Bedeviled

Scénografie:

Samantha Nicoletti

Kostýmy:

Lia Xiong

Pätica najlepších priateľov si po záhadnej smrti jedného z blízkych kamarátov, nainštaluje neznámu aplikáciu, ktorá ich pomerne jednoduchým spôsobom, založenom na komunikácii, dostatočne zabaví, ba dokonca vzhľadom k smutným okolnostiam, dokáže priviesť na iné, veselšie myšlienky. Teda spočiatku, kým nedôjde k prvému kontaktu s nadprirodzenou entitou, to tak rozhodne vyzerá ... Už útočil "FuckBook", Skype, teraz apka "Čsfd". Fantázia skutočne nepozná hranice, o tom nás presvedčil už "Nekonečný príbeh". Horor žáner si môže dovoliť čerpať za pomoci tématiky "z cesty", no problémom je, že nie vždy dokáže "upgrade-ovaná" či originálna myšlienka dostatočne zabaviť. Žiadny "Friend Request two" sa v podobe "Bedeviled", napriek solídnej kamere či všemožnej snahe kadejakými spôsobmi vystrašiť - nekoná. Ide skôr len o takú priemernú teen ducharinku s peknými dievkami zo strednej, ktorú pol českého i slovenského národa zjebe pod koberec. Už zajtra nebudem vedieť o čom to bolo, no s odretými kolenami tú tretiu nakoniec dám (zatiaľ) - 55%(17.3.2017)

Celkem solidní horor od kterýho jsem nic nečekal. Vraždená aplikace je celkem originální, i když zpracování pokulhává a vypadá že scénář mohl být o všem a né jen o aplikaci. Co mě docela hodně překvapilo bylo jak film vypadal. Čekal jsem béčko až amatérismus ale nakonec film vypadá parádně. Herci sice pravděpodobně našli na ulici protože byly špatní do jednoho ale to u takovýhleho filmu zas tak nevadí. Efekty byly solidní a hlavně hlavní padouch je creepy. Pochvala desingu toho monstra. Atmosféra sice není, gore taky ne ale film je celkem příjemný na nedělní odpoledne.(12.8.2018)

• Morholt

Pokrok letí kupředu mílovými kroky a i bubáci jdou s dobou a tak se není co divit, že se do našeho světa snaží proniknout skrze zlotřilou mobilní aplikaci. Nicméně jakmile jsou tady, tak vyvádějí stejné prkotiny jako jejich ne tak vyspělí kolegové, takže bouchají, bafají a promítají svým obětem jejich nejhorší fóbie. Typická teenagerovská jednohubka se všemi pozitivy a negativy, která daný žánr nabízí. Bohužel tady převládají ta negativa ať už v podobě nepříliš zdařilých lekaček, vizuálu hlavního záporáka či plonkové atmosféře. Herecky mi to sedlo tak napůl, ale musím aktérům přiznat, že ani jeden z nich mi nebyl vyloženě protivný. 30%(26.6.2017)

Ač je tento nepříliš originální horor blboučký, tak díky nastolenému tempu rychle utíká. Už od prvních minut se neustále něco děje, sem tam přijde funkční lekačka a vyobrazování strachu jednotlivých teenagerů je více než povedené. Navíc to není jeden z těch případů, kdy jsou postavy otravné a nikdo z dotyčných neumí hrát. Teror pomocí apky postupně houstne u každého hrdiny a možná škoda, že dotažení úmrtí není krvavější. Žádné zvraty nečekejte, ale kdo chce vidět přímočarou duchařinu, je Bedeviled dobrá volba......7/10(28.7.2017)

Každá akce vyvolá reakci, bratři Vangové se tímhle vůbec neřídí a režisérsky neskutečně mizerně takto vedou herce. Když hlavní dvojici umřou poslední kamarádi, vůbec se to v ději neřeší a zbývající přeživší se spolu smějí a dělají, jakoby se nic nestalo a takových sraček je v ději bohužel strašně moc. Rodiče nikde, žádné řešení opravdu vážné situace od dospělých a celkově světa kolem, včetně konce kdy hlavní hrdinka v klidu někde studuje. Prostě neskutečný bordel, neukočírovaný a neuvěřitelně odbytý. Herci ve všech rolích stojej taky úplně za hovno, jedině dvě píchatelné kundy vás tak nějak vytrhnou z toho ochotnického hegeše. Přesto všechno je Bedeviled dobrý horor a to je mazec. Nápad je skvělej, atmosféra neskutečná a kadence lekaček nekončí a je infarktová. Hlavní bubák je dokonalej a u některých scén mrazilo jako prase. Výpravou, dramaturgií a režisérským vedením herců je to opravdu hodně, hodně blbé, ale za nápady, hororovou stránku a lekačky si to zaslouží metál. Rozporuplný film. který kdyby režiroval někdo zdatnější, mohl konkurovat první lize jako je Insidious a Conjuring. Debilní film, ale dobrý horor, těžko uvěřitelná kombinace. 55%.(10.8.2017)