Nepraktický, roztržitý antropolog (Cary Grant), který má těsně před svatbou s dominantnější dívkou, shání peníze pro své muzeum, jehož budováním strávil posledních pět let. Do cesty se mu neustále plete živelná bohatá výstřednice s ochočeným mládětem leoparda Susan (Katharine Hepburnová), která sebe, Davida i své známé dostává do řetězce stále absurdnějších situací...Film, reprezentující vrchol bláznivých komedií třicátých let, stojí na výborných hereckých výkonech, vtipných dialozích a režijním umu Howarda Hawkse. (pm)

Bogrant

Dialógy, zbesilé dialógy - dôvod, prečo tento film tak šlape. Možno je to sem-tam hlučnejšie než by muselo, ale asi to tak malo byť pre daný účel, a síce pobaviť. Vyšlo to, hoci mestami to u mňa strácalo trošku pozornosť. Avšak dvojica Hepburn - Grant je tak odlišná, sarkastická, až je trefne presná a ohromná. Záverečná scéna na brontosaurovi, bezchybná. ()

Carlito1

Já se omlouvám, možná to je velmi dobrá komedie na svou dobu, ale pro moderního diváka jako jsem třeba já, to byla strašná bolest a musel jsem to po půl hodině vypnout. ()

Producer

Český název pro tenhle film je Leopardí žena. Je to výborná a inteligentní komedie, Hepburnová a Grant se špičkují spoustou vícesmyslných narážek, leccos z toho bych považoval i v dnešní době za docela odvážné a určitě velmi inteligentní. Nabízí se srovnání s českým filmem Eva tropí hlouposti (skoro stejný rok, stejný žánr crazy) a Eva je proti tomuhle nudná imbecilní slátanina s ochotnickými herci. Viděl jsem oba filmy na plátně, ve stejný den a vím o čem mluvím. ()

Ludva

2021-12-11*[2009-01-17] * Mladý doktor Huxley (Cary Grant) má před svatbou. Snaží se o náklonnost sponzora svého muzea, přičemž se seznámí s bláznivou Susan (Katharine Hepburnová), jejíž nešikovnost a někdy až hloupost a bezohlednost mu převrátí život naruby. Místo svatby se ocitne na venkově u Susaniny tetičky, loví jejího leoparda a téměř skončí ve vězení. * Bláznivá komedie, většinou až moc bláznivá. Mnoho kouzla možná polkl i dabing, protože dialogy nejsou tak vtipné, jak by třeba mohly. Ale scény s leopardem jsou natočeny úžasně. Rád bych věděl, jak přesvědčovali herce, aby se ho nebáli:) ()

annevelyn

Při prvním zhléhnutí snad trochu ztřeštěný děj, který vás nenechá ani na chvilku oddechnout. Nicméně právě neskutečně rychlý děl a smršť dialogů ( a samozřejmě nepřekonatelné herecké výkony) dělají z tohoto snímku geniální komedii, která se svým komediálním tématem vymyká běžnému snímku dané doby. Díky Bohu: to ho totiž činí skvěle nadčasovým ()

eexDon

Für mich - 90%, - /některé vtípky zestárly, ale zas tak moc jich není/, + /Cary + Katharine - to je 75% filmu, vtipy/gagy/zápletka/záměny/nedorozumění, natočeno tak čerstvě a mladistvě, že to ani po těch letech neztratilo šťávu, pozitivní a energií nabíjející film, tempo - člověk se fakt nenudí, oproti jiným komediím/, hodnocení - perfektní situační crazy komedie 30. let, stavící na vtipech, dialozích a záměnách a na ústřední dvojce, tenhle film mi vyhovuje, tenhle film se mi trefil do vkusu, poznámky - no jistě, všechno bude v pořádku, všechno bude, začínám ztrácet rozum, tak je to, potloukám se po Connecticutu bez oblečení, já se zblázním, jak se to může stát jedinému člověku??, AA- 5/5 ()

uruguay

Film jsem viděl naprosto bez jakéhokoliv očekávání, K. Hepburn jsem viděl do té doby pouze v jednom filmu. Film byl strašný, po deseti minutách mě z K. Hepburn třeštila hlava, zápletky byly triviální a trapné, jednu hvězdičku dávám za ochočené leopardy. Nechápu hodnocení 80% (19.4.2021). Někdo v komentářích srovnával film s českým snímkem Eva tropí hlouposti a má pravdu, filmy jsou si docela podobné, ale česká "verze" je decentnější a rozhodně vtipnější a hlavní protagonistka není úplně blbá. ()

Dedincan

Veľmi pekný kúsok klasickej kinematografie. Susan s jej unikátne roztomilou pribrzdenosťou musíte  buď nenávidieť alebo milovať. Je fajn, že zrejme prevláda ten druhý tábor. Situácie, herecké výkony a celkové spracovanie tvoria naozaj príjemný kompozit, pri ktorom dodatočne pridávam piatu hviezdu. Naskytlo sa aj slabšie miesto vo väzení, ale vzápätí jazda opäť pokračovala. ()