Grand Theft Auto je bezpochyby jednou z nejznámějších video her na světě. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi seznamuje se Samem Houserem (Daniel Radcliffe), americkým herním tvůrcem a producentem, který byl hlavní hnací silou při její výrobě. Cestu téhle kontroverzní hry ke slávě ztížil soudní proces, při kterém se právník Jack Thompson (Bill Paxton) snažil dokázat, že GTA a podobné hry ničí morálku, a proto je potřeba je zákonem zakázat. (IZFNP)

Retik

Je "velkolepé", životopisné drama o vývoji hry GTA schopno vzbudit pozornost fanoušků, ale i herních neznalců? Mohlo by, ale neudělá to. Nespočet záběrů na D. Radcliffa, který peskuje své podřízené; Na B. Paxtona, který se snaží potopit Rockstar ale všichni z něj mají akorát srandu, a tak jde domů, aby načerpal psychickou podporu od své ženy. Dvě strany mince, okolo kterých se točí většina snímku. Celkem vděčné téma z kterého filmaři vytěžili pouhé minimum. 4/10 ()

Furmi

Ako jedinec z generácie vyrastajúcej na GTA3, GTA : Vice City a GTA : San Andreas ma tento film veľmi potešil. Sam Houser je pre mňa veľká osobnosť a nadčasový vizionár. Som tak rád že sa nepodarilo žiadným z tých kresťanských fanatikov ktorí s božím požehnanám posielali vlastných synov umierať a zabíjať do Iraku položiť Rockstar Games na kolená. Násilné hry sú z môjho hľadiska veľmi dobré výfuk pre ľudí. Násilie je v nás. Bolo tu keď sme sa ešte palicami ohadzovali. PC hry za jeho rozkvet nemôžu ba si myslím že keď je človek nasratý oveľa lepšie je prísť domov za PC a vystrielať pár stovák virtuálnych panáčikov. ()

Mathew234

Na GTA frčím od mala a tú hru úplne milujem. Ak si niekto myslí, že ľudia vraždia kvôli hrám, tak to musia byť nesmierne hlúpy. Podľa mňa takéto tvrdenie je absolútne iracionálne. Film bol fajn, rada som si zaspomínala na staré herné časy a na starú grafiku. Bolo zaujimavé nazrieť do útrob jednej z najväčších herných spoločností. Nuž a obľúbená hra skombinovaná s Danielom Radcliffom, no nemohla som inak, ako udeliť 5*. Zarastený Daniel s hnedými kontaktnými šošovkami, bol úplne geniálny a zlatý. A jeho herecké výkony ako vždy fenomenálne, len zíram, aký pán herec sa z neho stáva. Jeho výstupy definitívne milujem. Vrelo odporúčam všetkým milovníkom GTA! ()

Dm1tr1j

Má to za tri. Podnietilo to vo mne nenavisť k hluposti a najhlúpejšej časti ľudstva, veriacim farizejom. Páči sa mi ako tomu kresťanskému fanatikovy vzali licenciu, pretože to dáva nádej, že existujú ďalší ľudia ako ja, čo dokážu prehliadnuť debilné závery veriacich ľudí v mene neexistujucej, vymyslenej bábky, určenej na manipulovanie ľudí a vraždenie v jej mene. Amerika je tak špinavá, že nasratim do huby si tam umyvaju zuby po bigmacu. Fandím ľuďom z rockstaru aj keď to nepotrebujú, majú viac ako 2 miliardy malých zelených fanúšikov, ktorý ich za ich vytrvalosť a prácu odmenia ochranou, zábavou a istotou ďalšieho prežitia. A neoznačujme ľudí priekopníkmi, geniami a podobnými k tejto veci nepasujúcimi titulmi len za to, že si dovolili spraviť čo chceli a prinieslo im to zisk..to sú choré výplody kapitalistov aby sa na vrchole pyramídy necítili tak zle za to všetko vykorisťovanie, ktoré ich tam hore dostalo. Priekopníci doby by boli ak by násladne svoje bohatstvo, kontakty a z nich vyplívajúce schopnosti použili na zvrátenie vojny, kapitalizmu a pretvorenie skutočného sveta na lepšie miesto. V prípade tvorcov hier by to bola primeraná satisfakcia zato, že ich tento svet prostredníctvom ich virtuálneho sveta posadil na zlatý trón. Iné veľké korporácie vedené nepravdivo označovanými "géniami" mali len ineho prostrednika ako virtualny svet hier, záver preto pre nich zostáva ešte pravdivejší...Vráťte svetu bohatstvo, a budú bohatí všetci. Zmiznú ekonomické hranice, padne kapitalizmus a svet bude konečne pripravený napredovať. ()

