poster

The Gamechangers (TV film)

 • Velká Británie

  Game Changer

  (neoficiální název)

Životopisný / Drama

Velká Británie, 2015, 90 min

 • P1tr
  ****

  Příběh o výrobě GTA je na poměry televizních filmů velmi vyspělým dílem, které by se nemuselo stydět ani při nasazení do kin. Ačkoliv snímek nenabízí nic převratného, děj odehrávající se na pozadí tvorby jedné z nejpopulárnějších videoher všech dob získává svým prostředím hodně na atraktivitě a na problematiku herního vývoje a patálií s tím spojených se tvůrci koukají zodpovědně a celkem detailně, což také hraje ve prospěch snímku. Nejsem si jistý, zda film zafunguje i na neznalé GTA série, či počítačových her obecně, ale pro fanoušky daného odvětví jde rozhodně o zásadní snímek, který by si neměli nechat ujít.(27.3.2018)

 • Kaluž
  **

  Sam Houser, polovina tvůrčího mozku společnosti Rockstar Games, by měl autory tohoto snímku poslat přinejmenším do hajzlu. Vzít si na paškál jeho jméno a nejúspěšnější značku firmy jenom proto, abychom natočili nazáživnou tendenční hovnařinu pro televizního diváka, který zrovna přepnul kanál z večerního zpravodajství, protože se začalo mluvit o konfliktu v Sýrii, je vyloženě zahozená šance. Je fajn, že Thompson je vykreslen jako blábolící magor, který furt hledá řešení, jak ze světa udělat lepší místo pro život, ale jinak v tom filmu není zhola nic. Vše ostatní je podružné, scénář klouže někde nad povrchem celého problému a divák se ve finále vlastně jen dozví, že existuje nějaká komise, která hrám na základě jejich obsahu rozdává nálepky s doporučeným věkovým omezením a že si má dávat pozor na to, co jeho ratolest zrovna hraje. My "svědomití" už tohle dávno víme a svá dítka náležitě korigujeme, těm ostatním to ale zkrátka bude vždycky buřt, protože jsou rádi, že od těch uřvanejch parchantů maj na chvilku pokoj. Pro fandy série GTA je ten film o ničem a pro ty ostatní je to jen zaplácnutí času než přijde první reklamní blok…(20.11.2015)

 • maddy
  ***

  Film akoby dvoch rôznych polovíc, aj napriek tomu, že ho zrežíroval jeden režisér a napísal jeden scenárista. Zatiaľ čo jeho prvá, aj keď značne zjednodušená, časť pojednávajúca o tom ako to chodí v Rockstar Games má celkom slušné dialógy, interakciu medzi jednotlivými postavami, vynikajúco hrajúceho Daniela Radcliffa, u ktorého som mal snáď prvý krát pocit, že nevidím Harryho Pottera a ponúkne aspoň ako taký letmý pohľad do vnútra spoločnosti, tá druhá pojednávajúca o právnikovi, ktorý chce žalovať Rockstar Games za šírenie násilia v hrách je akoby z tej najprimitívnejšej príručky pre začínajúcich scenáristov. Namiesto toho, aby ponúkla komplexný pohľad na postavu právnika, tak je jeho postava iba fanatický nábožensky založený magor, ktorý po celý čas omieľa to isté a navyše celá línia s jeho rodinou je úplne zbytočná. Postava manželky tu prakticky po celý čas súhlasne prikyvuje a konflikt u syna a to aký ma celá kauza dopad na jeho život sa nikdy nikam nerozvinie. Scenár tak ponúkne ledva základný pohľad na to čo, ako a prečo sa vlastne dialo a nikdy sa nedostane pod povrch veci. Nehovoriac o tom, že film sa vlastne celý čas nevie rozhodnúť na ktorú stranu sa vlastne postaví, či na stranu Rockstar alebo právnika. Je to trochu paradox, pretože zároveň nie je ani nestranný, ale chvíľu zaujme postoj jednej strany, inokedy druhej a vo výsledku si tak z toho divák akurát odnesie pomerne zbytočnú informáciu o tom, že hrám v Amerike udeľuje vekovú prístupnosť nejaká komisia, než by mu film ponúkol širší pohľad na celý problém a súdny spor. Škoda, sľubný potenciál, no dosť premárnená šanca. Od britskej BBC by som po ich prvotriednych seriáloch čakal o niečo uvedomelejší prístup, než že sa uspokoja s týmto. To sa potom niet čo čudovať, že Rockstar sa od tohto filmu radšej úplne dištancoval. CELKOVO: 2,5* (5/10)(18.12.2015)

 • sskrblik
  ***

  Pustit se do natáčení filmu o vývojářích počítačových her chce hodně odvahy. Už jenom kvůli tomu, že kultovní série Grand Theft Auto je na trhu skoro 20 let a má za sebou obrovskou komunitu. O to víc, si takový film nemůže dovolovat chyby. Inu režisér na to šel chytře a zkratkovitě nás vhodil do doby, kdy vzniklo Vice City. To je ostatně i díl, které jsem spolu s prvním dílem hry věnoval nejvíce času. Nostalgie ve filmu zde působí i po letech dobře a Vice City můžu atmosférou zařadit k těm nejlepším, takže mě tento odkaz mile potěšil. Co mě asi nejvíce vadilo bylo to, že film působí polovičatě. Rychlý průlet událostí kolem vývoje San Andreas a pak už jen soudy soudy soudy. Je to sice zajímavé že Hot Coffee modifikace byla na originálním DVD a že se přeli s právníkama, ale na tom stavět film o Rockstar Games? Já nevím, spíš to mohlo být víc o lidech, co zapříčinilo vývoj her, kde se inspirovali atd. To by pro mě osobně bylo daleko více poutavější. Takhle to byl film na který se dalo koukat a Radcliffe kupodivu zvládl roli dobře.(3.3.2016)

 • Aljak
  **

  Na túto kauzu si ešte celkom pamätám, hoci až tak detailne som to veru vtedy nesledoval. No tak som teda s úžasom očakával ako to vlastne celé bolo. Napokon mi to však celé prišlo dosť ťažkopádne a nezáživné. A to do toho bola vraj ešte primiešaná dramatizácia navyše. Ale v konečnom dôsledku nič extra, teda až na výborné herecké výkony Daniela Radcliffa (konečne nemám pocit že sa pozerám na Harry Pottera) a právnika v podaní Billa Paxtona. Téma filmu tiež zaujímavá, ale napokon až príliš nezáživná. P.S. Ja si myslím, že násilné hry majú vplyv na správanie a vnímanie sveta hráčov (hlavne tých v nižších vekových kategóriach).(2.10.2015)

 • - Podle Johnnyho Thopsona (Garion Dowds), kterého kvůli jeho otci šikanovali ve škole, vytvořili v počítačové hře "Bully" postavu studenta Trenta Northwicka. Hra se se zabývá právě šikanou. (JohnnyBane)

 • - Scény, které se odehrávají mimo New York, se točili v Jižní Africe. (DJDVD)

 • - Film byl natočen na motivy knihy Davida Kushnera „Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto“. (DJDVD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace