingu isté scény skvele pasujú. Jeho "pokoj" na samote u lesa naruší až príchod Milje a Catheryn, ktorý vnesie do jeho života ešte väčšiu neistotu a medzi trojicu, ktorá spolu začne žiť každodennú nedôveru a podozrenie. Nečudo, keď každému z nich ide o prežitie. Milja, ktorú stvárnila mladá a ambiciózna Mia Goth, a ktorú podľa mňa čaká v budúcnosti sľubná kariéra, sa s "preživším" zbližuje viac a viac. Zisťuje, že pôvodný plán zbaviť sa ho čo najrýchlejšie nebude riešením a preto sa rozhodne konať inak, čo má nakoniec možno ešte fatálnejšie následky pre všetkých. A to všetko je postavené na minime dialógov postáv, aj napriek tomu, že zvuk je v tomto filme dôležitou súčasťou. Hlavne povešané plechovky v kríkoch, aby ste vedeli, že sa niekto blíži. Po Fingletonových dvoch krátkych metrážach: SLR a Magpie (ten bol akýmsi predkrmom k tomuto filmu), sa pre ňho The Survivalist javí ako veľmi dobrý odrazový mostík do budúcnosti. Ak bude pokračoval v nastolenom trende obsadzovania kvázi neznámych hercov do svojich filmov, stručných, ale jasných dialógoch a schopnosti gradácie príbehu, bude to pre diváka len a len dobre. Veď The Survivalist mu takto vyšiel - z minima dokázal vyťažiť maximum, nebál sa experimentovať s prehnaným naturálnym zobrazením postáv a ešte to aj umelecky okorenil, viď metafora so zajacom a pasťou. To bola skutočná čerešnička na torte, ktorú by ste v severoírskych lesoch po apokalypse asi nejedli. ()

markotter

Ryze apokalyptické, naturalisticky nafilmované a zahrané a nebojící se ukázat i věci, které v jiných filmech, honosících se přívlastkem hororové neuvidíte. ()

Argondia

Po filmu "Lék na život" tu máme další film, kde Mia Goth prokazatelně menstruuje a kde je s ní hromada nechutných záběrů. Nechápu tu současnou posedlost spojit její down syndromovskou osobu se sexuálnem. Film je nuda bez emocí. Je nám tu naservírována spousta zbytečně detailních záběrů, které na celkové vyčpělosti vůbec nic nemění. Krev, genitálie, mrtvoly, hnus a nuda. Fuj. ()

Brooks

Minimalistické post-apo sústreďujúce sa čisto na postavy a ignorujúce možnosti, ktoré načrtnutý svet ponúka. Režijne efektívne a nekompromisné, každý záber má svoj zmysel. Tempo veľmi pomalé, dej takmer žiaden. Nie je to úplne moja šálka kávy, ale kvalitu The Survivalist má. Dobrý debut. ()

Looka

100% Ivan Bartoš v hlavní roli postapokalypsy, která se rozjíždí velmi pomalu. Naštěstí se toho nakonec uděje dost. ()