Zasnoubení v Curychu (festivalový název)

• Západní Německo

Die Zürcher Verlobung

The Affairs of Julie

Komedie

Západní Německo, 1957, 106 min

Anny Ondra poprvé a naposledy v barevném filmu! Potřetí ve svém hvězdném cameu a podruhé v této úloze s manželem Maxem. Jinak je to docela zábavná horská veselohra o filmařích s Liselotte Pulver v hlavní roli, u nás známou z filmů o Spessartu. S herectvím to u Lilo tehdy ještě nebylo příliš horké, ale přirozeného sexappealu měla na rozdávání. Tehdy začínající spisovatelka Barbara Noack dodala námět ze svého druhého stejnojmenném románu, který si získal natolik stálou čtenářskou a diváckou obec, že v roce 2007 zkrátka muselo dojít na remake. V nové verzi je to pak samozřejmě Lilo, která hraje cameo. Česky Curyšské zásnuby vyšly až v roce 2001 a je to až k nevíře, jak humorné je to čtení... Člověk se také leccos dozví a ocení pohled 50. let na soudobé poměry ve filmové produkci. Hořký je pouze fakt uvědomění si, že v té době už bylo jasné, že z minula přežili jen tací, jako Rudolf Platte nebo Sonja Ziemann.(14.2.2009)