Reklama

Reklama

Srdce a zbroj

  • Itálie I paladini - Storia d'armi e d'amori (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

V období krvavých bojov medzi kresťanmi a Maurami vzniklo mnoho legiend. Jedna z nich rozpráva o láske krásnej a nebojácnej Bradamante k udatnému cudzincovi. Brandamanta, ktorá bojuje v plnej zbroji po buku rytierov, sa zamiluje do pohľadného a mužného Maura Ruggera a i on opätuje jej city. Rytier Orlando miluje jej sestru Angeliku, ktorá pre neho tiež stratila srdce. Láska spája ľudí zo znepriatelených a proti sebe stojacich strán. Brandamanta odvedie Angeliku, dcéru maurského kráľa, ako zajatkyňu ku svojmu vladárovi. Po dlhých bojoch, pri ktorých zahynie mnoho bojovníkov, sa Orlando vzbúri proti nezmyselnému zabíjaniu a navrhne, aby si v čestnom boji zmeralo svoje sily niekoľko najlepších zástupcov kresťanov a Maurov. V rozhodujúcom zápase zvíťazí Orlando a Ruggero umiera... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Syrový a magický příběh z časů válek křesťanů a Maurů. Děsiví žoldáci, křesťanští rytíři a krásné ženy, magie a souhra podlosti a cti. K filmu mě pojí určité citové pouto a nevadí mi ani mizerný český dabing. Tenhle film se plně obejde bez hloupých frází (scénář nepovažuji za slabý co se týče nutnosti vést děj kupředu), jako např. v novodobých filmech, naopak nabízí několik velmi efektivních soubojů (velmi povedených a velmi naturalistických) a jedno filozofické zamyšlení (!). Oscarový film to samozřejmě není, ale pokud si film rozdělíte na několik úseků, stane se o moc méně blbým:) Update 29. 5. 2009: Konečně po dlouhé době jsem sehnal SOUNDTRACK z tohoto filmu (Cooper + Hughes)! ()

Happykubas 

všechny recenze uživatele

Rádoby fantasy-romantická italská fraška z osmdesátých let, jejíž příběh nemá hlavu ani patu. Děj je nesouvislý a nesmyslný! Dobrodružství žádné. Hudba se nehodí. Efekty a zpomalené záběry směšné. Herecké výkony žádné. Na doslova naivní souboj "rytířů" se místy nedalo dívat! Výkřiky Maurů při boji mi přišly trapné a to chaotické máchání meči stejně tak. Přilišná morbidnost, spousta krve a useknutých hlav - to nejsou faktory, které by zrovna tomuto filmu dodaly na reálnosti a vynesly ho, naopak spíše kvalitu filmu ještě více zašlapou do země a navíc zapřičiňují fakt, že film není přístupný pro mladistvé a děti. A bohužel právě jen pro dítě může být taková podívaná dostačující. S hrstkou odvahy jsem se na film díval až do konce, ale z nudy mě nevytáhl ani typický happyend. ()

Reklama

belldandy 

všechny recenze uživatele

Hodnotím dvěma hvězdičkami a to jsem ještě hodná. Film upomene dějem i stylem vyprávění na Ariostova Zuřivého Rolanda. I tam se postavičky pohybují po světě jako figurky po povrchu nějeké deskové hry. Vše působí poněkud nahodile a hravě. Osudovost velké legendy chybí ve filmu i v knize. To by tolik nevadilo, kdyby se režisér zároveň nesnažil vytvořit vážnou ponurou atmosféru. Film tak postrádá právě onu hravost a lehkost knihy. Líbit se mi na něm mohlo něco jen díky tomu, že trpím slabostí pro fantastické příběhy. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Zprvu se to zdálo jako docela slušný fantasy, jenže ono tomu tak bohužel neni ani v nejmenším. Sice souboje vypadj docela realisticky a efekty usekaných končetin a hlav vypadaj sice trochu směšně jak to jde všechno snadno oddělit, ale zároveň vypadaj docela drsně a někdy i opravdově. Brnění a helmy rytířů jsou taky hezký, akorát mi moc neseděli Maurové, to byla taková pěkná míchanice, jeden byl žlutej, druhej černej, pak zase nějakej bílej, to bylo fakt dost divný. Ale to se dá ještě přkousnout. Ale neprosto dementní a kokotskej děj už fakt ne, to bylo fakt něco šílenýho, větší pitomost jsem už hodně dlouho neviděl, pořád nějak nemůžu pochopit, jak to vůbec mohli natáhnout na 100 minut, když by se to všechno vešlo tak do 20 minut a stejně by to působilo pěkně debilně. A vymatlanej kouzelenj dědeček, kterej mizí tomu taky moc nepřidá. Aspoň, že závěrečný souboje byly vcelku slušný, ale to co k nim vedlo bylo stejně stupidní jako celej film. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Táto stredoveká rytierska legenda sa začína úplne fantasticky nástupom tajuplného rytiera, ktorý zmasakruje (odlietavajú končatiny!) banditov, ktorí napadli krásnu Barbaru De Rossi. Bohužiaľ spolu s nádhernou Taynou Roberts a jej odhaleným ramenom (nič viac neukáže) vykukujúcim z jej parádnych fialových šiat je to asi jediný highlight tohto ubíjajúceho fantasy snažiaceho sa priživiť na R-kovom Excalibure. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama