V postapokalyptickém světě, kde platí "zabij, nebo budeš zabit," panuje všudypřítomný hladomor a cizí lidé vždy představují nebezpečí. Přeživší farmář se ukrývá hluboko v lese, kde s pomocí brokovnice a improvizovaných nástrah bedlivě střeží svou úrodu před vetřelci. Dlouhá léta v izolaci si ale začínají vybírat svou daň a on pomalu ztrácí kontakt s realitou. Všechno se změní, když jeho farmu objeví vyhladovělá matka a její dospívající dcera. V zoufalé snaze sehnat potravu a přístřeší mu starší žena nabídne, aby výměnou za postel a jídlo strávil noc s její dcerou. Farmář v návalu touhy poruší základní principy sebezáchovy a pustí je k sobě do chatrče. Výměna se však nakonec promění v nelehké soužití, které začne ohrožovat nejen jeho pečlivě vybudovaný svět, ale i holý život. (Cinemax)

MaxForValue

Výborný autorský debut, vo všetkých smeroch. Od práce s kamerou, zvukom až po nasvietenie (hlavne svetlo hrá dôležitú úlohu u Fingletona!), až po scenár. Jediné čo Fingletonovi možno vyčítať je nepresvedčivý záver, ktorým trochu neguje predchádzajúcich sto minút. ()

Pitryx

Ouou, až tak odvážné záběry skoro na začátku? Jsem si říkal kam to dospěje. No, asi celkově v podstatě nikam, ale u těchto filmů se konec jaksi nepředpokládá. Tedy konec definitivní. Ačkoli se prakticky nic neděje a celé se to odehrává skoro na jednom místě, přesto mne snímek zaujal. Nevím čím, ale možná tou atmosférou zatracenců života. Nebo drsnou přírodou. Nebo tou malilinkatou erotikou? Nebudu bádat. Dávám šedesát a myslím, že i sedmdesát by se klidně dalo. ()

Mamlas odpad!

Během filmu se nic zajímavého nestalo. Sice jsem pro absolutní nudu tak 95% času popřeskakoval, ale i to, co zbylo, bylo sakra nudné a o ničem. Celý obsah filmu by se vešel tak do 2 minut. (1%) ()

t.b.kat

Divný, drobek naturalistický film, který postrádá napětí a nějaký směr. Pokud je film omezen na jeden dům a kus pole je nutné vytvořit atmosféru, která vtáhne diváka do děje, to se bohužel nestalo 2* ()

Fusajda

Hodně lidí v komentářích řeší četné zobrazování penisu hlavní postavy, ovšem pouze těm bystřejším tu dochází, že přesně tak, jak snímek naturalisticky vyobrazuje, by to tu po případném blackoutu mohlo taky vypadat - tiše až němě, s pomalu plynoucím časem a nějakými těmi políčky kolem přístřešku (na kterých si nazí přeživší budou klidně nosit ředkvičky v kyblíku pověšeném na svém penisu!) ... ano, chtěla jsem to slovo napsat ještě jednou, protože na penisech není nic pohoršujícího stejně jako na ňadrech ... je to prostě penis, co penis penisem stojí a nikdo to scénáristům, hercům ani jejich penisům nemůže vyčítat. ()

axcris

Film ako umenie ticha. Survivalist má tie hlavné vlohy na dobrý a kvalitný film. Silná atmosféra, charizmatická hlavná postava, zvuk, kamera... Bohužiaľ, niečo to mu ale, ešte stále chýba. Je to dej. Scenár by sa dal zhrnúť na jednu polstránku čo by ani tak nevadilo, lebo film rozpráva vizuálom. Ale ten dej. Ten by sa dal zhrnúť do jednej vety. To už veru chyba je. Možno by bolo lepšie, kebyže si S.Fingleton ešte zobral niekoľko týždňov/mesiacov navyše, aby nám naservíroval niečo viacej zapamätateľné ako sme mohli vidieť tu. Páči sa mi ako sa snaží byť drsný, realistický. Snaží sa toľko, že je to film len pre drsné filmové mozgy, ktoré vedia do čoho idú. Naozaj len pre náročných divákov. Ktorých survivalistická dráma dostáva do varu, už len preto, lebo tam ide o prežitie. Aj s tou obetou, kde je každá scéna natiahnutá o zopár sekúnd vždy navyše. Pri tom všetkom je to kvalitný snímok. Tvorcovi toho to diela do budúcna fandím a držím palce s jeho ďalšou tvorbou. Survivalistom mi potvrdil že kvalitné filmy dokážu vzniknúť aj tam, kde už nie sú ľudia... a taktiež ani hudba. Nadpriemerne polovičný palec hore. ()