VyViteKdo

Musím říct, že byť nebyl snímek schválen Rockstar games, tak má hodně co do sebe. Svět her je mi vcelku blízký a proto chápu oba extrémy, které se zde postavily proti sobě. Na jedné straně stojí fanatický hon za naprostou svobodou slova a tvorby jako takové, navíc podporovaný podněcováním fantazie lidí. Na druhé straně proti tomu stojí až absurdní snaha dosáhnout cenzury na základě defacto nepodložených důkazů, děj se co děj. Opravdu moc se mi líbil střet morálního a tvůrčího světa. Musím však říci, že stojím za názory obou hlavních protagonistů. Tedy proč nedělat virtuálně to, co není možné dělat ve skutečnosti? Naopak se dá říci, proč to dělat, když to v reálném světě zakazuje morální kodex? ()

kukkik

Koukalo se na to hezky, pro někoho kdo tuhle kauzu vůbec nesledoval to má i informativní hodnotu ale téma šlo zpracovat lépe, záživněji a pravděpodobně i věrněji. Na televizní film každopádně hodně slušné, bonus za snahu o nestrannost. 3/5 ()

departed

Pokud znáte celý ten dlouhý právní spor ohledně GTA San Andreas, tak vám to Gamechangers ve filmovém (nikoliv dokumentárním) podání všechno dobře osvětlí, bez nějakého extra přikrášlování, jen s dramatickým tónem (jak vám to vlastně samotný film na začátku i řekne), zkrátka tak jak to celé probíhalo, plus k tomu máte dobře hrajícího Radcliffa. I tak ale pro obšírnější přehled doporučuju vyloženě nějaký dokument. ()

BardDeLune

Myslím, že se tento tv snímek docela podceňuje. Ze začátku mi sice přišel trochu pomalejší, ale jak se člověk zakouká a zejména pokud ho herní prostředí zajímá bude rád za každou další scénu. Samotné se mi moc líbilo, že film ukázal postup vývoje videohry ale také šílenost veřejných žalob a fanatismu, který může vzniknout opravdu jen za velkou louží. Uznávám, je škoda, že film není pod záštitou tvůrců, osobní scény by potom měly větší důraz ale jinak to ničemu nebrání. Ale styl jakým je celý film provedený je zkrátka kvalitní podívaná. Souhlasím s podobností u Finchera, včetně soundtracku, ten opravdu křičí Social Network. ()

TheFuzimi

Nechci tady rozebírat kvalitu filmu, příběh, postavy apod., ale spíše chyby, kterých je ve filmu nespočet. Jakožto vášnivý hráč videoher, a právě série Grand Theft Auto, si nedokážu odpustit, kolik chyb ve filmu je. Byl jsem v cca. 10 minutách a první chybou je PS2 Slim, který je v několika záběrech, a na kterém hraje právník GTA: Vice City. Ano, maličkost, ale já jí neodpustím. PS2 Slim vyšel na konci roku 2004, jenže GTA: Vice City roku 2002! Dále. Když přiletěl jeden z vývojářů, Jamie to tuším byl, do San Diega, kde jeden z hlavních programátorů mu ukazoval nový engine... Prý ho pojmenovali "RAGE", což není možné, protože Rage engine byl poprvé použit u hry GTA 4, na kterou, mimochodem, visí na zdi obrázek z traileru (???). A pokud se podíváte pořádně, tak na zdech jsou vidět mapy měst, kde na jedné mapě je nápis GTA III, ačkoliv mapa patří hře GTA IV, o které, pochopitelně, Rockstar Games ani ponětí! Takových chyb je tam celá řada, i proto jsem dal filmu takové hodnocení, jaké jsem mu dal. Poslední scéna, kde Sam Houser ukradne auta a odjede kamsi mi nedávala žádný smysl, ale (!), byl tam pěkný model Škody Octavia. Filmaři měli čekat, že se na film koukne více lidí znalých v Grand Theft Auto, a měli si více ověřit fakta a realitu, a ne použít, to co našli na netu. ()

BartYs

Koncept celého filmu naprosto super. Dva naprosté protiklady v názorech. Mě jako fanouška Rockstar to velice zaujalo. Byl jsem rozhodnut pro 4* ale kvůli ukončení (Které bylo dost odfláknuté dle mého) mě přinutilo sundat hvězdičku ještě fakt že Rockstar na tomto nespolupracoval tudíž pravda bude dost zkreslená. Nicméně krásný průměr ! :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavej pohled do zákulisí výroby her a hlavně GTA. Jak vidno, žádný velký vítězství neni bez výmolů a zádrhelů. Daniel to vzal parádně do ruky a sedlo mu to. Neni to nic extra, ale neurazí to. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

PanPyzamo

Bavil jsem se a miluji sérii Grand Theft Auto a tak rád se podívám na to, jak se hra vyvíjela. Jediná otázka zůstává, co vše bylo reálné a co ne. Takhle jsem si to užil, ale kdo ví, co je z toho pravda a co ne. Pokud vám nevadí nějaké nepravdivé informace, tak asi supr film, ale pokud chcete realitu, tak bych se tomu asi spíše vyhnul. Jde o to, že na začátku filmu je zmíněno, že některé scény byly upraveny pro zajímavější, ale otázkou je které. To nevím. Jak moc pravdivý tento film ve finále je nevím. Tak nebo tak jsem se bavil. To jo. Největší zádrhel tedy je v tom, že to tak nejspíše úplně nebylo, ale je dobře, že se to na začátku zmíní a ve finále mi to příjemně uteklo a bavil jsem se. 7/10 ()

