Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Grand Theft Auto je bezpochyby jednou z nejznámějších video her na světě. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi seznamuje se Samem Houserem (Daniel Radcliffe), americkým herním tvůrcem a producentem, který byl hlavní hnací silou při její výrobě. Cestu téhle kontroverzní hry ke slávě ztížil soudní proces, při kterém se právník Jack Thompson (Bill Paxton) snažil dokázat, že GTA a podobné hry ničí morálku, a proto je potřeba je zákonem zakázat. (IZFNP)

(více)

Recenze (37)

eLeR 

všechny recenze uživatele

Sam Houser a spol si robia svoju robotu naozaj na stodvadsať percent. O tom hovoria čísla predajnosti ich hier. Dávam im za pravdu, že nielen v hrách, ale všade okolo nás (filmy, knihy, hudba) je kopec násilia. Ale pravda je aj to, že na rozdiel od tých ostatných médií, kde násilie len sledujete, v hre ste to práve vy, kto ho pácha. Na televízny film to bolo naozaj dosť dobré, spracovanie sa mi páčilo a Daniel exceloval. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Zajímavý koncept postavit proti sobě dva názorové extrémy, tedy náboženského fanatika a partu lehkovážných geeků s nízkým morálním ukotvením...vede k uvažování, kdo tedy má vlastně pravdu, když obě strany konají zlo? Cenzura proti absolutní svobodě slova. A k tomu absurdní nastavení západního světa - řeší se jedna neškodná erotická scéna zpracovaná digitálně, nikomu ale příliš nevadí explicitní násilí. Těžko říci, jaké má vlastně násilí v počítačových hrách (a filmu) vliv na skutečné kriminální sklony (mladistvého) člověka, točit o tom takovéhle filmy je ale rozhodně cesta dobrým směrem...(v pustém světě virtuální reality)... ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Miluju GTA. Miluju Rockstar. Od pradávna. A nedělám si iluze, že je Gamechangers věrohodné veledílo. Není. Samotný Rockstar film neposvětil a tvůrčí BBC evidentně kope za obě strany. Z aféry Hot Coffee totiž nevyvázl R* jen tak, jak je řečeno ve filmu, dostali nejvyšší pokutu v dějinách videoherního průmyslu...kterou sice smázli levou zadní vydáním další hry, potažmo samotného GTA IV, ale ať mi nikdo netvrdí, že pánbíčkářský právník Jack Thompson nedostal, co si zaloužil. Padělal důkazy, urážel všechny od předsedy nejvyššího soudu po samotného CEO R* Sama Housera, on přišel právem o licenci a z jeho vystupování v médiích mi postava Billa Paxtona příliš nesedí. A co samotná vražedná mašina na policejní stanici (ano ten nigga, samozřejmě, že je to nigga :D), to mi fakt chce BBC tvrdit, že ho Gta Vice City naučilo chladnokrevně pálit headshoty polišům...že mu dalo výcvik na to, aby něco takového zvládl? Přes to přeze všechno mě ten snímek velice zaujal. Je třeba ho brát s rezervou, ale vždycky mě zajímalo, jak to vlastně u Rockstárů chodí a jak vymejšleli dnes už kultovní mise do jejich dvou nejoblíbenějších her. A lepší nějakej pohled, než vůbec žádnej..A těžko nějaká korporace natočí, jak to vlastně u nich chodí doopravdy.. PS : Chcete vnější pohled na věc? Rozhodně doporučuji toto! ... 90% ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"GRAND THEFT AUTO!" --------- Snažiť sa sfilmovať zákulisný obraz Rockstar Games bez zapojenia R* a/alebo bratov Houserovcov je kolosálna sračka. No a tak to aj dopadlo. Navyše, nie je žiadny dôvod, aby advokátska spodina Thompson mal film o sebe, alebo vlastne akúkoľvek pozornosť. O to mu už od roku 2003 predsa ide. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na televizní film sakra dobrý kousek. Grand Theft Auto je pro mě herní pojem a zkejsnul jsem u ní desítky hodin. O tématu tak povědomí mám a bylo hezký nahlédnout pod pokličku Rockstar Games. Daniel Radcliffe třeba coby Sam Houser byl skvělej. Navíc se mi líbilo i to, že film tématem nesvažoval k ani jedné ze stran. Snažil se být neutrální. A to i přesto, že ten křesťanskej právník byl slušnej psychopat. Co naplat, takovejch je plná Amerika. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (4)

  • Syn Jacka Thompsona (Bill Paxton) Johnny (Garion Dowds) nosí ve filmu bíle triko s logem fiktivní  internátní školy Bullworth. Je to odkaz na hru z dílen Rockstar Games - "Bully". (JohnnyBane)
  • Scény, které se odehrávají mimo New York, se točili v Jižní Africe. (DJDVD)
  • Podle Johnnyho Thopsona (Garion Dowds), kterého kvůli jeho otci šikanovali ve škole, vytvořili v počítačové hře "Bully" postavu studenta Trenta Northwicka. Hra se se zabývá právě šikanou. (JohnnyBane)

Reklama

Reklama