TonoM

Jelikož filmy s tagy Postakop. Budoucnost patří k mým oblíbeným, tak můžu po bohatých zkušenostech říct, že toto je omyl, jak od čsfd ( 62 % ) tak od Finglentona, jedna hvězda za koncovku. ()

Sharlis

Na filmový debut veľmi dobré a sebaisté, bohužiaľ nedá sa nenapísať, že koniec bol nepútavý a veľmi slabý. Celková atmosféra i priebeh filmu vytvoril obrovský potenciál na silný koniec, ktorý sa nikdy nestal a pri záverečných titulkoch som z toho cítil sklamanie. Škoda, pretože dobre namyslený záver filmu ho mohol rozhodne vystreliť na červené miesta v hodnotení. Film mal i niekoľko hluchých pasáži, ale nie dlhých a tak to až tak nevadí. Bol i dosť komorný a tak sa to dalo čakať. Na 3* a priemer rozhodne stačí. Stojí za pozretie. ()

hony23

Při minimálních nákladech celkem solidní film. Stačí 3 lidi zavřít do chatrče v lese a pár dalších poslat, aby jim tu idilku trochu znepříjemnili. No ale stejně, nebylo tomu chlapovi bez ženských líp??? ()

veverysiak

Pri takýchto kúskoch nevadia dlhé zábery, ktoré na prvý pohľad nič neznamenajú, len naťahujú stopáž, lenže aj tu na druhý pohľad a zamyslenie poväčšine majú svoj význam, veľmi výstižné a podarené zobrazenie života po, netreba veľa slov, stačí vnímať ostatnými zmyslami, takže 65%. ()

Martinko991

Zaujímavý film s minimom dialógou odohrávajúci sa v jednej chatke okolo lesa. Napriek tomu som sa však nenudil a pozerať sa to dalo taká príjemná oddychovka, no podľa mňa sa z toho dalo vyťažiť viac. ()

Africanus1

Maximální množství minimalismu. Měl jsem problém vůbec uvěřit, že se koukám na postapo snímek. Velmi dietní. Tudy cesta fakt nevede. ()

rengers

Boj o přežití v pustém lese ve škaredé chatrči s malou farmou. Není to žádná pecka, ale člověk se aspoň zamyslí nad tím, jak bychom přežili na pustém ostrově ( lese ), bez velké zvěře a beze zbraní, sice se tam zbraně objevují, ale nemají do nich dostatek nábojů. Největším nepřítelem není hlad, ale člověk. ()

jauahaoas

Tak takto to bude vypadat v nedávné budoucnosti, aha. Já myslel, že budeme létat v létajících autech a vše nevyřešené bude vyřešeno. Však také ano. Je to tvrdý film a možná verze konce lidské populace. ()

futislav

Zajímavý snímek, který má rozhodně atmosféru. Co ho vyloženě kazí jsou nicneříkající sáhodlouhé záběry, kvůli kterým má film téměř dvě hodiny a které kdyby se vystřihly, vůbec nic by se nestalo, pouze by to mělo trochu spád. Ale pokud se divák obrní trpělivostí a lahví šedé rulandy, pak je to celkem stravitelné. Napínavé scény zde jsou, stejně jako scény nudné. I takové, na kterých je znát, že je potřeba filmařský fortel ještě dopilovat. 65% je myslím adekvátních. ()

migr

Téměř dokonalá filmová záležitost o důmyslně zpracovaném "houpačkovém" zpracování okolností s pár low budget kiksy. 78% ()