Wez

Tak tento film mě naprosto dostal a je mi jedno,že ho Rockstar oficiálně neposvětili!!!!Jako fanouškovi her(a těch od Rockstar zvlášť-série GTA,počínaje od trojky,Bully,Red Dead Redemption)mě udělal obrovskou radost a z jeho sledování jsem měl opravdový zážitek a přiznám se,že jsem o tomto konkrétním soudním případu neměl ani ponětí.Na filmu neshledávám negativa vlastně žádný,líbila se mi jak režie,tak kamera nebo herecké výkony..Ani se nedivím,že děj začíná až vydáním GTA Vice city a během příprav na San Andreas,dodnes si pamatuju,jak jsem tehdy vložil VC do svého PS2 a z hry mi spadla huba(o tom,že byla opravdu převratná svědčí i maximální hodnocení ve všech možných herních magazínech u nás i ve světě-a San Andreas bylo ještě 100X vymakanější-k ní jen jediná výtka,že mi hrozně vadilo hrát za negra,to jsem celou hru nemohl zkousnout a s tou postavou jsem se ani za nic nedokázal ztotožnit).. Teď k filmu samotnýmu-jak už jsem psal výše,já jsem na něm negativa nenašel ale ani je nehledal,ale co bych tedy opravdu chtěl pochválit,tak to byli herecké výkony obou hlavních protagonistů-Daniel Radcliffe jako Sam Houser byl prostě výbornej a ten klučina ukazuje,že v něm opravdu něco je,že z něj jednou bude Pan herec-skvěle ztvárněná postava!!!!Rovněž Bill Paxton jako Jack Thompson byl vynikající-nádherně ztvárněný fanatický,křesťanský,právnický debil,který si myslí,že za všechno zlo světa můžou věci,co on sám nemá rád,co jemu osobně vadí a nejradši by je zakázal celému světu-totiž počítačové hry a moderní hudba...Na tvůrcích bylo ale vidět,že se nesnaží hrát za žádnou stranu a tak ukazovali negativa i pozitiva na toho i na toho,což se mi také líbilo-já jsem s tímto počinem byl na výsost spokojen-za 5!!!! ()

VashCZ

Má to svoje kvality. Ale rozhodně to nebyl zábavný film. Dalo se to říct ve 20 minutovém dokumentu, kdesi na youtube. ()

Skuru

The Gamechangers je pěkný televizní počin obsazený solidními herci, ale realitu, která je ještě poměrně čerstvá, líže jen po povrchu. V některých pasážích dokonce kontakt s fakty úplně chybí a v rámci debaty videohry versus násilí působí stále dost neumětelsky. Proto jde film brát pouze jako letmý náhled do světa videoher a především do kauz, které provázely dnes již legendární hry od Rockstaru. Škoda typově lehce haprujícího Redcliffa v roli Sama Housera a naopad scénaristicky odbytého Thompsona jehož si dal jinak vynikající Bill Paxton. Jako výplň jednoho večera u telky více než ok…obzvláště pro fanoušky videoher. Jinak ale nevyužitá příležitost ukázat z tohoto atraktivního a hlavně nevyužitého prostředí něco víc. Více na: http://zabitcas.cz/recenze-the-gamechangers/ ()

tXtX

Nebudem tu teraz polemizovať nad tým, či to bolo celé vierohodné a či sa to aspoň z tisíciny priblížilo skutočným udalostiam, ktoré postihli Rockstar v 2004tom. Je to zbytočné. To, ako to skutočne bolo vedia snáď len konkrétne osoby zainteresované do prípadu. Stručne a laicky vyrozprávaný príbeh v podobe tohto filmu mi bohato stačí. Bavil som sa. A nebyť tam pár úsmevných scén (chlapec si zahrá Vice City a o 10 minút ide vystrieľať policajnú stanicu, pretože ho tá hra na tento čin priam vycvičila.. LOL) išiel by som kľudne aj na 4. Radcliffe a Paxton úplne ok. 80% ()

L.O.T.R

V prvom rade musím povedať, že som vôbec som nevedel do čoho pôjdem. Najprv sa hovorilo, že to bude film o GTA, potom, že to bude o tvorcoch ale čo to v skutočnosti je? V podstate oboje. Rozoberá sa tu obdobie od vzniku GTA Vice City až po GTA San Andreas. Vo filme sa jasne píše že je to podľa skutočných udalostí a svedectiev ľudí, ale samotný Rock Star nepotvrdil či tie udalosti sú naozaj všetky skutočné alebo nie. Daniel Radcliffe v hlavnej úlohe znova exceluje a aj keď nerobí filmy ako na bežiacom páse, tak vždy ulahodí môjmu vkusu. 85% ()